Katholieke Filmactie. het Bestuur van den Ko- ninklijken Nederlandschen Middenstandsbond, het Bestuur der Vereeniging „De Nedcrlandsche Dagbladpers", de heer Speet, Directeur van den Katholieken Radio Omroep, de heer Van Thiel, Hoofdingenieur van de Brandweer te Amsterdam, de heer Max van Gelder, Voorzitter van den Bond van Bemiddelaars in het Concert-, Theater- en Amusementsbedrijf, de heer L. J. Jordaan te Am sterdam, de Directie van het Utrechtscli Nieuws blad te Utrecht, het Bestuur van den Nederland- schen Bond van Hotel-, Koffiehuis-. Restaurant houders en Slijters te Amsterdam, Mr. G. J. Salm te Amsterdam, de Directie van de Haagsche Cou rant, de Rijks-Muziek-Commissie te 's-Gravenha- ge, de heer Jhr. Dr. J. C. Mollerus, Secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabr.eken voor Haarlem, de Directie van het Rotterdamsch Nieuwsblad, de heer Ch. Kuipers, Directeur van het Dagblad .,De Maasbode" te Rotterdam en de heer Mr. A. Tepe, Voorzitter van de Katholieke Filmcentrale te Leiden. Het zou te veel ruimte in beslag nemen, wan neer we al de namen gingen vermelden van hen, die schriftelijk of telegrafisch van hun belangstel ling hebben doen blijken. Vermelden we daarom verder dat nog tal van brieven en telegrammen zijn binnengekomen van leden der Centrale Commissie voor de Filmkeuring en van Plaatselijke Commis sies van Toezicht op de Bioscopen, van verschillen de organisaties, van vrienden, bekenden, relaties en van leden van den Bond, die door omstandig heden verhinderd waren op de receptie aanwezig te zijn. De ontvangst in Carlton Toen om half vier de deuren van de groote zaal van het Carlton Hotel open gingen bood deze toch al zoo feestelijke ruimte een werkelijk grootschen aanblik, dank zij een schitterende verlichting en de smaakvolle bloemversiering, welke op de tafels en langs de wanden was aangebracht. Midden in de zaal zetelde het Hoofdbestuur op een podium, dat geheel met tapijten was bedekt en omgeven met een weelde van bloemen en plan ten. Even terzijde pronkte een uitstekende fotogra fische vergrooting van een bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan der cinematografie gei::aakte op name van de heeren Lumière, Van Staveren, Ham burger en Mullens, aangeboden door de Firma Photex te Amsterdam. De bloemstukken, welke rond het podium prijk ten, waren aangeboden door: Algemeen Handelsblad te Amsterdam, Ver- eenigde Katholieke Pers te Amsterdam, Direc tie Incasso Bank te Amsterdam, NV. Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven, Arbeiderspers NV. te Amsterdam, Nieuwe Rotterdamse bc Cou rant, F. Staal, Directeur NV. Krasnapolsky te Amsterdam, Hoofdbestuur van het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellings- en Vacantie- kolonies te Egmond aan Zee, Firma Slagman en Langelaar te Amsterdam, Baltica Scheepvaartkan toor te Amsterdam, F. L. D. Stengholt, Directeur Metro-Goldwyn-Mayer Film Mij te Amsterdam, Ufa Mij voor Film- en Bioscoopbedrijf NV. te Amsterdam, Tobis Filmdistributie NV. te Amster dam, Loet C. Barnstijns Standaardfilms te Was senaar, Haghe Film NV. te Den Haag, R.K.O. Radio Films te Amsterdam, Filmfabriek Profilti te Den Haag, Paramount Films te Amsterdam, Ne- derlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame- Exploitanten te Amsterdam, Walter Levy te Am sterdam, personeel van het Bondsbureau, Alham- bra Theater te Amsterdam, Luxor Theater Gro ningen, afdeeling Het Noorden, NV. Tubem te Amsterdam, afdeeling „Het Westen", den heer en mevrouw S. Waagenaar-Govers, D. L. S. Film Holland NV. te Rotterdam, den heer Silvius te Dordrecht, N.V. Mij tot Exploitatie van Bioscopen te Arnhem en Theater De Uitkijk te Amsterdam. Belangstelling uit heel het land Reeds onmiddellijk na het aanvangsuur van de ontvangst kwamen de eerste bezoekers bij tien tallen binnen om het Hoofdbestuur te complimen teeren. De tientallen groeiden aan tot honderden en blijkens de presentielijst was er een totaal van ruim 450 autoriteiten, afgevaardigden en Bonds- leden, die door hun tegenwoordigheid blijk gaven van hun belangstelling. Ter receptie waren o.m. aanwezig namens het Ministerie van Binnenlandsche Zaken de heer Mr. D. G. W. Spitzen, Chef van de Afdeeling Binnenlandsch Bestuur van dit Departement, na mens het gemeentebestuur van Amsterdam, Wet houder S. R. de Miranda, de Voorzitter en leden van de Huishoudelijke Commissie voor de Film keuring, de heeren D. van Staveren, Pater Hya- cinth Hermans, Ds. W. A. Ten Kate, P. L. Ger- ritse en Mr. D. Bijdendijk, de heer Dr. L. Korten horst, Lid der Tweede Kamer en Secretaris van het Katholiek Werkgeversverbond, Pater Welter, Secretaris van de K.F.C, te Amsterdam, Mr. L. B. J. van Oppen, Oud-Burgemeester van Maas tricht en Voorzitter van de Vereeniging van Noord-Brabantsche en Limburgsche Gemeenten voor Gemeenschappelijke Filmkeuring, Mr. Dr. J. A. van Thiel, Officier van Justitie en Voorzitter van de Plaatselijke Commissie van Toezicht te Amsterdam, het oud-Kamerlid, de heer Henri ter Hall, Overste J. W. Boswijk, Garnizoenscomman dant te Amsterdam, de heer C. Gordijn, Comman- 4

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 6