INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER (1 14 BESTUUR BEDRIJFSAFDEELING FILM VERHUURDERS In een op 7 December 1937 gehouden buitenge wone ledenvergadering van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders is in de plaats van den heer G. H. Witmondt tot bestuurslid gekozen de heer J. de Wind, directeur van de N.V. Filmex te Am sterdam. AFDEELINGSRAAD. De Afdeelingsraad heeft in zijn vergadering van Maandag, 22 December j.1. tot Voorzitter gekozen den heer R. Uges Jr. te Rotterdam. In de vacature. ontstaan door de benoeming van den heer S. J. Kinsbergen tot Hoofdbestuurslid is voorzien dooi de verkiezing van den heer A. P. du Mée te Am sterdam. Tot lid van den Afdeelingsraad is door de Afdee- ling Den Haag, ter vervulling van de vacature van den heer S. J. Kinsbergen, aangewezen de heer D. Siem te 's-Gravenhage. GELUIDSFILMS, HOE ZE TOT STAND KOMEN EN WORDEN WEERGEGEVEN Op verzoek van de Volksuniversiteit te Amster dam vestigen wij de aandacht van de daar woon achtige leden op een door Drs. J. H. Smitt voor deze Vereeniging te geven cursus met lichtbeelden over „Geluidsfilms, hoe ze tot stand komen en worden weergegeven." Wellicht zullen onder de leden of onder hun personeel verscheidene technici zijn, die belangstel ling voor dit onderwerp hebben. De cursus, die uit 6 lessen bestaat, vangt aan op Vrijdag, 11 Februari en wordt gehouden in de Gem. Universiteit, Oudemanhuispoort. (8.15 uur). Behandeld zal worden: 1. Algemeen overzicht van tot-stand-koming en weergave van geluidsfilms: microfoon; microfoon versterker, registratie geluid op geluidsstrook; am plitude- en intensiteits- of laddersysteem, repro ductie van geluid door middel van foto-cel, ver sterker en luidspreker. 2. Kool-, band- en conden satormicrofoon; hun frequentiekrommen; schakel schema's voor microfoonversterkers. Geluidsre- gistreerende apparaten: glimlamp, Braunsche buis, lichtsluis (Western Electric Co.) spiegel-oscillo- graaf; snaar-oscillograaf; Kerrcel. 3. Eigenschap pen der gebezigde negatief- en positieffilm. In vloed gedaante der zwartingskromme op kwaliteit geluid; bijzonderheden ontwikkel- en afdrukpro- cédé. 4. Fotocel: spannings-, geleidings- en emis siecellen; verklaring werking; gevoeligheid emis siecel voor verschillende kleuren licht; gasvullings- cellen; inwendige versterking; constructie geluids weergave-apparaten; voortbeweging film. 5. Ver sterkerlampen, werkingswijze en eigenschappen; karakteristieken; geruischfactor> systemen en scha kelschema's voor geluidsversterkers; weerstands versterking, transformatorversterkers; balansver sterkers; luidsprekers: electromagnetische en elec- trodynamische; constructie luidsprekers in verband met capaciteit. 6. Beginselen geluidsleer en toe passing op acoustiek; geluidssterkte en eenheden, waarin deze wordt uitgedrukt (decibell); geluid demping; nagalm in verband met geluidsabsorbee- rende eigenschappen van wandbekleeding gehoor- zaal; theorie van Sabine ter bepaling van gunstig- sten nagalmtijd. Kaarten zijn verkijgbaar op het Secretariaat, Keizersgracht 708, dagelijks van 105 uur (Za terdags tot 12.30 uur). De prijs voor den geheelen cursus bedraagt 3.30, 5.30, 7.80 of 9.30. De hoorder kan zich naar draagkracht en eigen verkiezing in één der vier betalingsgroepen indeelen. Bij inschrijving per giro moet het bedrag ver hoogd worden met 0.03 portokosten voor het op zenden van de kaart. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, welke vóór 25 Januari e.k. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister. Datum Titels waaronder de films Naam van den waarop m- in Nederland worden uit houder der ex schrijving zocht ver- is gebracht ploitatie-rechten 5 Jan. 1935 Tante doet in kranten Metro 5 Het meisje van het verre westen 5 Wereldstad 5 De Egoïst 5 Londen bij nacht 5 De vrouw in 't rood 5 Vrouwen, die men trouwt 5 Madame X Lumina 5 La mort du cygne (De stervende zwaan) 5 Ju-Ju 6 Moederlied Nova 10 De schrik der bandieten L.C.B. Stand. 11 Vergelding Filmex 12 De vliegende zot R.K.O. Radio 12 De barones en de butler Fox Film 12 De opkomst van Disraeli 12 Alexander Ragtimeband 12 Stanley en Livingstone f» 12 Danslokaal M 12 Heidi, het stiefkind2) 12 Vorstelijke emigranten Warner Hiermede vervalt de titel „Reuzenzwaai". -) Hiermede vervalt de titel „Heidi".

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 16