CANDIDAATSTELLING HOOFDBESTUUR. kunstelden en charmanten omgang heeft de heer Hamburger zich bovendien in den bedrijfskring vele vrienden verworven. Ook zijn talrijk perso neel, waaronder een respectabel aantal directeuren, dragen hem een oprechte hoogachting en warme genegenheid toe. Het aantal dienstjaren van de meesten is alleen reeds teekenend voor de ver houdingen. Het heeft ons deugd gedaan dit alles thans te hebben kunnen memoreeren. Daaruit moge men, vcorzoover men deze al niet had, de wetenschap putten, dat hij, die men altijd maar ziet als den Bondspresident, als den man, die heel het bedrijf representeert, die zoo noodig het spit afbijt bij acties en moeilijkheden, die voortdurend conferen ties leidt, beslissingen krijgt te nemen, maatrege len heeft te verdedigen en adviezen geeft, in het dagelijksch leven de eenvoudige werker is, die metterdaad medegewerkt heeft aan de verheffing en grootmaking van het film- en bioscoopbedrijf in ons land. Als particulier en als bedrijfsman gaat de heer Hamburger allen voor, evenals hij dat meer in het openbaar gewend is te doen als eerste functionaris in den Bond! Dat hij intusschen van zijn bedrijf iets zoo grootsch heeft weten te maken ondanks de inge spannen werkzaamheid in het belang zijner be~ drijfsgenooten, ondanks de zee van tijd, welke hiermede gemoeid is, is het geheim van den heer Hamburger, gelijk het ook zijn geheim is, dat hij ondanks alles, wat hij voor het film- en bioscoop bedrijf in Nederland en zijn organisatie gedaan heeft, zijn eigen bedrijf in zulk een groot formaat, op zoo hechte basis heeft weten op te trekken... Het is eenmaal het geheim, waardoor een groot man groot is. Daarom stijgt de beteekenis van het zakenjubi- leum van den heer Hamburger ver uit boven de gemiddelde bedrijfsjubilea, welke wij gewend zijn in ons midden te vieren. Moge het dan al zijn, dat in overeenstemming met den wensch van den hooggeëerden jubilaris, de dag van zijn feest gevierd wordt in intiemen kring, men kan erop rekenen, dat allen in het bedrijf bij de a.s. viering van het 20-jarig bestaan van den Bond de langverwachte gelegenheid zullen krijgen om den heer Hamburger voor diens prach tige werk de gevoelens van sympathie, hoogachting en dankbaarheid te betuigen, zooals zij dat zoo gaarne zouden wenschen. ïn verband met het feit, dat de Koninklijke Goedkeuring op de gewijzigde Statuten van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, vastgesteld in de algemeene ledenvergadering van den Bond dd. 2 Augustus 1937, vermoedelijk in de maand Februari verwacht kan worden, wordt er de aan dacht op gevestigd, dat na het afkondigen der Koninklijke Goedkeuring alle leden van het Hoofdbestuur, alsmede van de andere bestuurs colleges van den Nederlandschen Bioscoop-Bond moeten aftreden. Naar aanleiding hiervan worden de leden uit- genoodigd, zulks overeenkomstig het bepaalde in artikel 12 van het gewijzigd Algemeen Reglement van den Bond, om namen, voornamen en woon plaatsen der gewenschte candidaten voor het Hoofdbestuur op te geven. Deze candidaten moe ten aan het Bondsbureau schriftelijk en door 11 leden onderteekend worden opgegeven uiterlijk vóór 17 Februari a.s. Ingevolge artikel 12 der gewijzigde Statuten kunnen candidaat worden gesteld 4 leden, die moeten zijn eigenaar, medevennoot of bestuurder van een filmfabriek, filmproductiezaak, f ilmimport- zaak of filmverhuurkantoor (aftredend zijn: de heeren D. v. d. Berg, L. Groen te Amsterdam, C. S. Roem te 's-Gravenhage en J, Wessel te Amsterdam) en 4 leden, die moeten zijn eigenaar, medevennoot of bestuurder van een permanente of reizende bioscoop, die zich niet mogen bezig houden met filmfabricage, filmproductie, film- import of filmverhuur, tenzij zij bestuurslid zijn van een plaatselijke of provinciale af deeling (af tredend zijn de heeren S. J. Kinsbergen te 's-Gravenhage, Joh. Miedema te Deventer, W. K. G. van Royen te Amsterdam en M. P. M. Vermin te Maastricht). In de keuze van den Voorzitter (aftredend is de heer D. Hamburger Jr. uit Utrecht) is de ver gadering geheel vrij, behoudens dat de Voorzitter hetzij zelf, hetzij zijn maat- of vennootschap, ver- eeniging of stichting, lid moet zijn van den Bond. OVERGANGSBESLUIT VAN 1 FEBR. 1937 Het Hoofdbestuur heeft aan de N.V. Oister- wijksche Radio Centrale te Oisterwijk, directeur de heer A. Biemans, toestemming verleend als be doeld sub b van het Overgangsbesluit dd. 1 Fe bruari 1937 voor het gaan exploiteeren eener per manente bioscoop, te vestigen in de Kloosterstraat te Boxtel. Het Hoofdbestuur heeft den heer A. Chermoek, Rochussenstraat 347 te Rotterdam toestemming verleend als bedoeld sub b van het Overgangsbe sluit dd. 1 Februari 1937 voor het overnemen en het voortzetten van de exploitatie van het Trianon Theater aan de Prinsenstraat No. 40 te 's-Gra venhage.

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 8