Afdeling 's-Gravenhage 69 inderdaad op de voorwaarde als door het Bestuur van de Afdeling Amsterdam gesug gereerd. Evenals de Afdelingsraad stonden de leden der Afdeling Amsterdam afwijzend tegen over een door de Bedrijfsleiding Filmver huurders in het contact met de Afdelings raad gelanceerd idee om een pool te vormen van bioscopen voor het hervertonen van tien a twaalf populair geworden films per jaar in een aantal bioscopen uit deze pool, onder een collectieve garantie voor een zekere minimum opbrengst. De Afde ling kon niet de mening delen van de Be drijfsafdeling Filmverhuurders, dat hier mede verlichting zou worden verkregen in de concurrentiepositie der bioscopen ten opzichte van de televisie. In de laatstelijk gehouden ledenvergadering werd door een der leden de idee geopperd om aan gepensioneerd Amsterdams bio scooppersoneel met tenminste 25 dienstja ren een bioscoopdiploma te verstrekken. Het Bestuur zegde toe deze kwestie in de eerstvolgende vergadering te zullen over wegen. Met betrekking tot de door het Hoofdbe stuur per circulaire van 17 november aan de leden ter kennis gebrachte voorstellen, die het bij de Ledenraad had ingediend tot vaststelling van nieuwe Bedrij f sbeslui ten terzake van de Filmvertoning, inzake de Programmering en het Bedrijfsreglement inzake Filmexploitatierechten, alsmede tot wijziging van artikel 4 van het Reglement op de Lijst van Geen Bezwaar en tot wij ziging van het Bedrijfsreglement Geschenk bonnen besloot het Bestuur hiervoor geen aparte ledenvergadering te beleggen, daar uit de reacties van verschillende leden wel was gebleken, dat deze voorstellen geen aanleiding gaven tot het maken van op- of aanmerkingen. Bestuurs- en Ledenvergaderingen wijdden voorts aandacht aan diverse problemen van ondergeschikte aard, waarbij nog wel ver melding verdient het besluit van het dag blad Trouw om voor het eerst sedert zijn bestaan annonces voor bioscoopvoorstellin gen op te nemen. Ingevolge de hieruit voortvloeiende offerte werd besloten ook in deze krant de wekelijkse kaderannonce te plaatsen. De operateurspool welke door een aantal bioscoopondernemers te Amsterdam werd gesticht heeft ook in het afgelopen jaar enige leden van dienst kunnen zijn. Van vier aanvragers konden er drie worden ge holpen door het inzetten van een rempla- cant. In de lidmaatschappen kwam geen verande ring. Het Apollo Theater werd opgeheven vanwege de slechte bedrijfsresultaten. De Afdeling Amsterdam telde aan het eind van het verslagjaar 38 bioscopen met 21.689 zitplaatsen. Aan personeelsleden werden verstrekt voor respectievelijk 40 jaar, 25 jaar en 10 jaar trouwe dienst: 2 eretekens in goud met diamant, 9 eretekens in goud en 12 insignes in zilver. De hierna genoemde leden der afdeling of hun vertegenwoordigers waren wederom betrokken bij de Bondswerkzaamheden en wel: de heren S. Barnstijn, C. J. Blad, W. F. Dubbeldeman, M. Gerschtanowitz, J. van der Horst, W. HuJshoff Pol, Mr. P. A. Meerburg, B. W. G. van Royen, W. K. G. van Royen, J. P. M. A. Smulders, Ing. E. F. W. Trijssenaar en C. van Willigen. In enkele commissies en instanties buiten het bedrijf, die contact met de Afdeling hebben, hadden daarnaast nog zitting de heren: J. G. J. Bosman, W. F. Dubbelde man, W. K. G. van Royen en J. G. Bloem. J. van der Horst, Secretaris. Onze afdeling is in het verslagjaar slechts eenmaal in vergadering bijeen geweest na melijk op de jaarvergadering op 27 februari 1964. Het bestuur vergaderde eveneens eenmaal. Evenals andere jaren waren de vertegen woordigers van onze afdeling door het bij wonen van de vergaderingen van de Leden raad en de Afdelingsraad bij de werkzaam heden van onze Bond betrokken. Verder was er regelmatig informeel contact tussen de leden op de filmbeurs. Er waren in het verslagjaar echter geen onderwerpen aan de orde die het bijeenroepen van een ledenvergadering noodzakelijk maakten. Met ingang van 2 januari 1964 werd de berekening van de omzetbelasting gewij zigd. Vanaf genoemde datum is geen om zetbelasting meer verschuldigd over het aandeel van de filmverhuurder in de netto recette. Buiten toezeggingen die wij van de regering hebben ontvangen is dit in 1964 de enige kleine tegemoetkoming van de Overheid gebleven in de steeds stijgende lasten waar onder het bioscoopbedrijf gebukt gaat.

Jaarverslagen | 1964 | | pagina 66