Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten ging achtte men evenmin gewenst, daar de leden die daaraan behoefte gevoelen, ge bruik kunnen maken van de in bedoeld re glement voorziene mogelijkheid van dispen satie door het Hoofdbestuur op advies van de besturen der betrokken plaatselijke en provinciale afdelingen. Enkele leden der Afdeling Rotterdam had den de verenigbaarheid van de functie van afdelingsbestuurder met het lidmaatschap der Commissie Nieuwe Zaken, respectieve lijk Beroep Nieuwe Zaken in twijfel ge trokken. Nadat dit punt in onze vergade ring diepgaand was besproken en alle fac toren welke in de loop der jaren bij de samenstelling dezer commissies aan de orde waren gekomen, nogmaals waren af gewogen, kwam men tot de conclusie, dat een handhaving van de thans geldende criteria de beste waarborgen bood voor een juiste en objectieve beoordeling der te be handelen aanvragen, zodat wijziging daar van ongewenst werd geacht. Tegen het eind van het verslagjaar legde een der oudste leden van onze Raad, de heer A. J. C. Silvius uit Dordrecht, zijn lidmaatschap neer als gevolg van het feit, dat hij zich uit het bedrijf had teruggetrok ken; daar hij door ziekte enige vergade ringen niet had kunnen bijwonen, bestond er geen gelegenheid om hem bij zijn af scheid onze dank te betuigen; wij spreken de wens uit dat hem nog vele gelukkige jaren in goede gezondheid ten deel mogen vallen. Diep geschokt nam onze Raad kennis van het overlijden van de heer J. Nijland Sr en zijn echtgenote tengevolge van een tragisch verkeersongeval; onze Raad deed van zijn deelneming blijken, evenals zulks geschied de bij het overlijden van de heer A. W. H. Bouts te Geleen, de wed. A. Schepel te Delfzijl en Mevrouw Vis van Heemst te Goes. Het heengaan van de heer C. H. de Lange te Alkmaar riep bij onze Raad her inneringen op aan de jaren waarin hij op bijzonder actieve wijze deelnam aan de werkzaamheden van ons college; wij hou den zijn nagedachtenis in hoge ere. Ook bij het overlijden van de heer J. L. Paerl, ere lid van onze Bond, betuigde onze Raad zijn medeleven. Voorts bracht ons Bestuur de gelukwensen van onze Raad over bij de opening van enkele nieuwe en heropening van enkele gemoderniseerde bioscooptheaters van zijn leden. Dit verslag moge worden besloten met het uitspreken van de hoop, dat het jaar 1965 een verbetering van de algemene bedrijfs situatie te zien moge geven; het scheppen van de voorwaarden daartoe ligt niet in onze handen, maar onze Raad zal gaarne zijn aandeel nemen in de constructieve ar beid die, zodra de mogelijkheid daartoe wordt geopend, verzet zal moeten worden om de bedrijven onzer leden wederom tot bloei te brengen. Amsterdam, W. F. Dubbeldeman, Secretaris. Het is ons een genoegen dit jaarverslag te kunnen beginnen met de constatering dat het model-filmopdrachtcontract voor Over- heidsfilms, waarover vele jaren met de Rijksvoorlichtingsdienst werd onderhan deld in 1964 zijn beslag heeft gekregen. Het nieuwe contract, waarin vele verbete ringen ten gunste van de producenten zijn aangebracht, is op 1 september in gebruik genomen. Weliswaar zijn nog niet al onze wensen vervuld, doch er is nu een aan vaardbaar uitgangspunt tot stand gekomen, waarop aan de hand van de praktijk kan worden voortgewerkt. Overeengekomen is namelijk dat van jaar tot jaar zal worden bezien of er aanleiding bestaat wijzigingen in de thans bestaande redactie van het contract aan te brengen. Te dezer zake zal contact worden onderhouden met het Be stuur van de Nederlandse Beroepsvereni ging voor Filmers. Verder kwam in 1964 het televisiecontract tot stand, zijnde een model-overeenkomst aangaande de vervaardiging van reclame films bestemd voor televisiegebruik. Uit voerige besprekingen met vertegenwoordi gers van de Vereniging van Erkende Adver- tentiebureaux, leidden tot een opdrachtcon tract waarin de buitenlandse ervaringen op het stuk van de reclametelevisie zoveel mo gelijk zijn verwerkt. Tijdens de periode van reclametelevisie via de REM in de tweede helft van het verslagjaar, is met dit contract de nodige praktijkervaring opgedaan. Dit heeft geen aanleiding gegeven tot klachten. LEDENVERGADERINGEN Er zijn in 1964 twee ledenvergaderingen gehouden, waaronder de jaarvergadering, die op 16 maart plaats vond. In deze ver- 63

Jaarverslagen | 1964 | | pagina 60