Regeling inzake vrachttarieven De collectieve regeling inzake vrachttarieven voor expressegoed welke het Hoofd bestuur in 1962 met de N.V. Nederlandsche Spoorwegen heeft getroffen, is ook in het tijdvak van 1 september 1963 tot 1 september 1964 van kracht geweest. Onder handelingen met de N.S. hebben geleid tot prolongatie van de desbetreffende overeenkomst tot 1 september 1965. De financiële verrekening met de leden geschiedt ingevolge deze regeling op basis van de door hen bij het Bondsbureau ingezonden duplicaat-vrachtbrieven. Nationale Herdenking De nationale herdenking van allen die, hetzij als burger, hetzij als militair, sinds 1940 in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen, heeft in het verslagjaar plaats gehad op maandag 4 mei. Na gepleegd overleg met de Commissie Nationale Her denking te 's-Gravenhage heeft het Hoofdbestuur de leden geadviseerd bij de exploitatie van hun zaken op die dag op passende wijze rekening te houden met het karakter van de herdenking. Het Hoofdbestuur heeft de leden speciaal verzocht tijdens de plechtigheden des avonds van 18.00 uur tot 21.00 uur de lichtreclame te doven. Contact met de afdelingen en de leden Het contact met de Afdelingsraad, de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten en de plaatselijke en provin ciale afdelingen heeft in 1964 voornamelijk plaats gehad in samenhang met statu taire en reglementaire voorzieningen. Met de drie eerstgenoemde afdelingen is inzonderheid overleg gepleegd over voorstellen tot reglementsherziening. Het Hoofdbestuur heeft in het verslagjaar weer veel contact gehad met de leden in verband met plaatselijke aktiviteiten op het gebied van de vermakelijkheidsbelas- ting. Daarenboven heeft het College de leden in een groot aantal gevallen van advies gediend. Artikel 15 der Statuten Op grond van het in 1963 gewijzigde artikel 15 der Statuten en met inachtneming van het gelijktijdig vastgestelde artikel 30 van het Algemeen Bondsreglement heeft het Hoofdbestuur het College van Appèl, dat als beroepsinstantie fungeert ten aanzien van straf beslissingen van het Hoofdbestuur, als volgt samengesteld: Mr D. Bijdendijk, Voorzitter, Drs F. L. Schimsheimer, Vice-Voorzitter, Mr R. H. Dijkstra, Mr M. Geerling en P. Nassette, leden, E. Alger, Mr J. M. v. d. Flier, Mr M. A. Graftdijk, Mr W B. H. A. Heskes en C. van Liere, plaatsvervangende leden. Mej. Mr C. A. Krietemeyer fungeert als Secretaresse van het College van Appèl. Op 23 juni van het verslagjaar is het College van Appèl door de Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema, tijdens een speciale bijeenkomst met het Hoofdbestuur op het Bondsbureau geïnstalleerd. Artikel 15 der Statuten kent het Hoofdbestuur de bevoegdheid toe straffen op te leggen aan leden die Statuten of reglementen hebben overtreden, dan wel strijdig handelen hetzij met de algemene belangen of de waardigheid van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf, hetzij met de goede naam van de Bond. Het Hoofdbestuur heeft in 1964 slechts eenmaal van deze bevoegdheid gebruik gemaakt, en wel ten 41

Jaarverslagen | 1964 | | pagina 41