Recreatie en Maatschappelijk Werk, J. G. J. Bosman, secretaris, G. J. H. Dujardin en M. Gerschtanowitz, zitting hebbende voor de Nederlandse Bioscoopbond. Het bestuur werd weer, hoofdzakelijk in de eerste helft van het jaar, met vele aan vragen om financiële steun geconfronteerd, hetzij voor de medefinanciering van de productiekosten van een hoofdfilm, hetzij ten behoeve van het uitwerken van een scenario of draaiboek. Ter behandeling van de verschillende verzoeken kwam het bestuur zes maal bijeen, waarvan vier maal in de eerste vijf maanden van het jaar. Aan de producenten van twee speelfilms waaronder 1 jeugdfilm werden belangrijke financiële bijdragen in de productiekosten toegekend. Bovendien wer den aan één van deze producties, benevens aan een productie van internationale opzet van een Nederlandse producent credietfaciliteiten voor gebruik van de stu dio's enz. van de Cinetone Studio's verleend. Tenslotte werd een producent, die voor eigen risico met de productie van een film al ver gevorderd was, in de ge legenheid gesteld zijn film af te maken door de toekenning zowel van een finan ciële bijdrage als van een Cinetonecrediet als vorenbedoeld. Voorts werd een aantal producenten door een voorschot ter bestrijding van aanloopkosten in de gelegenheid gesteld de productie van een aan het bestuur voorgelegd project ter dege voor te bereiden, onder meer door het doen uitwerken van scenario en draai boek, en werd tevens een aantal schrijvers en filmers financieel in staat gesteld zich gedurende de daartoe benodigde tijd te wijden aan het schrijven van een scenario. In totaal werden in 12 gevallen dergelijke voorschotten verleend. Een scène uit De Vijanden van regisseur H, Claus en Jan Vrijman Cineproduktie, welke film in 1968 als co-produktie met België' werd gemaakt.

Jaarverslagen | 1968 | | pagina 15