68 van de belastingheffing. In het verslagjaar werden vijf Bestuurs- en twee ledenvergaderingen gehouden. In de jaarlijkse ledenvergadering van 19 februari werden de periodiek aftredende Bestuursle den, C. J. Blad, Penningmeester, J. van der Horst, Secretaris en W. Hulshoff Pol, lid, in hun respectieve functies herkozen. Eveneens herbenoemde de ledenvergadering het periodiek aftredend lid van de leden raad, de heer W. F. Dubbeldeman. Het Bestuur herbenoemde voorts het pe riodiek aftredende lid van de Afdelings- raad, de heer W. Hulshoff Pol. Voorts besloot de ledenvergadering, met betrekking tot de Hoofdbestuursvacatures, ontstaan door het periodiek aftreden van de heren Joh. Miedema, Voorzitter en R. Uges, Secretaris, die zich herkiesbaar had den gesteld, de candidaturen van genoemde heren te steunen. In overleg met het Bestuur en met mede werking van de leden startte het dagblad Het Parool haar wekelijkse filmprijsvraag „Win een film", waarvoor onze leden als prijzen aanvankelijk vijf gratis toegangsbe wijzen voor twee personen, doch reeds een maand later wegens het inslaan van deze actie per week tien toegangsbewijzen voor twee personen beschikbaar stelden voor de bioscoop, waarin de uit een tekening van de heer Boost te raden film wordt ver toond. De prijsvraag loopt thans ruim een jaar met onverflauwd succes en vestigt op een aantrekkelijke manier elke week nog eens extra de aandacht op de bioscooppro gramma's. Ten antwoord op een desbetreffende vraag van Burgemeester en Wethouders der ge meente Amsterdam heeft het Bestuur mede gedeeld, dat de Afdeling Amsterdam tegen een rookverbod van overheidswege is, om dat vele leden vrezen, dat daardoor nog meer bezoekers die gaarne een avond ge zellig uitgaan en liefst niet met verbods bepalingen worden geconfronteerd, zouden worden verloren. Ten aanzien van de nationale herdenkings dag op maandag 4 mei heeft het Bestuur aan de leden geadviseerd de eerste avond voorstelling te laten vervallen en de tweede voorstelling niet eerder aan te vangen dan op 21.00 uur, respectievelijk om 20.30 uur bij zeer lange hoofdfilms. Het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Film verhuurders verzocht de Afdeling Amster dam, haar standpunt te bepalen met betrek king tot het eventueel verplaatsen van de woensdagochtend-annonces naar de don derdagochtendedities van de ochtendbladen. Het Bestuur antwoordde na overleg met de ledenvergadering, dat de leden daarvoor niet geporteerd zijn op grond van het be zwaar, dat de ochtendbladen pas 's avonds worden gelezen en dus op donderdag te laat onder de aandacht van de lezerskring zouden komen. De heren W. van Royen en W. F. Dubbel deman hebben als Voorzitter en lid van de Sociale Commissie in de Bestuurs- en le denvergaderingen herhaaldelijk rapport uit gebracht over de onderhandelingen in deze Commissie betreffende het tot stand komen van een nieuwe C.A.O. en de bespreking met de Stichting van de Arbeid, alsmede met betrekking tot de loonronden van tweemaal 5%. Na ingewonnen advies van de leden bracht het Bestuur in de loop van het verslagjaar op drie aanvragen voor een nieuwe perma nente bioscoop te Amsterdam rapport uit aan de Commissie Nieuwe Zaken. Op de eerste aanvraag van de Stichting Onderlinge Studenten Steun voor de vesti ging van een studio theater in het Schouw burgzaaltje Hypokriterion werd afwijzend geadviseerd omdat de opzet mede volgens de Technische Commissie niet aan mini mum eisen van projectietechniek en comfort voldeed. De aanvraagster trok haar ver zoek tijdens de loop van de behandeling in. Daarna diende zij een tweede aanvraag in, gebaseerd op een verbeterd plan. Het Bestuur kon hierop een voor aanvraag ster gunstig advies geven aan de Commissie Nieuwe Zaken omdat gebleken was, dat nagenoeg alle vorige bezwaren van beteke nis waren ondervangen. De derde aanvraag was afkomstig van de NV. Urbi i.o. Deze NV., waarin de Orbi SA. te Genève en de NV. Calypso zijn geïnteresseerd, vroeg toestemming voor het exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in gebouw Bellevue. Hoewel het Afdelingsbestuur en verscheidene leden hieraan uitvoerig aandacht wijdden en som migen in deze vestiging vooral als gevaar zagen een mogelijke overheersende positie van deze exploitanten op de internationale filmmarkt, waren deze bezwaren reeds door de Commissie Beroep Nieuwe Zaken verworpen bij een gelijksoortige aanvraag voor Rotterdam, afkomstig van Orbi S.A. Het Bestuur bleef derhalve weinig anders over dan de Commissie Nieuwe Zaken te verzoeken, aanvraagster stringente eisen te stellen voor wat betreft de uitvoering van dit object in het centrum van de hoofdstad des lands. De Commissie Nieuwe Zaken verleende aan beide requestranten de gevraagde toe stemming; wat de laatste aanvraag betreft

Jaarverslagen | 1964 | | pagina 65