78 a. Geslaagd met diploma B 6 (11) b. Geslaagd met diploma A 7(8) c. Geslaagd zonder diploma voor: 1 vak 9) 2 vakken 7) 17 (29) 3 vakken 1) d. Afgewezen na schriftelijk voor alle opgegeven vakken 16 8) e. Afgewezen alle opgegeven vakken 9(6) f. Niet verschenen voor alle opgegeven vakken 2(3) 57 (65) Het totaal aantal uitgereikte diploma's A is thans gestegen tot 295 en het aantal di ploma's B tot 374. EXAMEN PRAKTIJKCERTIFICAAT Van de 31 kandidaten die deelnamen aan het jaarlijkse examen ter verkrijging van het Certificaat, slaagden er 18 tegen 15 in 1963. 7 kandidaten slaagden voor een van de beide vakken en 4 kandidaten moesten voor beide vakken worden afgewezen. De overige 2 kandidaten verschenen niet op het examen. Van de 13 kandidaten voor het tussentijdse examen zijn er 7 geslaagd, zodat in totaal in 1964 25 Praktijk Certi ficaten konden worden uitgereikt. Het vo renstaande betekent dat in totaal 56% van de examinandi voor dit examen is geslaagd tegen 63% in 1963. Het aantal uitgereikte Praktijk Certificaten is hiermede gestegen tot 322. MEDEWERKING AAN DE EXAMENS Er werd dit jaar door zestien examinatoren en gecommitteerden, waaronder zeven brandweerdeskundigen, aangezocht via de Rijksbrandweerinspectie, aan de examens medegewerkt. Gaarne betuigen wij hun op deze plaats nogmaals onze dank voor de voortreffelijke wijze waarop zij zich ook dit jaar van hun taak hebben gekweten. Tevens zijn wij dank verschuldigd aan de directies van de Amsterdamse bioscopen Alhambra en City, alsmede van het Bonds bureau, die hun cabines en een of meer nevenruimten welwillend aan de examen commissies beschikbaar stelden, ten be hoeve van het afnemen van het praktische gedeelte der examens. Evenals vorig jaar zijn ook de mondelinge examens in de theoretische vakken op het Bondsbureau af genomen, hetgeen uiteraard alleen moge lijk is indien het om een gering aantal kandidaten gaat. DISPENSATIEBELEID Ten aanzien van dit beleid vallen geen bijzonderheden te rapporteren. Er zijn in 1963/1964 29 dispensaties verleend tegen 37 in het voorafgaande jaar. Ook nu ging het in de meeste gevallen om het tijdelijk vervullen van de functie van tweede opera teur, terwijl in enkele gevallen wegens bij zondere omstandigheden aanleiding aanwe zig was om dispensatie te verlenen voor de functie van eerste operateur, niet belast met de leiding. HANDBOEK De redactiecommissie van het Handboek der Bioscooptechniek behoefde gedurende het verslagjaar niet in vergadering bijeen te komen, daar er geen onderwerpen waren die ter aanvulling van het Handboek be sproken moesten worden. VOORUITZICHTEN Het wordt een eentonige zaak om jaarlijks te moeten constateren dat de vooruitzich ten voor de operateursopleiding ongunstig blijven. De zeer krappe arbeidsmarkt, met daaruit voortvloeiende moeilijkheden over lonen en werktijden, oefenen een ongunsti ge invloed uit op de belangstelling voor het operateursvak en dit heeft uiteraard zijn terugslag op de operateursopleiding. Hieraan valt weinig of niets te veranderen en ons Instituut zal zich derhalve in de naaste toekomst moeten tevreden stellen met de wetenschap, dat een gedegen schrif telijke opleidingsmogelijkheid aanwezig is ten behoeve van diegenen, die het opera teursvak willen kiezen. februari 1965 L. Claassen, Secretaris.

Jaarverslagen | 1964 | | pagina 75