de Katholieke Film Centrale, één vertegenwoordiger van de Katholieke Film Actie, één vertegenwoordiger van de Vereeni- ging van Noord-Brabantsche en Limburgsche Gemeenten voor Gemeenschappelijke Filmkeuring en één vertegenwoordiger van den Nederlandschen Bioscoop-Bond. De nakeuringsnormen der K.F.C, bepalen als algemeenen norm voor de ethische beoordeeling van films het volgende. Als ethisch ontoelaatbaar moeten beschouwd worden: films, wier vertooning gevaar oplevert voor het godsdienstige, zedelijke of maatschappelijke leven van de Katholieke toeschouwers en/of den godsdienst, de zedelijkheid of de maatschappij kan schaden. Voorts is in afwijking van het schema bepaald, dat ook bij herkeuring in een gemeente in Noord-Brabant of Limburg de kosten voor het gebruik van de showroom niet voor rekening van den filmverhuurder komen, die de film ter nakeuring heeft aangeboden. Bij de Vereeniging zijn aangesloten de volgende gemeenten: Baarle Nassau' Beek (L) Beesel (L) Bergen op Zoom Best Bladel Boxmeer Boxtel Breda Brunssum (L) Budel Bemmel Dongen Deurne Echt Eindhoven Eygelshoven Etten-Leur Eysden Geertruidenberg Geldrop Geleen Gemert Gennep Gilze/Rijen Goirle Gulpen Heerlen Helden Helmond Den Bosch Hoensbroek Hilvarenbeek Heusden Kerkrade Maasbracht Maastricht St. M. Gestel Nieuwenhagen Oirschot Oisterwijk Oosterhout Oss Oudenbosch Oud Nw. Gastel Ravenstein Roermond Roosendaal Reusel Schijndel Simpelveld Sittard Son Steenbergen Schaesberg (L) Tegelen Tilburg Ubach over Worms Valkenburg Valkenswaard Veghel Venlo Venray Waalwijk Weert Zevenbergen Zundert 83

Jaarverslagen | 1945 | | pagina 87