Uitdrukkelijk zij hier nogmaals gereleveerd, dat de Afdeelingsraad strikt genomen niet tot taak heeft prijzen vast te stellen. De Raad maakt, in overeenstemming met den letter en de be doeling van het Prijzenreglement, slechts uit, wat met betrekking tot de progressie redelijk is te achten. In het voorbeeld, hetwelk wij zoo juist hebben gegeven, zal de betreffende exploitant zijn pro gressie hebben te herzien, volgens de beslissing, door den Raad gegeven. Van deze beslissing kan door den exploitant van de betreffende bioscoop, wanneer deze de vraag aan den Afdeelingsraad heeft voorgelegd en anders zoowel door dien ex ploitant als door het betreffende andere lid van den Bond bij het Hoofdbestuur beroep worden in gesteld binnen 14 dagen na den datum der door den Afdeelingsraad toegezonden kennisgeving. Er zijn nog wel eenige bezwaren gemaakt tegen de restrictie in art. 6, volgens welke het Hoofdbe stuur in bepaalde gevallen het geven van eenigerlei reductie of korting op den entreeprijs zou kunnen toestaan. Het Hoofdbestuur heeft deze restrictie echter gemaakt, gelijk ook ter vergadering is uiteengezet, niet om willekeurig uitzonderingen te maken, maar omdat het het reglement in de practijk niet kan doen stranden op jarenoude tradities of bestaan de rechtsverhoudingen. Ter geruststelling zij medegedeeld, dat het Hoofdbestuur van de ge geven bevoegdheid hoofdzakelijk gebruik zal maken voor zoover het daartoe genoodzaakt wordt door vroeger aangegane contractueele verplich tingen. Zij die er een gezonde bedrijfsvoering op na houden en zich derhalve niet aan excessen in den vorm van prijsbederf schuldig maken, zullen van dit reglement weinig hinder ondervinden. Integen deel. Het bestaan van het reglement zal voor hen slechts een waarborg zijn, dat zij hun zaken verder kunnen exploiteeren, veilig en met rustige zekerheid. Abnormale concurrentie in welken vorm van prijsbederf ook, zal voortaan immers buiten gesloten zijn. Dat alle leden het zoo begrepen hebben, blijkt wel uit de treffende eenstemmigheid, waarmede het onderhavig voorstel van het Hoofdbestuur is goed gekeurd. AFZONDERLIJKE MINIMUM-ENTREE. PRIJS VOOR KINDEREN In verband met de traditie in sommige gemeen ten, om, wanneer het programma zich daartoe leent, des Woensdags- en des Zaterdagsmiddags kinderen voor een lageren prijs dan volwassenen toe te laten, heeft, gelijk elders in dit nummer staat vermeld, de Buitengewone Ledenvergadering van 3 Januari j.1. besloten artikel 4 C.b.3 van het Minimum-Prijzen-Reglement als volgt te doen luiden: „Middagvoorstellingen, waarbij afzonderlijke prijzen voor kinderen tot den leeftijd van 14 jaar." Exploitanten die derhalve in overeenstemming met deze bepaling een afzonderlijken minimum- entreeprijs wenschen te zien vastgesteld voor de betreffende voorstellingen, worden verzocht hier van schriftelijk mededeehng te doen aan de Prijzen Commissie van den Nederlandschen Bioscoop- Bond, Bondsbureau te Amsterdam. Aangezien deze afzonderlijke minimum-prijzen ten spoedigste door de betreffende P. C. Colleges zullen moeten worden vastgesteld, is het wen- schelijk, de verzoeken, als vorenbedoeld, vóór 25 Januari a.s. in te dienen. TOELATING LIDMAATSCHAP Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk ge houden vergadering besloten de NV. Utrecht's City Theater te Utrecht tot het lidmaatschap van den Bond toe te laten. Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk ge houden vergadering eveneens besloten de NV. Actueel Films, directeur de heer A. Benno, als filmverhuurkantoor tot het lidmaatschap van' den Bond toe te laten. TOELATING DONATEURSCHAP Het Hoofdbestuur heeft tot het donateurschap toegelaten den heer F. W. G. Angermayer, Copernicuslaan 99 te Den Haag. VERVALLENVERKLARING LIDMAAT SCHAP Het Hoofdbestuur heeft de N.V. Hollandsche Filmproductie Mij. „Holfi", Stadionkade 4, Am- sterdam-Z., ingevolge haar verzoek, overeenkom stig het bepaalde in art. 9b van het Algemeen Reglement, van het lidmaatschap vervallen ver klaard.

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 5