Rotterdam komt er weer aan BEURZEN FESTIVALS Sightseers wordt door filmdistri buteur Ciné art en het IFFR begin januari het land inge stuurd om het publiek alvast op te warmen. The Master is publieksopening 42e International Film Festival Rotterdam Op woensdag 23 januari begint in Rotterdam de 42e editie van het International Film Festival Rotterdam (IFFR). Het festival, het grootste filmevenement dat Nederland kent, biedt twaalf dagen lang weer opval lende en vernieuwende speelfilms, documentaires en korte films. Daaronder bevindt zich ook The Master van Paul Thomas Anderson waarmee het festival voor het publiek wordt geopend. Door Jeroen Huijsdens The Master, met sterke hoofdrollen van Joaquin Phoenix en Philip Seymour Hoffman, gaat over een veteraan die in ban raakt van een charismatische lei der. The Master kende een bijzonder sterke opening in de Verenigde Staten en werd met lof ontvangen door de Amerikaanse pers. Distributeur A-Film gaat ook een 70mm-kopie van de film beschikbaar stel len. Die wordt ook in Rotterdam vertoond. Wheatley Dit jaar komt er ook weer een aantal filmmakers naar de havenstad. Onder hen het Britse talent Ben Wheatley. Hij komt, net als zijn collega filmmakers, naar Rotterdam om aandacht te vragen voor zijn nieuwe film. Dat is in zijn geval de zwarte komedie Sightseers. De film gaat over Chris en Tina, een stel dat hun prille relatie wil testen door voor de eerste keer samen op vakantie te gaan. Wat een cara vanvakantie langs toeristische hoogtepunten zou worden, pakt anders uit als er een slachtoffer valt. Wheatley's vorige film, KM List, zorgde tijdens het vorige Rotterdamse festival al voor flink wat op schudding door het laatste stuk van de film. Sightseers wordt door filmdistributeur Cinéart en het IFFR begin januari het land ingestuurd met een speciale toer om het publiek alvast op te warmen voor hetgeen er vanaf 23 januari in Rotterdam gaat plaatsvinden. De film gaat vanaf 6 januari vieren twintig filmtheaters in vierentwintig steden aandoen. Inside Iran Het Rotterdams filmfestival volgt al vele jaren de The Masier is de publieksopening van hefIFFR 2073. filmontwikkelingen in Iran. Het festival steunt film makers met bijdragen uit het Hubert Bals Fonds en geeft ruim baan aan Iraanse films. De films worden vertoond in het kader van het festivalonderdeel Signals: Inside Iran. Omdat de situatie in Iran er een is waarbij filmmakers voorzichtig moeten opereren, is er een levendige cultuur van filmvertoningen in informele galerieruimten ontstaan. Andere Iranese filmmakers besluiten buiten de landsgrenzen te gaan werken. Mania Akbari is daar een voorbeeld van. Haar nieuwe film From Tehran to London, over de intieme relatie tussen de kunstenares Ava en haar dienstmeisje Maryam, maakte ze noodgedwongen af in Engeland. De film zal ook te zien zijn in Rot terdam. Informatie Het complete programma van de 42e editie van het festival verschijnt in ieder geval op donderdag 17 januari als bijlage bij de Volkskrant en tegelijkertijd online op de website. De online kaartverkoop start voor Tiger Friends op 17 januari om 20.00 uur en voor alle overige belangstellenden op 18 januari om 20.00 uur. Win twee kaarten voor de openingsavond IFFR 2013 Holland Film Nieuws mag twee kaarten weggeven voor de openingsavond van het International Film Festival Rotterdam 2013. Het enige wat je moet doen om kans te maken op die kaarten, is antwoord geven op de volgende vraag: Wat is de titel van de speelfilm waarmee regisseur Ben Wheatley in 2009 debuteerde? Stuur je antwoord plus naam- en adresgegevens vóór 11 januari op naar info@hollandfilmnieuws.nl. 'I don't want this to ruin the holiday.' (Alice Lowe als Tina in Sightseers)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 29