MAANDELIJKSCHE M ED EDEELINGEN. Het Hoofdbestuur heeft tot lid-Voorzitter der Com missie -van Geschillen benoemd den heer Ed. Cohen Barnstijn. directeur van het Apollo Theater te Den Haag, die tot dusver Plaatsvervangend-Voorzitter dezer Commissie was. Tot lid-Plaatsvervangend Voorzitter der Commissie van Geschillen heeft het Hoofdbestuur benoemd den heer J. Wessel, directeur van de NV. Warner Bros First National Pictures te Amsterdam. Als gevolg van deze laatste benoeming is in den Raad van Beroep een vacature ontstaan waarin voorzien is door de benoeming van den heer Ch. van Biene, die dus de plaats van den heer Wessel in den „Raad van Beroep zal innemen. De heeren F. L. D. Strengholt en A. Tuschinski heb ben ontslag genomen als leden van de Studie-Commis sie, als bedoeld in het sub 3e. van het Bondsbesluit van 11 Februari 1935. In hun plaats heeft het Hoofdbestuur benoemd resp. den heer J. S. Croeze, lid van de firma Croeze en Bosman te Amsterdam en den heer C. van Willigen, directeur van het Collosseum Theater te Rot terdam. Aangezien de heer J. L. Paerl wegens ziekte voor- loopig niet in staat is aan de zeer vele werkzaamheden der vorenbedoelde Studie-Commissie deel te nemen, heeft het Hoofdbestuur tot plaatsvervangend lid dezer Commissie benoemd den heer D. v. d. Berg, directeur van de Bergfilmcompany te Amsterdam. De Commissie is nu als volgt samengesteld: A. de Hoop, voorzitter, (de Bondsvoorzitter heeft, teneinde aanstonds onbevangen het rapport der Com missie in het Hoofdbestuur te kunnen behandelen, ont slag genomen). D. van den Berg, (als plaatsvervanger van J. L. PaerlAmsterdam Ch. van Biene, (Amsterdam). J. S. Croeze, (Amsterdam). S. Kinsbergen, (Den Haag). G. van Laeken, (Den Haag). W. Mullens, (Den Haag). P. Vermeer Jr., (Amsterdam). M. P. M. Vermin. (Maastricht). C. van Willigen Jr., (Rotterdam). Nadat de affiche-ontwerpen, ingezonden door de deelnemers aan de door den Nederlandschen Bioscoop- Bond uitgeschreven prijsvraag van 1131 October met succes in het Stedelijk Museum te Amsterdam waren geëxposeerd, hebben zij gedurende de week van 2230 November een plaats gevonden aan de wanden van de tentoonstellingszaal in Studio '32 te Rotterdam. Ook voor de opening dezer tentoonstelling, welke met eenige plechtigheid geschiedde, bestond groote belang stelling. Onder de aanwezigen bevonden zich vertegenwoor digers van de Rotterdamsche Kunstenaarssociëteit, de heer Jongert, Hoofdleeraar van de Academie, het oud- raadslid, dr. H. E. Reeser, de winnaar van den eersten prijs, de heer van Vleuten, de secretaris van de jury voor de affice-prijsvraag, de heer W. F. Gouwe, het lid van het Hoofdbestuur, de heer J. Veerman, het voltallig bestuur van de afdeeling Rotterdam, vele Rotterdam sche bioscoopdirecteuren en eenige kunstenaars. De heer André de Jong, Voorzitter van de Afdeeling Rotterdam van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, heeft de aanwezigen met enkele welgekozen woorden welkom geheeten. Spreker releveerde, dat het succes van de expositie te Amsterdam er toe geleid had, dat de verzameling thans in Rotterdam kon worden tentoonge steld. Spreker bracht dank aan de Commissie voor Stu dio '32 en in het bijzonder aan den schilder P. den Besten voor de vakkundige indeeling. Spreker hoopte, dat de tentoonstelling zich in een groot bezoek zou mo gen verheugen, temeer omdat er zooveel te zien is, dat voor commercieele doeleinden op ander gebied zeer bruikbaar zal kunnen zijn. Op deze wijze zal de ten toonstelling het hare kunnen bijdragen tot een vergroo ting van werkgelegenheid voor onze kunstenaars. De heer A. de Hoop, Directeur van den Nederland schen Bioscoop-Bond, heeft daarna de tentoonstelling met een korte rede geopend. Spreker bracht allereerst den breeden opzet in herinnering, welke aan het pro gramma van de Commissie ter voorbereiding van de herdenking van het veertig jarig bestaan der cinemato- graphie ten grondslag lag en bracht in dit verband hulde aan den heer Ehrlich, die als lid dezer Commissie zulk een werkzaam aandeel in de voorbereiding heeft gehad. Spreker roemde het als een goede gedachte van deze Commissie, dat zij ook buitenstaanders, en met name de Nederlandsche Kunstenaars, in de herdenkingsfeesten heeft laten deelen. Bij het uitschrijven van deze prijsvraag heeft niet de bedoeling voorgezeten goedkoop aan een mooi affiche te komen, doch men heeft de kunstenaars er door in de gelegenheid willen stellen aan het Bioscoopbedrijf en ook aan anderen te laten zien, dat men voor een goede reclame naar buiten kan beschikken over een aantal bekwame Nederlandsche kunstenaars. Een gemakkelijke taak heeft de jury bij de beoordee ling van de ingekomen ontwerpen niet gehad. Het stemt zeer zeker tot verheugenis, dat de eerste prijs met alge- meene stemmen is toegekend aan den heer van Vleuten. De verwachting uitsprekend, dat er ook in Rotter dam groote belangstelling voor deze tentoonstelling zou bestaan, verklaarde spreker haar tenslotte voor ge opend. Ingevolge het bepaalde in art. 8 van de Statuten, maakt het Hoofdbestuur bekend, dat aanvragen om toe lating tot het lidmaatschap van den Bond zijn ingeko men van: 1. NV. Lêthe Localiteiten en Theater Exploitatie on der directie van den heer J. G. van Halteren, welke de bioscoop, gevestigd in het Casino Gebouw te 's-Hertogenbosch, in exploitatie heeft genomen. 2. NV. Filmverhuurkantoor Odeon, gevestigd te Am sterdam, Jekerstraat 92, onder directie van den heer F. A. Schuiten, welke de exploitatie heeft overgeno men van het gelijknamige filmverhuurkantoor, waar van de heer F. Schuiten eigenaar was. 3. S. den Hartogh, wonende Bergschelaan 356b, te Rot terdam, die de bioscoop in het Hotel .,De III Kolom men" te Aalsmeer in exploitatie zal nemen. Voor het donateurschap van den Bond hebben zich aangemeld: 1. Firma Erven en Co., Meubelfabriek te Oirschot. 2. NV. Drukkerij, Reclame- en Advertentiebureau v.h. van Staal en Co„ gevestigd te Rotterdam, Hartmans straat 21. 3. ,,Weca" Filmonderneming NV. i.o. te Amsterdam. Heerengracht 355, welke zich bezig houdt met de exploitatie van film- en bioscoopreclame. Eventueele bezwaren tegen de toelating moeten schriftelijk voor 4 December a.s. bij het Hoofdbestuur worden ingediend. Benoemingen. Tentoonstelling van Herdenkings-affiches te Rotterdam. Aanvragen voor het Lidmaatschap.

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1935 | | pagina 5