MAANDELIJKSCHE M E D EDEELINGEN. OPROEP VOOR DE JAARVERGADERING. Ingevolge het bepaalde in art. 25 der Statuten noodigt het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop- Bond de leden uit tot het bijwonen van de jAARLIJKSCHE LEDENVERGADERING op Maandag, 15 April e.k., des middags om één uur precies, in de Filmbeurs (Hotel Krasnapolsky) te Amsterdam. AGENDA. 1Opening en mededeelingen. la. Voorstel van het Hoofdbestuur tot verleening van dispensatie wegens het houden der jaarlijksche leden vergadering na 31 Maart 1935. 2. Voorstel tot goedkeuring van de notulen van de op 6 Augustus 1934 en 11 Februari 1935 gehouden buitengewone spoed-ledenvergaderingen en tevens tot benoeming eener commissie tot het nazien der notulen van deze vergadering. 3. Jaarverslag over 1934, 4. Rekening en verantwoording van het financieel beheer over 1934 en voorstel om te bekrachtigen het onder voorbehoud van de goedkeuring der algemeene vergadering genomen besluit van het Hoofdbestuur tot beschikbaarstelling van een bedrag van 5000. uit de Bondskas als Kerstgave voor de werkeloozen, benevens voorstel om, ingevolge het advies van het accountantsbureau Slagman Langelaar te Amster dam, de rekening van den Bond goed te keuren, als mede alle op het Bondsbureau ter visie liggende reke ningen der afdeelingen. 5. Voorstel van het Hoofdbestuur om een bedrag van 2.500.uit de algemeene kas over te brengen naai de Weerstandskas. 6. Vaststelling van de contributie over 1935 (het Hoofdbestuur stelt voor ook in het jaar 1935 de con tributie op dezelfde grondslagen als het vorig jaar in 7 klassen te heffen) 7. Begrooting van ontvangsten en uitgaven voor 1935, waarbij aan de orde worden gesteld: a. Voorstel van het Hoofdbestuur om een bijdrage van ƒ1100.te verleenen aan de Kon. Ned. Brandweervereniging voor gedeeltelijke bestrij ding der kosten voor instelling van examen film- operateurs; b. Voorstel van het Hoofdbestuur om voorloopig aan het Hoofdbestuur een crediet te verstrekken ten bedrage van 1000.voor de voorbereiding eener herdenking van het 40-jarig bestaan der cinematografie; c. Voorstel van het Hoofdbestuur om aan de Stich ting „Bio-Vacantie-oord" voor het jaar 1935 een subsidie te verleenen ten bedrage van 250. d. Voorstel van het Hoofdbestuur om aan de Ge luidsstichting te Delft en aan de Stichting voor fotografisch en kinematografisch onderzoek te Amsterdam voor het jaar 1935 elk een subsidie te verleenen van 25. e. Voorstel van het Hoofdbestuur om de in 1935 te ontvangen boetebedragen in de Weerstandskas te storten; f. Voorstel van het Hoofdbestuur om overeenkom stig het bepaalde in art. 1, lid 3 van het Regle ment op de Weerstandskas de verplichte bijdrage aan de Weerstandskas voor het jaar 1935 te be palen op 20 c/c van den contributie-aanslag, in plaats van 30 pet., gelijk in het vorig jaar was bepaald. 8. Verkiezing van drie leden van het Hoofdbestuur, allen periodiek aftredend. Voor de plaats, welke door het periodiek aftreden van den heer J. Wessel is opengevallen en welke door een eigenaar, medevennoot of bestuurder van een filmfabriek, filmimportzaak of filmverhuurkantoor moet worden bezet, is als eenig candidaat de heer J. Wessel gesteld, zoodat over deze vacature geen stemming behoeft plaats te hebben. Voor de 2 plaatsen, welke door het periodiek aftre den van de heeren S. Zondervan en H. Ehrlich zijn opengevallen, zijn candidaat gesteld (in alphabetische volgorde) H. Ehrlich, directeur van de NV. Tuschinski's Exploitatie Maatschappij. Rotterdam; S. J. Kinsbergen, directeur van het Passage Thea ter, Den Haag; Joh. Miedema, directeur van de N.V. Alg. Bio scoop Onderneming, Deventer; S. Zondervan, directeur van de N.V. Vereenigde Nederlandsche Bioscopen, Leeuwarden. 9. Benoeming overeenkomstig art. 8 van het Film beurs Reglement van twee leden der Filmbeurs-Com missie. De periodiek aftredende leden, de heeren R. Min den. Amsterdam, en P. van Twisk, Den Helder, zijn terstond herkiesbaar. 10. Voorstel van het Hoofdbestuur om een aantal leden, waarvan de namen vóór of op de jaarvergade ring zullen worden medegedeeld, te royeeren wegens in gebreke blijven van de betaling der verschuldigde contributie en/of andere verplichte bijdragen. 11Voorstel van de N.V. Capitol Theater te Rotter dam (ingediend mede namens de leden van de afdee- ling Rotterdam), om in de Algemeene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films art. 17 in dien zin te wijzigen, dat van de gelden, die aan de Bedrij fsafdee- ling Filmverhuurders worden betaald voor sommaties (roode kaarten) en boycotten, 80 moet worden ge stort in de Weerstandskas van den Nederlandschen Bioscoop-Bond. Prae-advies van het Hoofdbestuur: Het Hoofdbestuur kan de gedachte, welke aan dit voorstel ten grondslag ligt, niet volgen. Het is er overigens van overtuigd, dat, indien de voorstellers in de administratie van de Bedrijfsafdeeling Filmver huurders inzicht zouden hebben gekregen, zij hun voorstel niet langer zouden handhaven. De gelden, die aan de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders worden betaald voor sommaties (roode kaarten) en boycotten zijn lang niet toereikend om de door de verzending dier sommaties en door de uitvaardiging dier boycot ten veroorzaakte administratiekosten te dekken. De voorstellers zijn klaarblijkelijk uitgegaan van de ge dachte, dat de betaling dezer sommatie- en boycot- kosten een belangrijke winst voor de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders oplevert. Dit is onjuist en daarom is ook hun voorstel onjuist, zoodat het Hoofdbestuur aanneming ervan met nadruk moet ontraden. 12, Voorstel van den heer W. P. Peters te Venlo (ingediend mede namens de leden van de afdeeling „Het Zuiden"), luidende aldus: De algemeene vergadering besluit: a. dat slechts zij, die het bioscoopbedrijf als hoofd middel van bestaan uitoefenen, tot het lidmaat schap van den Nederlandschen Bioscoop-Bond worden toegelaten; b. de noodige stappen te doen om de vereischte wij zigingen daarvoor in de Statuten van den Neder landschen Bioscoop-Bond aan te brengen; c. dat het in den vervolge verboden zal zijn films te leveren aan niet-leden van den Bond te vertooning in plaatsen, waar een vaste exploitatie van een lid van den Nederlandschen Bioscoop-Bond geves tigd is.

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1935 | | pagina 2