Afdeling Het Centrum begonnen jaar eindelijk de inlossing moge brengen van het reeds in oktober 1963 van regeringszijde uitgesproken voornemen om de nodige maatregelen te nemen tot de dringend noodzakelijke verbetering van het economisch klimaat van het bioscoopbedrijf. Rotterdam, W. F. Dubbeldeman, secretaris. 72 Het zou bijzonder prettig geweest zijn, na een reeks van minder gunstige jaarversla gen, nu eens een meer optimistisch geluid te mogen laten horen. Helaas het dieptepunt in het bezoek schijnt nog niet bereikt te zijn. Voor vele collega's wordt de vraag steeds urgenter of het nog mogelijk is de exploitatie voort te zetten. De wijziging in de berekening van de om zetbelasting heeft een bescheiden verlich ting der lasten te zien gegeven, maar de zo veel besproken vermakelijkheidsbelasting blijft in de meeste gemeenten op een onver antwoord hoog niveau gehandhaafd. Slechts enige gemeenten zijn in de verslagperiode tot herziening overgegaan, Wieringen en Purmerend verlaagden tot 20% en voor ar tikel 1 films van 20 tot 10%, Amersfoort en Zandvoort kwamen voor alle films tot 20%, terwijl Baarn een veel tegemoetko mender houding aannam door het percen tage voor gewone films op 6% en voor artikel 1 en Nederlandse films op 3% te brengen. Bergen NH berekende voor normale films 35%, terwijl artikel 1 films vrijgesteld wa ren. Thans is men overgegaan naar een uniform tarief van 20%. De filmhuur van een beperkt aantal suc cesvolle films, die een steeds belangrijker aandeel van de jaarrecette opleveren, is voor de middelgrote en kleinere exploita ties, die niet de mogelijkheid hebben tot wekenlange prolongaties, nog steeds te hoog. Helaas zien onze partners, de film verhuurders, niet voldoende in, dat het ook in hun belang is, dat deze groep op een financieel gezonde basis kan blijven werken. Ondanks deze moeilijke tijd vonden toch nog enige ingrijpende restauraties plaats. De heer en mevrouw C. A. Voskuil, open den in het voormalige Flora theater te Bussum een fraai ingericht studio-theater „Palet", terwijl de heer J. Hoek het „Scala theater" te Medemblik belangrijk moderni seerde. Het „Concordia" theater te Bussum beëin digde dit jaar de bioscoop-exploitatie. In februari werden wij opgeschrikt door het bericht van het tragische auto-ongeluk van de heer en mevrouw J. Nijland Sr. van het Vreeburg theater te Utrecht. De sinds 1961 gepensioneerde bedrijfsdirec teur van Rembrandt theater te Haarlem, de heer W. Bakker, ging in maart van ons heen. Van de heer C. H. de Lange, directeur van het Harmonie theater te Alkmaar, oud- voorzitter van onze afdeling en oud-lid van de Afdelingsraad, moest in september voor goed afscheid genomen worden. Moge deze vrienden rusten in vrede. In de samenstelling van het bestuur is in het afgelopen jaar een wijziging gebracht. De heer L. van Dommelen wenste wegens persoonlijke redenen zijn functies in de bond neer te leggen. De ledenvergadering besloot het aantal be stuursleden terug te brengen tot vijf per sonen. Het bestuur bestaat thans uit de heren A. F. Wolf f, voorzitter, J. Nijland, vice-voorzitter, J. van Willigen, secretaris, Drs. C. A. Voskuil, penningmeester en S. Spanjaart, lid. In de Afdelingsraad is onze afdeling ver tegenwoordigd door de heren A. F. Wolff, J. van Willigen en Drs. C. A. Voskuil; in de Ledenraad door de heer J. van Willigen. Het bestuur had veelvuldig contact. Helaas was het genoodzaakt een der leden een boete wegens een ernstige overtreding van het reglement voor Provinciale en Plaatse lijke afdelingen op te leggen. Na een be roep op de ledenvergadering der afdeling, werd deze beslissing van het bestuur be vestigd. Moge er in 1965 een verlaging der op onze zaken drukkende lasten komen, gepaard gaande met een groeiende belangstelling van het publiek voor onze theaters. Aalsmeer, J. van Willigen Jr., Secretaris.

Jaarverslagen | 1964 | | pagina 69