13 LUCHTVAARTFILM De Commissie inzake Cuitureele Publiciteits films heeft op 10 Januari j.1. in oogenschouw ge nomen een in Nederland in opdracht van een luchtvaartmaatschappij en een luchthaven vervaar digde film. De Commissie heeft als haar oordeel uitgesproken, dat deze film niet beschouwd mag worden als een gewone reclamefilm, noch als een zoogenaamde cuitureele publiciteitsfilm. Dit oor deel is echter voornamelijk gebaseerd op het feit, dat de plannen om deze film te gaan vervaardigen werden opgezet en uitgevoerd, voordat de Com missie in het leven werd geroepen, zoodat met de richtlijnen, aangegeven in de tusschen den Neder- landschen Bioscoop-Bond en de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoop-reclame-Exploitanten getroffen regeling ten aanzien van de vertooning van cuitureele publiciteitsfilms en gewone reclame films, geen rekening kon worden gehouden. Daaruit volgt, dat de bioscoop-directies, die de reclame op hun projectiedoek hebben verpacht, de vorenbedoelde film in hun theater tot vertooning kunnen brengen, zonder daarvoor toestemming te vragen aan hun reclamepachters. De Commissie meent er goed aan te doen er de aandacht op te vestigen, dat de overweging op grond waarvan zij besloten heeft de meerbedoelde film niet als een reclamefilm te beschouwen, voor geen enkele volgende film, welke na het in het leven roepen der Commissie wordt vervaardigd, zal kunnen gelden. AALSMEER TEGEN VERHOOGING VAN VERMAKELIJKHEIDSBELASTING In den loop van December was door Burge meester en Wethouders van Aalsmeer bij den Raad een voorstel aanhangig gemaakt om de ver- makelijkheidsbelasting van 10 tot 20% te ver~ hoogen. Zooals begrijpelijk, moest het bioscoopbedrijf, dat in deze gemeente van beperkten omvang is en door de ongunstige tijdsomstandigheden reeds met moeilijkheden te kampen heeft, niet in staat worden geacht de verdubbelde belasting op te brengen. Het Hoofdbestuur heeft aanstonds aan den ge meenteraad van Aalsmeer een adres gezonden, waarin het heeft doen uitkomen, dat aanneming van het voorstel tot verhooging van de vermake- lijkheidsbelasting, noodwendig moest leiden tot den ondergang van de in deze gemeente gevestigde bioscopen en waarin den Raad wordt verzocht het voorstel tot verhooging der vermakelijkheidsbelas- ting niet aan te nemen. Ook bij andere belanghebbenden in de gemeente Aalsmeer wekte het voorstel van B. W. groote beroering en men kwam er zelfs toe in een protest vergadering zijn grieven uiteen te zetten. Deze vergadering richtte aan den Raad even eens een adres, waarin verzocht werd op het voor stel van B. W. niet in te gaan. In een daarop gehouden gemeenteraadszitting deelden B. W. mede, alles in het werk te zullen stellen om de bestaande 10 procentsheffing te kunnen handha ven. Ook het jaar tevoren had de Minister erop aangedrongen om het percentage op 20 te brengen, doch het was den Raad destijds gelukt den be windsman ervan te overtuigen, dat zulks niet mo gelijk was. Besloten werd in den geest der adressen te be slissen en het thans geldende heffingspercentage op 10 te handhaven. Wij mogen niet nalaten onze voldoening uit te spreken over de houding van het gemeentebestuur van Aalsmeer, dat hiermede getoond heeft de moeilijkheden, waarmede het bedrijf ter plaatse te kampen heeft, volledig te begrijpen. ZEGELTARIEF In het zegeltarief voor akten van verhuring is eenige verandering gekomen. Het tarief bedraagt thans: t m 250.— vrij ,,333.33 0.40 ,416.66 „0.50 500.— „0.60 583.33 0.70 666.66 0.80 750.— 0.90 833.33 1.— 250.— 333.33 .,416.66 500.— 383.33 666.66 750.— en voorts voor elke 108.33 1j3 of gedeelte daar van ƒ0.25 meer, tot ƒ4166.66. Daarna loopt het tarief met ƒ0.50 op, voor elke ƒ416.66 2/3 meer. Er moge nog aan herinnerd worden, dat bij de berekening van het zegelrecht, verschuldigd voor contracten inzake den zoogenaamden verhuur en huur van films, het bedrag van den auteursprijs (filmhuur) buiten beschouwing wordt gelaten, zoodat alleen rekening wordt gehouden met de som van het bedrag der huur van het reclamema teriaal en het bedrag der vergoeding voor het ge bruik van het filmmateriaal (Y2 cent per Meter per week). Bedraagt de som dezer bedragen min der dan 250.hetgeen meestal het geval is, dan is het contract vrij van zegel. EEN CINEMATOGRAFISCHE TENTOON STELLING TE PARIJS Van den handelsattaché, verbonden aan «iet Fransche Gezantschap te 's-Gravenhage ontvin gen wij de mededeeling, dat de Chambre Syndicale des Industries et du Commerce Photographiques te Parijs voornemens is haar 15e tentoonstelling be treffende „Foto en Cinéma" te houden van 3 tot 13 Maart 1938 in het „Pare des expositions" (Porte de Versailles), Parijs.

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 15