Afdeling Het Noorden Afdeling Het Oosten Helaas is het nog niet mogelijk over het afgelopen jaar een meer optimistisch geluid te laten horen dan over het voorgaande. Het belastingvraagstuk wacht nog steeds op een oplossing. In 1964 werd alleen in Emmen en Delfzijl de vermakelijkheidsbe- lasting verlaagd en wel tot 20%. 0.m. in Bolsward en Gorredijk moest men de deu ren sluiten, omdat niettegenstaande de ver laging van de vermakelijkheidsbelasting een lonende exploitatie nog niet mogelijk was. Ongetwijfeld zal in het komende jaar van ieder van ons het uiterste worden gevergd aan inzicht en voorzichtigheid, waarbij niet in laatste instantie zal moeten wor den gedacht aan de voor de tegenwoordige omstandigheden algemeen geldende hoge filmhuurpercentages, die in het bijzonder voor onze leden die theaters exploiteren in kleinere plaatsen, in vele gevallen reeds niet meer zijn op te brengen. Doch willen deze exploitanten op hun beurt weer mee doen hun zaken op een redelijke wijze te exploiteren, dan zullen zij worden genood zaakt deze hoge percentages te betalen. Of schoon de meeste van de theaters in de provincie in de groep vallen die minder dan 100.000,opbrengst per jaar heb ben, zijn de voordelen om in deze groep te zijn geplaatst niet groot. Mogelijk, dat in de toekomst voor deze theaters een gunsti ger regeling getroffen kan worden. Hoofd zakelijk dan voor de z.g. „Colossals". Im mers een grootstad-theater heeft een zeer grote kans door wekenlange prolongatie veel gunstiger condities te kunnen bedin gen. Een theater in de provincie, dat derge lijke films twee, hooguit drie weken op het programma kan houden, zal steeds op het hoogste percentage moeten werken. Op 21 april is te Delfzijl mevrouw de weduwe A. Schepel-Bos in de leeftijd van 73 jaar overleden. Zij was firmante van de firma G. Schepel Co, exploitante van het City theater, aldaar. In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering en het bestaat dus nog uit de volgende personen: H. Zondervan, voorzitter. Mevr. F. F. de Vries-Evenhuis, vice-voorzitter. G. Schepel, secretaris. H. Holman, penningmeester. J. S. Thedinga. In de Afdelingsraad hebben zitting me vrouw F. F. de Vries-Evenhuis en de heren G. Schepel en H. Zondervan. In de Leden raad worden wij vertegenwoordigd door de heer H. Zondervan. Onze leden kwamen in het afgelopen jaar slechts twee keer bijeen. De eerste verga dering werd gehouden op 12 februari en de tweede op 18 december. In deze verga dering werd mevrouw van der Stap-Grogo- rëff door de voorzitter gehuldigd. Zij heeft namelijk besloten het wat kalmer aan te doen nu haar kinderen veel van haar werk kunnen overnemen. Mag ik dan de hoop uitspreken, dat 1965 een jaar zal worden, dat ons vele van de oude klanten zal terugbrengen, zodat ons bezoekersaantal en dus weer de recette's gaan stijgen. Bovendien wens ik alle leden, dat zij de terugkeer van grote recette's mo gen beleven in goede gezondheid. Delfzijl, G. Schepel, secr. Het jaar 1964 was een jaar van beperkte activiteit. Er werden in dit verslagjaar twee vergaderingen gehouden. Op 19 februari 1964 de jaarlijkse Algemene Ledenvergade ring, waarbij de verkiezing van een aan tal bestuursleden plaats vond. Op 9 decem ber 1964 werd een vergadering gehouden ter bespreking van de agenda van de Ledenraad. Er werd eenmaal advies gevraagd door de Commissie Nieuwe Zaken voor een nieuw te vestigen exploitatie. Tweemaal werd er in dit jaar door de leden een beroep gedaan op het Afdelingsbestuur voor interventie. Wat de gang van zaken in onze afdeling 73 betreft, kunnen we niet enthousiast zijn. Een economische bedrijfsvoering is in vele gevallen zeer moeilijk. De spanning tussen verhuurders en exploitanten neemt eerder toe dan af. De daling van het aantal be zoekers blijft voortgaan. Op het gebied van de vermakelijkheids belasting valt in deze Afdeling niet veel nieuws te melden. Mocht zich in de komen de jaren een verbetering van de heffings percentages op bioscoopvoorstellingen voor doen, dan wil dit nog niet zeggen dat hier mede het economische klimaat wordt ver beterd. Er zal ook gestreefd moeten wor den naar een verbetering van de huur en verhuur van films en wel zo, dat de be-

Jaarverslagen | 1964 | | pagina 70