42 aanzien van een bioscoopexploitant die in strijd heeft gehandeld met artikel 3 E en F van het Reglement Recette-Controle, artikel 8 van de Bondsvoorwaarden, artikel 3 van het Contributiebesluit, alsmede met de algemene belangen en de waardigheid van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf. Het betrokken lid had van bezoekers ontvangen toegangsgelden niet aan de Bond en de leden-filmver- huurders verantwoord en was bovendien in gebreke geweest met het opvolgen van aanwijzingen van de Recette-controledienst. Daar de bioscoopexploitant in kwestie voor soortgelijke feiten reeds eerder ingevolge artikel 15 der Statuten was gestraft, heeft het Hoofdbestuur besloten te zijnen opzichte de straf van boycot op te leggen voor de tijd van 6 weken, ongeacht nader door de Recette-controledienst voor te schrijven aanwijzingen van administratieve en andere aard. Een ander lid-bios- coop-exploitant, dat een minder oorbare advertentie had geplaatst, werd geen straf opgelegd. Het Hoofdbestuur volstond met een schriftelijke berisping. Ten aanzien van een bioscoopexploitant die zijn financiële verplichtingen jegens de Bond niet was nagekomen, werd een betalingsregeling getroffen ter aanzuivering van zijn schuld. Het Hoofdbestuur heeft zijn krachtens artikel 15 der Statuten te nemen beslissing intussen opgeschort, zodat de betrokkene alsnog een straf kan worden opgelegd, indien hij de betalingsregeling niet naar behoren mocht nakomen. Uitvoering Reglement op naamregister Er werden 503 filmtitels ingeschreven tegen 453 in het jaar 1963; Hiervan hadden er 82 betrekking op wijziging van een reeds ingeschreven filmnaam. Het aantal bezwaren, dat tegen inschrijving werd ingediend was gering. Op één na konden alle kwesties door bemiddeling van het Bondsbureau geregeld worden. Het Hoofdbestuur behandelde een klacht van een lid, dat zich benadeeld gevoelde door het gebruik van een niet ingeschreven naam door een collega-filmverhuurder, welke naam in hoofdzaak gelijkluidend was met de ten name van eerstbedoeld lid ingeschreven filmtitel. Aangezien partijen tijdens de behandeling overeenkwa men haar in der minne te regelen werd de klacht ingetrokken. Het Hoofdbestuur heeft verder in enkele gevallen bij leden-filmverhuurders aange drongen op herziening van uit een oogpunt van algemeen bedrijfsbelang minder gewenste filmtitels. Toekenning van eretekens Op schriftelijke voordracht van de Bondsleden verleent het Hoofdbestuur eretekens aan werknemers die gedurende een lange reeks van jaren bij eenzelfde onder neming in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf in dienst zijn. Er worden zilve ren eretekens toegekend wegens trouwe dienstvervulling gedurende tenminste 10 jaar, doch minder dan 25 jaar; gouden insignes worden uitgereikt aan werknemers die tenminste 25 jaar maar nog geen 40 jaar bij een onderneming in dienst zijn; gouden insignes met diamant worden verstrekt aan personen met een diensttijd van 40 jaar of meer. Er werden in het verslagjaar in totaal 86 eretekens toegekend, waarvan 50 zilveren steekspelden (voor heren) en 16 zilveren brochettes (voor dames), 16 gouden steekspelden en 2 gouden brochettes, alsmede 2 gouden steek spelden met diamant. Het aantal insignes met bijbehorende oorkonden die sedert de instelling van het ereteken door het Hoofdbestuur op 28 augustus 1956 zijn uit gereikt is hiermede gekomen op 1496.

Jaarverslagen | 1964 | | pagina 42