Opleiding technisch bioscooppersoneel lange prolongaties in de grote plaatsen een belangrijk deel der bezoekers uit de om liggende kleinere gemeenten wordt wegge- zogen. Met als voorbeeld een naburig land waar door nog klemmender omstandigheden particuliere bioscopen in kleinere gemeen ten in schrikwekkend aantal verdwijnen, mogen allen die daarvoor in aanmerking komen bedenken dat het beëindigen der kleine exploitaties ook hier gevolgen zal hebben die door het gehele bedrijf, maar dan te laat als ongewenst zullen worden gevoeld. Een erepluim verdient de gemeente Heer in Limburg, die de tekenen des tijds goed aan voelt en de vermakelijkheidsbelasting geheel heeft afgeschaft. In 1964 werd in de afdeling Het Zuiden een aantal bioscopen gesloten, waarvan ten aanzien van de volgende zaken per 1 januari 1965 vaststond, dat deze sluiting definitief was: Alpha Goirle, Royal 's-Her- togenbosch, Hollandia Kerkrade, City Ois- terwijk en Luxor Steenbergen. Het Studio Theater te Tilburg werd ver plaatst en wel naar een daarvoor inge richte zaal van het Ambassade Theater. Het Hollandia Theater te Valkenburg werd vooralsnog gesloten vanwege de te zware belastingdruk. Verwacht moet worden, dat van de overige gesloten bioscopen in Hoensbroek, Eygels- hoven, Schaesberg en elders in 1965 even eens enige zaken voor goed zullen worden opgeheven. Na al het bovenstaande stemt het zeker tot vreugde dat juist het intellectueel en artis tiek ontwikkelde deel van ons volk zich voor de film opvallend gaat interesseren. Ook in onze afdeling is dit merkbaar. 11 juni opende de heer De Nijs te Breda, zijn nieuwe Beyerd Studio. Onze Bondsdi recteur de heer Bosman vertegenwoordigde het H.B. evenals de heer Bouts uit Lutte- rade, en waren getuigen van de verblijdende belangstelling der burgerlijke en militaire autoriteiten der stad. Dr. van Velsen de Directeur van het stede lijk cultureel centrum sprak na de heer Bosman en uitte zijn grote vreugde over dit nieuwe „Art House" in het Zuiden. 23 september was voor Tilburg een gedenk waardige dag. De heren Wolff en Biemans openden hun nieuwe „Camera" Theater in aanwezigheid van vele vooraanstaande auto riteiten en van allen die verder tot de plaatselijke culturele élite mogen worden gerekend. De heer Wolff heeft na enkele jaren expe rimenteren in een ander daarvoor minder geschikte zaal met de heren Biemans een theater geschapen dat zich op de eerste openingsavond al direct in de volle sym pathie van de aanwezigen mocht verheugen. Uit zijn welkomstwoord kon ieder begrij pen dat alleen het beste op dit speciale terrein in Camera zal komen. Na hem sprak nog de wethouder van Kunstzaken de heer Ponzen en de heer Hulshof-Pol. De heren M. Peters, voorzitter onzer afde ling en F. Biemans, die een woord van dank richtte tot alle medewerkers aan de bouw, sloten de rij der sprekers. Op 5 november vierde de heer H. V. van der Waarden van Chicago en Noorderlicht te Tilburg zijn 50-jarig jubileum in ons bedrijf. De jubilaris had hieraan geen ruchtbaarheid willen geven, wat echter niet heeft belet dat ontelbare vrienden en vaste bezoekers van zijn theaters tesamen met het personeel en een groot aantal belang stellenden 5 november tot een feestdag voor hem hebben gemaakt. Royal Irene Theater te Blerick heeft, hoewel een 25-jarig jubileum kon worden herdacht gemeend dat de huidige toestand aldaar geen aanleiding gaf tot feestvieren. Het City Theater te Schijndel dat eerst zijn deuren had gesloten werd door de heer Ad Steenbakkers na grondige restauratie dit jaar weer heropend. De burgemeester, vele autoriteiten en andere belangstellenden fe liciteerden de heer Steenbakkers en beloof den hun steun en blijvende sympathie. In het afgelopen jaar overleden te Maas tricht de heer M. H. C. Crijns die aldaar Cinema Pal ace exploiteerde en de heer P. Peters, vroeger exploitant van het „Roxy" theater te Bergen op Zoom. Op 14 april 1964 overleed ons oud mede bestuurslid de heer A. W. H. Bouts. Vele jaren lang heeft hij de belangen der Zuide lijke Afdeling op bijzondere wijze gediend. Hun nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blijven. J. E. F. de Nijs, Secretaris. 75 Evenals in de voorgaande jaren moet ook ditmaal worden gerapporteerd, dat de be langstelling voor de schriftelijke operateurs cursus gedurende het afgelopen verslagjaar, gering is gebleven. Het gemiddelde aantal cursisten per maand bedroeg 81, hetgeen

Jaarverslagen | 1964 | | pagina 72