MAANDELIJKSCHE M E D EDEELINGEN. Spreker vergelijkt dien tijd der bioscopie met het optre den der drukpers in Engeland, en begrijpt niet, waarom een kunstwerk als Duvivier's „Golgotha" nog door den fiscus wordt belast. Dan stelt spreker het Schundtooneel en het sensatieweekblad „Het Leven" tegenover de goede film, citeert tooneelrecencies over Heyermans „Schoone Slaapster" e.d. en als laatste actualiteit die over „de Beul"-opvoeringen, daarmede het peil van het tooneel typeerend. De taak van den Nederlandschen Bioscoop-Bond is haar leden te doen beschouwen als volwaardige staats burgers. In de revolutiedagen van de Zeven Provinciën heeft de Bond de „Potemkin"-film verboden, om het ge zag hoog te houden. Vervolgens zette spreker de structuur van den Ne derlandschen Bioscoop-Bond uiteen. De Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft het bedrijf in staat gesteld, zich op te werken en tot gelding te komen. Daarom vindt spreker gelegenheid den voor zitter, den heer D. Hamburger namens de Zuidelijke afdeeling te huldigen. Spr. hoopt, dat het hem gegeven mag zijn de Nederlandsche Bioscopie tot een cultureele waarde voor het Nederlandsche volk te maken. Hierna heeft Professor Huib Luns een causerie ge houden over „De beteekenis en de verheven taak der cinematographie". Wij hebben deze causerie elders in dit nummer uitvoerig gepubliceerd. De Voorzitter van de Duitsche Rijksfilmkamer heeft in samenwerking met de Duitsche Kinotechnische Ver- eeniging op Dinsdag 10 December j.1. te Berlijn een feestelijke bijeenkomst georganiseerd, teneinde het veertigjarig bestaan te vieren van de „Duitsche Cinema tographie". Hierbij waren o.m. tegenwoordig de nieuwe presi dent van de „Reichsfilmkammer" Prof. Dr. Lehnich, Leni Riefenstahl, Dr. Rahts, de Voorzitter van de Duit sche Kinotechnische Vereeniging, Dr. Scheuermann, Algemeen Directeur van de Filmcredietbank, Hans Weidemann, Vice-voorzitter van de Rijksfilmkamer en vele vooraanstaande personen uit de Duitsche film wereld. De bijeenkomst werd geopend met een rede van Prof. Dr. Lehnich, die er aan herinnerde, hoe uit den pio niersarbeid van Anschiitz, Skladanowsky en Oscar Meszter in veertig jaren tijds een rijkontwikkelde in dustrie is ontstaan, welke aan honderdduizenden arbeid en brood en aan millioenen vreugde en aangename ver- poozing heeft bezorgd. Spreker zette voorts uiteen de noodzakelijkheid van de organiseering der geheele Duitsche filmwereld in de Duitsche Rijksfilmkamer; want eerst door de samen werking van allen kan het beste worden bereikt. Hij besloot zijn rede met er op 'te wijzen, dat het doel van organisatie zoowel als van industrie moet zijn om door voortdurend contact met het buitenland het peil van de Duitsche filmindustrie voortdurend hooger op te voeren en door een sterk aaneen gesloten zijn de Duit sche film te dienen. Hierna werd het woord o.m. gevoerd door den Voor zitter van de Duitsche Kinotechnische Vereeniging, die de ontwikkeling van de cinematographie in de laatste veertig jaar van technisch-historisch standpunt belichtte en daarbij tevens het werk van Louis Lumière herdacht. Voor het lidmaatschap van den Bond heeft zich aan gemeld: De heer W. C. Telkamp, Burgemeester Hasselman- plein te Tiel, exploitant van de bioscoop Telkamp al daar. Eventueele bezwaren tegen de toelating moeten schriftelijk vóór 15 Januari a.s. bij het Hoofdbestuur worden ingediend. J. van den Heuvel f. Tijdens de feestdagen bereikte ons het treurige be richt, dat te Utrecht in den ouderdom van 36 jaar vrij plotseling is overleden de heer J. van den Heuvel, direc teur van het Palace Theater te Utrecht en van het New York Theater te Hilversum. In den heer van den Heuvel is het bedrijf een jonge, energieke kracht ontvallen, wiens heengaan in wijden kring betreurd wordt. Wij beseffen volkomen het leed, dat door dit onver wacht verscheiden over de naaste familie is gekomen en wel in het bijzonder gaat onze deernis uit naar den vader, die zich zijn eenigen zoon zoo plotseling moest zien ontvallen. Wij wenschen hem moed en sterkte toe om dezen pijnlijken slag te kunnen dragen. Vrijdag 27 December geschiedde de droeve uittocht naar Wassenaar, alwaar onder groote belangstelling de teraardebestelling plaats vond. Namens het Hoofdbestuur betuigden hier de Voor zitter van den Bond, de heer D. Hamburger Jr. en de Bondsdirecteur, de heer A. de Hoop, de laatste eer, terwijl mede aanwezig waren het voltallig bestuur van de Afdeeling den Haag van den Bond, de Voorzitter van de Afdeeling Rotterdam, de heer A. de Jong, en vele anderen uit het bedrijf. Het komt den laatsten tijd weer zeer vaak voor, dat het werk op het Bondsbureau belemmerd wordt, door dat op elk uur van den dag de Directeur leden en per sonen, die inlichtingen wenschen, te woord moet staan. Aangezien daardoor ernstige stagnatie in het werk van het Bondsbureau zou kunnen ontstaan, wordt er nogmaals aan herinnerd, dat het Hoofdbestuur heeft bepaald, dat de Bondsdirecteur spreekuur houdt: a. des Maandags van 12 tot 5 uur 's middags op de Filmbeurs; b. des Dinsdags, met uitzondering van den eersten Dinsdag der maand, van 's morgens 9 tot 12 uur op het Bondsbureau; c. des Donderdags van 's morgens 9 tot 12 uur. Bovendien dient men, om er van verzekerd te zijn, dat de Bondsdirecteur op vorenbedoelde tijdstippen te spre ken is, vooral schriftelijk of telefonisch een onderhoud aan te vragen. Duitschland viert het fO-jarig bestaan der Cinematografie. Aanvragen voor het Lidmaatschap. Spreekuur Bondsdirecteur.

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1936 | | pagina 6