Nieuwe zaken en Bedrijfsregister filmverhuurder tegen een vonis van de Commissie van Geschillen, waarbij dit lid dat in het Bedrijfsregister is ingeschreven voor de bedrijfstak „het verhuren aan bioscopen van buitenlandse journaalfilms" het verbod was opgelegd tot het ver huren aan leden-bioscoopexploitanten van gefilmde Nederlandse onderwerpen, die blijkens het Algemeen Bedrijfsreglement zijn voorbehouden aan die leden, die voor de leverantie daarvan zijn ingeschreven. De Raad kon deze uitspraak onder schrijven, doch niet de bijkomende veroordeling van het betrokken lid-filmverhuur- der tot betaling van een dwangsom, weshalve de Raad het vonnis van de Commissie van Geschillen vernietigde. De andere zaak betrof een beroep van een lid-exploi- tant tegen een vonnis van de Commissie van Geschillen, waarbij dit lid zich zijn vordering zag ontzegd tot veroordeling van de tegenpartij tot nakoming van diens verplichtingen voortvloeiende uit een tussen partijen gesloten voorlopig koop contract betreffende het theater van het eerstgenoemde lid-exploitant. De Raad kon deze uitspraak van de Commissie van Geschillen niet onderschrijven en ver nietigde het desbetreffende vonnis onder toewijzing van de eis van het eerstgenoem de lid-exploitant. Gemengde arbitrage De Gemengde Commissie van Geschillen was in 1964 als volgt samengesteld: M. Samson, Rotterdam, voorzitter; W. A. Grollenberg, Amsterdam, plaatsvervangend voorzitter; A. van Bloemendaal, Groningen en J. E. F. de Nijs, Breda, leden; J. van der Horst en J. H. van Straaten, beiden te Amsterdam, plaatsvervangende leden en H. W. Hagenberg, secretaris. Er waren geen geschillen te behandelen. Gemengde Raad van Beroep De samenstelling van de Gemengde Raad van Beroep was in 1964 evenals in de voorafgaande jaren: R. Uges, Rijnsaterwoude, Voorzitter, D. J. van Leen, Wasse naar, plaatsvervangend Voorzitter, W. F. Dubbeldeman, Amsterdam, B. W. G. van Royen, Amsterdam, J. Smit, Amsterdam, A. Turèl, Amsterdam, leden; J. Duits, Dordrecht, M. Desmet, Eindhoven, Mr J. C. C. Haar, 's-Gravenhage, A. F. Wolff, Utrecht, plaatsvervangende leden en J. G. J. Bosman, Secretaris. In het verslagjaar werden bij de Gemengde Raad van Beroep geen hoger beroepen ingesteld. In het verslagjaar gaven het plaatsvervangend lid-exploitant de heer L. van Dommelen en het plaatsvervangend lid-filmverhuurder, de heer F. Denker, te kennen, dat zij niet voor herbenoeming in de Commissie Nieuwe Zaken in aan merking wensten te komen. Het Hoofdbestuur benoemde in hun plaats respectieve lijk de heren W. Hulshoff Pol te Amsterdam en S. Barnstijn te Utrecht, zulks na ingewonnen advies van de Afdelingsraad en de beide Bedrijfsafdelingen. De Commissie was derhalve als volgt samengesteld: Mr G. M. Greup, Voorzitter; Mr B. Bouman, plvv. Voorzitter, C. J. Blad en M. J. W. Peters, leden-exploi- tanten; L. W. R. Meyer en J. P. M. A. Smulders, leden-filmverhuurders; W. Huls hoff Pol en H. Zondervan, plvv. leden-exploitanten; S. Barnstijn en W. Hemel raad, plvv. leden-filmverhuurders. De heer A. H. Pieterse vervulde het secretariaat. Er werden drie zittingen gehouden, die werden geleid door Mr G. M. Greup. 27

Jaarverslagen | 1964 | | pagina 27