Buitenlandse betrekkingen 16 filmproducties een financiële steun verstrekt. Hoewel in het verslagjaar voor de producenten onverminderd de mogelijkheid be stond een bijdrage in de financiering van hun films zijdens het Productiefonds te ontvangen, en zelfs op ruimere basis, bleef de situatie ten aanzien van de conti nuïteit labiel. Nog altijd voltrekt de produktie van Nederlandse speelfilms zich teveel incidenteel en schoksgewijze. Het schrijven van filmscenario's door schrijvers en cineasten bleef het bestuur be vorderen door het betrokkenen financieel mogelijk te maken zich hieraan enige maanden te wijden. In het verslagjaar werd op een zevental aanvragen om een voorschot daartoe gunstig beslist. De Bond heeft in 1964 intensief deelgenomen aan het overleg in de internationale organisaties op het gebied van film en bioscoop. Dit hoofdstuk geeft een overzicht van de activiteiten dezer organisaties. Daarnaast is afzonderlijk aandacht besteed aan de werkzaamheid van de Europese Economische Gemeenschap, voorzover in dit bestek van belang. U.I.E.C. Op 14 april vond te Genève de jaarlijkse ledenvergadering plaats van de Union Internationale de 1'Exploitation Cinématographique. In deze vergadering van de internationale exploitantenorganisatie werd besloten tot imkrimping van het bestuur tot vier personen. Voorzitter en vice-voorzitter hebben voortaan zitting voor twee jaar; secretaris-generaal en penningmeester zullen voor onbepaalde tijd worden benoemd. Tevens werd bij statutenwijziging vastgesteld, dat elk aan gesloten land in het vervolg één stem zal hebben. De vergadering sprak zich uit voor gemeenschappelijke activiteiten in de strijd tegen de vermakelijkheidsbelas- ting. Bovendien nam zij een motie aan, waarin uitdrukking werd gegeven aan het verlangen naar gelijkwaardige overheidsbehandeling van bioscoop en televisie. De U.I.E.C. kwam op 20 oktober in buitengewone ledenvergadering bijeen te Milaan. De vergadering constateerde het internationale verschijnsel, dat het roule- ment van films dikwijls traag verloopt als gevolg van bepaalde handelsusances enerzijds en een tekort aan filmcopieën anderzijds. Zij oordeelde deze situatie niet in het belang van het film- en bioscoopbedrijf, omdat dit juist in verband met de concurrentie van de televisie zoveel mogelijk dient te streven naar actualiteit van programmering. In een resolutie werden de aangesloten exploitantenorganisaties verzocht een snelle doorstroming van films te bevorderen. De deelnemers aan de vergadering werden op 23 oktober door Zijne Heiligheid Paus Paulus VI te Rome in audiëntie ontvangen. Op de vergaderingen van de U.I.E.C. was de Bond vertegenwoordigd door de Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema, en de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman. U.E.S.C, en C.I.C.E. Staat de U.I.E.C. open voor alle organisaties van bioscoopexploitanten waar ook ter wereld, in de Union Europeénne du Spectacle Cinématographique zijn uitsluitend de exploitantenorganisaties uit de zes landen van de E.E.G. verenigd. De U.E.S.C, stelt zich inzonderheid ten doel de vraagstukken te bestuderen welke de E.E.G.

Jaarverslagen | 1964 | | pagina 16