12 MAANDELIJKSCHE MEDEDEELINGEN. DE BIOSCOOPSLUITING IN NICE. Twee maanden geleden hadden de bioscoopexploitan ten in Nice eenstemmig besloten hun theaters 27 in totaal te sluiten, indien het gemeentebestuur geen vermindering zou willen toestaan van het z.g. Armen geld (Droit des Pauvres), dat samen met de gemeen telijke belasting voor het bioscoopbedrijf 10.000 frs. per dag bedraagt. De overheid hield echter met de verlangens der ex ploitanten geen rekening en zoo hebben zij zich ge noodzaakt gezien uitvoering te geven aan hun besluit. Op 10 Januari j.1. zijn alle bioscopen zonder uitzon dering gesloten. De solidariteit van directie en personeel maakten dit eensgezind optreden, dat tot heden in Frankrijk althans niet is voorgekomen, mogelijk. Aan den ingang van ieder theater werd een bulletin aangeslagen, waarin de directies het publiek mededee- ling deden van hun besluit. Zij verklaren daarin de exploitatie onder de huidige drukkende lasten niet te hervatten. Er de aandacht op vestigend, dat zij inplaats van de normale twee percent thans twintig percent aan belas tingen betalen, beklagen zij zich erover, dat zij het eenige bedrijf zijn, dat onder zulke hooge lasten gebukt gaat. Zij weigeren intusschen hun toevlucht te nemen tot het middel, dat hun is aangeraden: verhooging der entreeprijzen, aangezien zij zulks onder de gegeven crisisomstandigheden tegenover het publiek niet ver antwoord achten. Blijkens een publicatie van de directies in de pers, was deze sluiting niet bedoeld als een middel om pres sie uit te oefenen, evenmin wenschte men haar be| schouwd te zien als een gevolg van een conflict met het stedelijk bestuur of met den burgemeester. Zij is slechts het onvermijdelijk gevolg van de voortdurende exploitatietekorten, die de directies als gevolg van de hooge lasten het bestaan onmogelijk maken. Reeds den eersten dag van de sluiting is de ge meenteraad bijeengekomen om den voorzitter van de plaatselijke vereeniging van bioscoopdirecteuren, den heer Jean ^erès, te ontvangen. In verband met dit conflict is er van gemeentewege in de pers op gewezen, dat het armengeld door den bioscoopbezoeker wordt betaald; de bioscoopdirectie heeft het slechts te innen. Zij zijn dus evenals de hotel houders, die van hun gasten een verblijfsbelasting boven de geldende prijzen ontvangen, geen belastingbetalers, doch belasting-inners. Slechts het uitgaande publiek dat zich veroorloven kan naar de bioscoop te gaan, behoeft deze belasting te betalen, en het zou daarom niet billijk zijn haar door een algemeene te vervangen. (Dit is hetzelfde argument, dat hier te lande ook veelvuldig door autoriteiten echter ten onrechte is aange voerd) De belangstelling van het publiek, de pers en vooral ook van de exploitanten uit de omgeving voor dit con flict, is zeer groot. De exploitanten in de verschillende steden van het departement, waaronder Nice ressor teert, hebben zich zelfs bereid verklaard eveneens hun zalen te sluiten, teneinde zoo een algemeen resultaat te bereiken. Spoediger dan werd verwacht is voorloopig althans een eind gekomen aan de bioscoopsluiting. Tijdens een conferentie, welke een delegatie van handels- en indus- trieele organisaties, waaronder zich ook de voorzitter van de vereeniging van bioscoopdirecteuren ter plaatse, de heer Jean Perès bevond, gehad heeft met den bur gemeester van Nice, is het verlangen tot uiting geko men het publiek niet langer te ontrieven en ook de werkloosheid van het vierhonderd man sterke perso neel, dat zich intusschen bij de werkloosheidsinstellingen had aangemeld, niet langer te doen voortduren, dan noodig is. De oplossing welke is bereikt komt hierop neer, dat een soort wapenstilstand is gesloten tot 20 Februari. Intusschen zal de kwestie van de opheffing van het armengeld onder de oogen worden gezien door een spe ciale commissie van advies. Het gemeentebestuur heeft toegezegd gedurende dezen tijd geen gemeentelijke be lastingen te heffen. Met 17 tegen 8 stemmen hebben de exploitanten zich bij deze voorloopige oplossing neergelegd, zoodat de bioscopen van Nice reeds op Vrijdag 17 Januari j.1. hun deuren wederom voor het publiek geopend hebben. Verlies Lidmaatschap. De exploitatie van de Beurs Bioscoop te Oostburg, welke tot dusver gevoerd werd door den heer J. C. Lebleu uit Breskens, is overgenomen door den heer P. F. Standaert, die ook het Luxor Theater te Terneu- zen exploiteert. Dientengevolge heeft de heer Lebleu opgehouden lid van den Nederlandschen Bioscoop-Bond te zijn, zulks overeenkomstig het bepaalde in art. 9, sub b. van het Algemeen Reglement wegens verlies der vereischten voor het lidmaatschap. In verband met de teruggave van den ingevolge art. 3 van het Algemeen Reglement gestorten waarborg moeten de leden, die eventueel nog vorderingen op den heer Lebleu hebben, hiervan vóór of uiterlijk op 1 Maart a.s. schriftelijk opgave aan het Bondsbureau doen. VERZOEKEN OM INSCHRIJVING IN HET NAAM REGISTER. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naam register gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de ver langde inschrijving, welke vóór 1 Maart e.k. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister. Datum Titels waaronder de films waarop in schrijving ver zocht is in Nederland worden uit Naam van den houder gebracht der exploitatie-rechten 25 Jan. 1936 Een Avond in de Opera Metro-Goldwyn-Mayer Film Maatschappij 25 De Geheime Code 25 Muiterij op de ,,Bounty" 25 De perfecte Gentlemen 25 De Tocht naar de Stra tosfeer 28 Grensbandieten Filmkant. „Centrafilm" 28 Kazan triomfeert 28 Nooit te laat 28 Vol gas 28 De Wreker 28 De Zeebonk 29 Angst Lumina Film 30 Een gevaarlijke Vrouw Warner Bros First National Piet. 1 Febr. Kapitein Blood 1 m Donogoo Tonka, de ge Ufa Mij. v. Film- en heimzinnige Stad Bioscoopbedrijf, NV. 1 i, De Heilige en haar Nar 1 >i De Levensleugen van Consul Bernick 1 u De Vrouwen de Baas 1 .1 De Bokskampioen The Express-Film 4 Ankers en Streepen Hispano Filmfabriek 5 Om het recht van het kind Remaco's Filmbedrijf NV. 5 Wij zijn niet bang Warner Bros First Nat. Pictures 8 Wij zijn geen kinderen meer NV. Filmex. De titel „Casanova" ten name van de Ufa Mij. NV. gepubli ceerd d.d. 25 Januari j.1., is vervallen. De titel „Savoy Hotel 271", eveneens ten name van de Ufa gepubliceerd in het nummer van 25 Januari j.1., is op verzoek van voornoemde maatschappij gewijzigd in „Savoy Hotel 217".

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1936 | | pagina 12