man, Mr. M. Geerling en B. W. G. van Royen, allen te Amsterdam, plaatsvervan gende leden. Secretaris was de heer H. W. Hagenberg, De Commissie heeft in 1964 één zitting gehouden onder leiding van haar voorzitter, Mr. J. A. van Lanschot Hubrecht. Besloten werd de beslissing der Commissie Nieuwe Zaken te vernietigen en aan Orbi S. A. te Genève toestemming te verlenen tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-A aan de Westblaak 18 te Rotterdam. Beslissingen Hoofdbestuur Ingeschreven werden drie nieuwe bioscopen-A en wel: De Beyerd te Breda, Ca mera Tilburg en Cinerama te Rotterdam. Het verlies aan bioscopen was echter vele malen groter, namelijk 18. Opgeheven werden de bioscopen-A: Apollo Amsterdam, De Keizerskroon Borne, Concordia Bussum, De Lawei Drachten, Luxor Glanerbrug, Alpha Goirle, Studio Halfweg (Zwanenburg), Royal 's-Hertogenbosch, HollandiaKerkrade, City Oisterwijk, Luxor Steenbergen, Studio Tilburg (vervangen door Camera) en Spoorbio Utrecht, als mede de permanente bioscopen-B te Aalst, Dinxperlo, Nieuw Amsterdam, Vlagt- wedde en Westerbork. Al deze zaken werden uitgeschreven. In de aantallen reizende bioscopen, filmverhuurkantoren, filmfabrieken en filmproductiezaken kwam geen verandering. In het verslagjaar werden derhalve toegevoegd drie nieuwe bioscopen met 1.291 zitplaatsen en uitgeschreven 18 bioscopen met 6348 zitplaatsen. Daardoor nam het aantal ingeschreven bioscopen af met 15 en de zetelcapaciteit verminderde met 5.172, inclusief een 130-tal plaatsen als gevolg van zitplaatsencorrecties en verbeteringen in sommige bioscopen. Vorenbedoelde cijfers betreffende de uit schrijvingen van bioscopen geven niet geheel juist de situatie weer, aan het eind van het verslagjaar. Er waren namelijk een twintigtal bioscopen, die hetzij door tijdelijke buitenbedrijfstelling, hetzij door verzet tegen de belastingdruk of andere oorzaken werden gesloten. Gevreesd moet worden dat het merendeel hiervan voor het bedrijf verloren zal gaan. Zij nog vermeld, dat een permanente bioscoop-A werd gewijzigd in een permanente bioscoop-B als gevolg van drastische vermin dering van het aantal voorstellingen en dat de bioscopen Musica in Katwijk en City Wageningen door brand zodanige schade opliepen, dat zij wegens het lang durig herstel in het verslagjaar nog niet opnieuw in bedrijf konden worden gesteld. Het Hoofdbestuur verleende toestemming tot het verplaatsen van het Studio Theater in Tilburg, naar de kleine zaal van het Ambassade Theater aldaar, als mede voor het verplaatsen van de bioscoop Odeon te Zwolle naar een daartoe te verbouwen ruimte in het gebouw van Bioscoop De Kroon aldaar. Aan 21 aanvragers gaf het Hoofdbestuur toestemming tot het overnemen en voortzetten van 28 bioscopen en één filmfabriek. Het aantal zaken en leden In dit hoofdstuk is wederom een overzicht opgenomen van het aantal zaken, dat op 1 januari van het nieuwe jaar en van de tien voorafgaande jaren stond inge schreven. Tot het lidmaatschap werden toegelaten 21 nieuwe leden. Uitgeschreven werden 22 leden wegens verlies der vereisten of tengevolge van overlijden. Op 1 januari 1965 telde de Bond 408 leden met gezamenlijk 648 zaken. Van twee donateurs werd het donateurschap overgeschreven op naam van opvolgende rechtspersonen. Uitgeschreven werden twee donateurs. 29

Jaarverslagen | 1964 | | pagina 29