8 MAANDELIJKSCHE M E D EDEELINGEN. vandaar te voet naar zijn observatiepost, waar hij zich met zijn helpers in den betonnen vluchttunnel terug moet trekken. Hier brengt een inlander, die met verbrande voeten den post weet te bereiken, het bericht, dat de bevolking van den grooten kampong gebleven is en onder leiding van den hadji biddend de gevolgen van de uitbarsting afwacht. Van Sittard wil telefonisch den militairen dienst waarschuwen, doch de telefoonlijn is reeds ver broken. Hij besluit nu zelf naar den observatiepost te gaan, welke hij, ondanks dat zijn voeten door de heete aarde werden verbrand, weet te bereiken. Inderdaad vindt hij er de telefoon nog intact. Nauwelijks heeft hij echter den militairen post gewaarschuwd, of de obser vatiepost stort in onder donderend geraas, van Sittard verpletterend. Erward bevindt zich in den militairen hoofdpost om informaties in te winnen, op hetzelfde moment, dat het telefonisch bericht van van Sittard doorkomt. Hij stelt zijn wagen ter beschikking en met twaalf man rijden ze de helling op om de bevolking eerst met bevelen, daarna met geweld naar beneden te drijven. Als Edward ziet, dat de hadji, die zich tot het laatst heeft verzet, naar den kapitein sluipt om hem met zijn kris neer te slaan, schiet hij den fanatieken Oosterling dood. Beneden in de stad rusten den volgenden dag de lijken van de beide tegenstanders. 2'oodra de uitbarsting voorbij is, gaat Rono, de In dische bediende van van Sittard, naar zijn dorp terug. De Dessa, waar hij woonde is verwoest en zijn ouders en zijn bruid zijn nergens te vinden. Wilde dessahonden krabben de haastig dichtgeworpen graven open. Zwer men vliegen zoemen op, waar hij zijn voet zet. Zijn rijstveld is één modderpoel geworden. Rono's hart is vol opstand, hij zal zich wreken op den boozen berggeest, steenen zal hij in de krater gooien om hem te wonden. Door een eindelooze woestenij klimt hij naar boven. Aan den voet van den krater rust hij een weinig. Doodmoe kruipt hij de 189 treden van de trap op, die hem naar den krater brengt. Vol woede heft hij hier de gebalde vuisten omhoog! Maar de sterren zijn verbleekt, de lucht is licht ge worden en aan den horizon ziet hij het lichten van den nieuwen dag. nog enkele oogenblikken en de zon overstraalt het wijde landschap. De aarde ligt daar aan zijn voeten in eeuwige pracht en ontroerd door de schoonheid van de wereld zinkt Rono op de knieën. zijn trillende lippen prevelen de bede: „Pengapoete n". Schenk mij vergiffenis, omdat ik meende U te kun nen overwinnen!" Filmproducenten, die er belang in stellen, aan de hand van dit scenario een film te maken, kunnen zich om in lichtingen tot het Bondsbureau wenden. .De wonderen van de Film' Van de hand van den heer D. van Staveren, Voorzit ter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring en van de Nederlandsche Vereeniging voor cultureele films, is bij Nijgh van Ditmar N.V. te Rotterdam een boekje verschenen onder den titel ,,De wonderen van de film". In dit werkje geeft de schrijver zonder eenige preten tie op bevattelijke en onderhoudende wijze eenig inzicht in hetgeen er vastzit aan het vervaardigen en projec teeren van films. Wij achten het een gelukkige gedachte zoowel van den schrijver als van de uitgeefster, dat zij, blijkens het voorwoord, juist in het jaar, waarin het 40-jarig bestaan der cinematographie herdacht wordt, velen in staat wen- schen te stellen iets meer te weten te komen van de technische zijde der film, die zij tot heden slechts als een middel tot amusement hebben beschouwd. Wij bevelen dit werkje, dat rijk geïllustreerd is, gaar ne aan en wenschen het een uitgebreiden lezerskring toe. Indien er in ons bedrijf zijn, die interesse hebben voor het boekje van den heer van Staveren, gelieven zij hiervan mededeeling te doen aan het Bondsbureau, aan gezien wij, bij een groot aantal bestellingen, in de ge legenheid zijn het boekje, waarvan de prijs in den boek handel ƒ1.25 bedraagt, tegen belangrijk gereduceerden prijs te leveren. VERZOEKEN OM INSCHRIJVING IN HET NAAM REGISTER. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naam register gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de ver langde inschrijving, welke vóór 5 December e.k. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister. Datum waarop in schrijving ver zocht is Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam van den houder der exploitatie-rechten 28 Oct. 1935 De Zigeunerin Remaco's Film bedrijf N.V. 1 Nov. 1935 In de Penarie N.V. Metro-Goldwyn- Het meisje uit de Onder Mayer Film Mij. wereld t i' Moordende Handen 11 11 De Moordspecialist ,1 11 Schots en Scheef t. i< De Vlucht over de Grens t' M 11 5 ir 't Vergeet mij niet Universal Film 5 Warum lügt Fraulein Kathe Agency N.V.. 5 Zoon brutale vlegel 6 Happy Landing Express Film 6 De Man zonder Vrees 11 6 M 11 Het Monster van Borneo 6 Stalen Vuisten h 8 Hallo, hier Amerika N.V. Paramount Films 8 Tops maakt carrière 9 Schimmen uit het verleden 9 Liefdesrhapsodie Tobis Film distributie N.V. 11 De Wonderdoktoor Victoria Film 11 „De Witte Duivel" ti ti 12 „Schasseur No. 14" N.V. Netherlands Fox Film Corporation 12 Als het Moederhart spreekt Warner Bros First National Pictures N.V. 14 De Goudzoekers van Texas N.V. Meteor Film 15 1'Equipage Muntfilm 15 De Mascotta 15 De man, die terugkwam Remaco's Film bedrijf N.V. 19 If tt Zoo de ouden zongen. Lumina Film 22 't }t Het Bandietenmeisje N.V. Meteor-Film 22 John Wayne, de schrik der Bandieten 22 Een Man van de Daad 25 Elke avond acht uur Paramount 27 De Wolga-Bootsman Monopole Film Ter vervanging van den oorspronkelijke Hollandschen titel „Tusschen twee werelden", gedeponeerd op 9 April 1935.

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1935 | | pagina 8