In memoriam Technische controledienst In 1964 werden door de Technische Dienst 407 controles verricht tegen 450 in 1963. Deze teruggang is toe te schrijven aan het feit dat de bijzondere controles en wel speciaal de geluidscontróles meer tijd in beslag nemen dan met de gebruike lijke hercontröles het geval is. Zoals ook reeds in het vorige jaarverslag werd vermeld, blijken deze controles in de praktijk bijzonder nuttig te zijn en wordt het verantwoord geoordeeld om daaraan extra tijd te besteden. Daar komt nog bij, dat in het afgelopen jaar ten behoeve van de documentatie op grotere schaal dan voorheen is gewerkt aan het aanleggen van een foto-archief van het exterieur der Nederlandse bioscopen. In vorengenoemd aantal van 407 controles zijn begrepen 9 speciale lichtcontröles, waarbij de doekverlichting werd gemeten en eventueel adviezen ter verbetering zijn gegeven, 54 geluidscontróles, waarbij als regel gebruik wordt gemaakt van een geluidstestfilm en van de nodige meetapparatuur, 28 bijzondere controles betrek king hebbende op filmbeschadigingen of bepaalde afwijkingen in de projectie-in stallatie en 16 controles, waarbij adviezen werden verstrekt aangaande verbou wing-, restauratie- of nieuwbouwplannen. Mede als gevolg van de technische controles en de daarbij gegeven adviezen of aanwijzingen zijn in 1964 in 72 ons bekende gevallen verbeteringen tot stand gekomen. In 22 bioscopen betrof dit belangrijke verbeteringen in de outillage van zaal of nevenruimten, in 36 gevallen betrof het de geluidskwaliteit, in 10 gevallen verbeteringen aan de technische apparatuur en in de resterende 4 gevallen betrof het kwaliteitsverbetering van het geprojecteerde beeld. De betrokken dienst heeft ook gedurende dit verslagjaar naar tevredenheid gefunctionneerd en zonder twijfel in een bepaalde behoefte voorzien. Wij betreuren het heengaan van de bedrijfsgenoten, die ons in het afgelopen jaar ontvielen en brengen te dezer plaatse een eerbiedig saluut aan de nagedachtenis van: De heer J. Nijland Sr, directeur van N.V. Bioscoop Vreeburg te Utrecht en diens echtgenote; J. L. Paerl, ere-lid van de Bond en directeur van Universal Film Agen- cy N.V. te Amsterdam; R.Oorlog, exploitant Concertzaal Doesburg,A.W.H.Bouts, 50 firmant van de Firma Bouts Putzeist te Geleen; Mevr. de Wed. A. Schepel-Bos, firmante van de Firma G. Schepel Co te Delfzijl; M. H. G. Crijns, directeur N.V. Bioscoop Mij Palace te Maastricht; B. van Dijk, exploitant van de Goorse Bioscoop te Goor; A. C. Ch. Aalderink, directeur Titra Film Laboratorium N.V te Amsterdam; J. A. Beskers, firmant van de Firma Astoria te Winterswijk; G. W. Schuurman, oprichter van de Familie Bioscoop te 's-Heerenberg, en C. H. de Lange, exploitant van de Harmonie Bioscoop te Alkmaar. Voorts gedenken wij met eerbied het overlijden van W. Bakker, gepensioneerd bedrijfsdirecteur van het Rembrandt Theater te Haarlem, H. K. de France, algemeen leider van de Buitensociëteit te Zwolle, A. J. W. Welters, hoofdredacteur van het Nieuw Weekblad voor de Cinematografie, en Mevrouw A. Tosi Fascino, directrice der N.V. Centraal Filmbeheer.

Jaarverslagen | 1964 | | pagina 50