dant van de Amsterdamsche Brandweer, de hee- ren Ir. Dr. F. Lulofs en Mr. W. H. L. Haitink, Directeuren van de Gemeente-Electriciteitswer- ken, Mr. L. H. de Beaufort, Regeeringscommis- saris voor het Buma en vele anderen. Als Voorzitter van de Herdenkingscommissie nam de heer W. Mullens als eerste spreker het woord om allen, in het bijzonder de autoriteiten, van harte welkom te heeten. Spreker gaf uiting aan de groote vreugde van de Commissie over de algemeene instemming met het denkbeeld om den Bioscoop-Bond op overtuigende wijze te doen blij ken hoezeer zijn arbeid waardeering vindt. Spreker bracht hulde aan het tegenwoordige Hoofdbestuur en betrok daarin ook hen, die in voorafgaande jaren van het Hoofdbestuur deel uitmaakten en door hun werk het hunne ertoe bijgedragen heb ben dezen dag mogelijk te maken. In de afgeloo- pen twintig jaar, aldus spreker, is er vanzelfspre kend veel wisseling geweest in de samenstelling van het Hoofdbestuur. Het is daarom zeer merk waardig, dat temidden van dit College één Hoofd bestuurder gezeten is, n.1. de Voorzitter, de heer Hamburger, die thans gedurende zeventien jaren deze functie op niet genoeg te waardeeren wijze vervult. Tevens releveerde hij de groote verdiensten van den eminenten Directeur van den Bond, den heer A. de Hoop, die thans eveneens gedurende bijna zeventien jaren naast den Voorzitter zijn groote taak in den Bond vervult. Spreker noemde ook den heer Zondervan, die vele jaren achtereen als Secretaris van het Hoofdbestuur is opgetreden en nu als Eere-lid een plaats aan de Hoofdbestuurs tafel inneemt. Met deze enkele woorden verklaar de spreker de receptie voor geopend en droeg hij de leiding daarvan over aan den heer A. H. Boek raad, Secretaris van het Herdenkingscomité. De toespraken Alsdan trad de heer D. van Staveren, Voor zitter van de Huishoudelijke Commissie voor de Filmkeuring naar voren om namens de Centrale Commissie den Nederlandschen Bioscoop-Bond geluk te wenschen met zijn jubileum. Hoezeer wij in de Centrale Commissie met den Bond mede leven, aldus de heer Van Staveren, blijkt wel uit het feit, dat zeer vele leden van de Commissie hier aanwezig zijn, terwijl zelfs de Huishoudelijke Commissie au grand complet tegenwoordig is. Spreker gewaagde namens de Centrale Com missie van de aangename en goede samenwerking, welke er in de afgeloopen tien jaar steeds tus- schen de Centrale Commissie en den Bond is ge weest. Wij danken dit, aldus spreker, aan het in zicht van de leiders van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, die zich beijveren de Bioscoopwet te doen naleven op een zoodanige wijze, dat daar door de taak der Commissie ten zeerste wordt ver gemakkelijkt. Zelfs heeft het Hoofdbestuur van den Bond er toe medegewerkt, dat maatregelen konden worden genomen in den geest van de Wet, voor die gevallen, waarin de Wet niet voor zag. Vooral ook is de bestaande prettige samen werking mogelijk geworden door het feit, dat de Minister destijds in de algemeene maatregelen van bestuur de mogelijkheid heeft geschapen, dat een vertegenwoordiger van den Bond permanent in de Huishoudelijke Commissie zitting kon krijgen. Het heeft er veel toe bijgedragen, dat wij gedurende de afgeloopen tien jaar prachtig met elkaar heb ben samengewerkt. Wanneer dan ook zoovele leden van de Commissie hier aanwezig hebben willen zijn, dan is dat om uiting te geven aan hun respect voor Uwen Bond. Ik hoop, aldus spreker, dat het den Nederland schen Bioscoop-Bond wel moge gaan. Daardoor zal de samenwerking zoo goed mogelijk kunnen zijn en de bioscoop een instelling van groote be- teekenis voor onze cultuur en onze beschaving. Spreker besloot aldus: Ik feliciteer U met Uw lei ders en Uw leiders met U. Een geschenk van de afdeelingen De Voorzitter van den Afdeelingsraad, de heer R. Uges Jr., voerde het woord namens alle Afdee lingen en mede namens de Bedrijfsafdeeling Film verhuurders. Spreker bood het Hoofdbestuur zijn hartelijke gelukwenschen aan en deed daarbij uit komen, dat al hetgeen is bereikt, voornamelijk te danken in aan allen, die in het Bestuur zitting heb ben of daarin vroeger zitting hebben gehad. Alle Afdeelingen hebben steeds met het grootste ge noegen met het Hoofdbestuur samengewerkt. Zij wilden aan hun gevoelens uiting geven door het aanbieden van een passend geschenk. Aangezien er door het functionneeren van den Ledenraad na de inwerkingtreding der nieuwe Statuten uitbrei ding van het meubilair op het Bondsbureau noo- dig zou zijn, bood spreker onder hartelijk applaus van de aanwezigen dit meubilair, waarvan een model werd overhandigd, namens de Afdeelingen aan het Hoofdbestuur aan. De Voorzitter van de Commissie van Geschil len, de heer E. Cohen Barnstijn, zeide het een aan gename taak te vinden, dat hij nu eens niet aan

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 7