met de mededeeling, dat Dr. A. F. Philips te Eind hoven den heer Hamburger eveneens eèn blijk van waardeering had willen geven in den vorm van een der nieuwste creaties uit zijn fabriek, een prachtig radio-gramofoontoestel. Het geschenk der leden De heer Mullens besloot dan als volgt: Nu echter zijn de leden van den Nederland- schen Bioscoop Bond, aan de beurt. Kennende den artistieken zin van den heer Hamburger, hebben wij gemeend, hem een ge schenk te moeten geven, niet alleen van blijvende, doch ook van kunstzinnige waarde. Wij verzochten één van Nederlands grootste portretschilders, den heer Antoon van Welie, een schilderij van hem te vervaardigen. Deze zeventigjarige, toch nog jeugdige en hoogst begaafde artist, heeft onzen vriend Hamburger willen zien zooals ik het genoegen had hem te schetsen, d.w.z. niet in pontificaal of gala-ornaat. maar als den eenvoudigen, grooten mensch, Ham burger. Namens alle leden, wier namen gedocumenteerd staan in een album, welk eereboek bovendien bevat alle documenten, welke betrekking hebben op de zooeven toegekende onderscheiding, alsook een particulier schrijven van Louis Lumière, ont hulde de heer Mullens daarop het schilderij. Aan de toejuichingen, welke toen volgden, kwam schier geen einde. De heer D. van Staveren was hierna de eerste die den heer Hamburger als vriend namens de Huishoudelijke Commissie voor de Filmkeuring gelukwenschte met zijn onderscheiding. Zeer onder den indruk dankte de heer Ham burger voor al de hulde hem gebracht. Spre ker vertelde op welke wijze hij in het bio scoopbedrijf terecht was gekomen en verklaarde daarop, dat hij al de waardeering en al de hulde hem thans gebracht, slechts wilde aanvaarden, wanneer deze eveneens geldt voor allen, die zich in den loop der jaren voor den Bond verdienstelijk hebben gemaakt. Spreker dankte de leden voor het kostbare geschenk hem aangeboden en prees den schilder, den heer Van Welie, voor diens werk. De heer Hamburger dankte voor de hulde van de zijde der Fransche regeering en zeide haar te beschouwen als een eer voor het geheele Ne- derlandsche film- en bioscoopbedrijf. Deze dag, aldus de heer Hamburger, is voor mij een onver getelijke geworden. Ik ben daarom hun, die dit feest hebben doen slagen, zeer erkentelijk. In de eerste plaats dank ik den man, door wien wij hier zijn, n.1. Louis Lumière. Ik stel het op hoogen prijs, dat juist hij het Eere-Presidium heeft willen aanvaarden van het Huldigingscomité. Ik dank allen, die van het Huldigingscomité deel hebben willen uitmaken. Ik dank ook Dr. A. F. Philips voor het mooie cadeau, waarmede hij mij thans heeft willen verrassen. Spreker bracht vervolgens dank aan het Herdenkingscomité, dat tevens deze huldiging heeft voorbereid en richtte zich in dit verband in waardeerende bewoordingen tot den Voorzitter, den heer Mullens. Spreker wijdde vervolgens sympathieke woor den aan het adres der Huishoudelijke Commissie voor de Filmkeuring, meer speciaal aan haren Voorzitter, den heer Van Staveren. Spreker eindigde met een beroep te doen op de Besturen van den Bond, om in het belang van den Bond te blijven werken zooals zij tot heden hebben gedaan, daarbij de hoop uitsprekend, dat hij het groote vertrouwen, dat hem zooveel jaren is ge schonken, nog lang zal mogen bezitten. Eerst om zeven uur 's avonds was deze buiten gewoon geslaagde huldiging ten einde. Een feestelijk besluit Vermelden wij, dat de dag besloten werd met een diner in Carlton, gevolgd door een avondfeest, waaraan wederom door een groot aantal dames en heeren werd deelgenomen. Aan het diner in Carlton zaten o.m. mede aan de Voorzitter en alle leden van de Huishoudelijke Commissie voor de Filmkeuring, alsmede de rechtskundige adviseur van den Bond, de heer Mr. Ch. E, Karsten, de Bondsaccountant, W. Langelaar en de heer C. Gordijn, als bestuurslid van de Koninklijke Nederlandsche Brandweer vereniging. Wij zouden tekort schieten, wanneer we nalieten melding te maken van den Bondsmarsch, welke bij gelegenheid van het twintig-jarig bestaan gecom poneerd is door den heer L. Groen. De tekst hier voor werd geschreven door den heer J. W. Ketjen. Van dezen marsch, welke 's Maandagsavonds voor het eerst aan het feestdiner gezongen is, is aan alle leden van den Bond een keurig uitgevoerd exem plaar toegezonden. Eveneens zij er met waardeering gewag van gemaakt, dat de directie van de NV. Gebr. v. d. Bergh's Koninklijke Fabrieken te Oss den Bond bij gelegenheid van zijn jubileum een waardevol geschenk heeft doen toekomen in den vorm van een prachtig Perzisch tapijt. 8

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 10