Uit erkentelijkheid voor de loyaliteit van de zijde van het Bondsbestuur overhandigde spreker den Voorzitter een souvenir in den vorm van een siga- renaansteker voor de Bestuurskamer. De Bondspresident dankt De Bondsvoorzitter, de heer D. Hamburger, heeft hierop allen, die van hun waardeering en belangstelling blijk hebben gegeven, in hartelijke bewoordingen bedankt. In het bijzonder toonde spreker zich erkentelijk voor de brieven van Hunne Excellenties de Ministers van Binnenlandsche Za ken, van Justitie en van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, alsmede voor de aanwezigheid van een vertegenwoordiger van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken, van het Gemeentebestuur van Amsterdam en van de voltallige Huishoudelijke Commissie. Vooral ook deed het spreker genoegen hier aanwezig te zien den Voorzitter van de Ver- eeniging van Noord-Brabantsche en Limburgsche Gemeenten voor Gemeenschappelijke Filmkeuring, den heer Mr. L. B. J. van Oppen, alsook Pater J. Welter, als vertegenwoordiger van de K.F.C, en den heer Gordijn als vertegenwoordiger van de Koninklijke Nederlandsche Brandweervereeniging. Spreker dankte daarop voor de zoo juist geuite wenschen en wees erop, dat het voor alle leden van den Bond een groote vreugde was thans zooveel belangstelling te mogen ondervinden. Er is inder daad veel gebeurd in de afgeloopen twintig jaar en dit was mogelijk, dank zij het feit, dat het Hoofdbestuur steeds heeft bestaan uit leden, die met veel toewijding voor het bedrijf hebben ge werkt. Er is ook steeds rekening mede gehouden, dat.het film- en bioscoopbedrijf een zeer bijzonder bedrijf is, waaraan groote moreele en cultureele belangen vastzitten. Men was ervan doordrongen, dat daardoor als het ware het heele Nederlandsche volk betrokken was bij het product, dat in ons bedrijf werd geëxploiteerd. Wanneer we thans min of meer tevreden mogen zijn over het bereikte resultaat, dan mogen wij eveneens vaststellen, aldus de Bondsvoorzitter, dat dit resultaat kon worden verkregen dank zij de grootst mogelijke saamhoorigheid. Deze saamhoo- righeid is het geheim onzer organisatie. Onze kracht ligt in de overtuiging, dat wij bij elkaar hooren en dat men zich in ons bedrijf niet kan plaatsen op het standpunt van uitsluitend leveran cier of afnemer. Beide groepen hebben elkaar noo- dig. Gelukkig zijn allen, die in ons bedrijf hun brood verdienen, van dit besef doordrongen. Ik heb geen gelegenheid voorbij laten gaan erop te wijzen, dat wij samen alles, doch verdeeld in groepen niets vermogen. Natuurlijk is er wel eens een afwijkende meening geweest in den loop der jaren, doch de e overtuiging, dat wij samen moesten blijven heeft het altijd nog gewonnen. Dat is het geheim, waar door de Bond zooveel heeft kunnen verrichten. Het is sprekers vaste overtuiging, dat vele bedrijven er minder slecht aan toe zouden zijn, wanneer men ook daar van eenzelfde besef doordrongen was. Spreker dankte nogmaals alle aanwezigen, daarbij de hoop uitsprekend, dat zij het werk van den Bond nog lang zouden mogen gadeslaan. Huldiging van den heer Hamburger Nauw was het daverend applaus, dat op deze woorden volgde verklonken, of het was wederom de heer Mullens, die het woord nam om het offi- cieele gedeelte van de receptie te sluiten en over te gaan tot de huldiging van den heer Hamburger in verband met diens 25-jarig bedrijfsjubileum. Zoo is dan het tweede groote oogenblik van de zen middag gekomen, aldus de heer Mullens. Aan mij is het gegeven om nu namens het Her- denkingscomité, na de grootsche hulde van zoo even, gebracht aan onzen bond, eens een paar woorden te zeggen tot de familie Hamburger en in het bijzonder tot den heer Hamburger. Zoo zal ik dus spreken namens alle leden van ons mooi bedrijf en alle vrienden hier in zoo groo- ten getale opgekomen. Want ik ben ervan over tuigd, dat zij allen niet alleen zijn gekomen om deel te nemen aan het eerste bedrijf van dit receptiespel, maar ook groote belangstelling hebben voor het tweede gebeuren van dezen namiddag: de huldiging van onzen grooten man, ons aller vriend Ham burger. Wij gaan probeeren nu eens te herdenken, dat 25 jaar geleden de ons zoo alom bekende en be minde figuur Hamburger zijn intrede deed in het Bioscoop- en Filmbedrijf. In welgekozen bewoordingen schetste de heer Mullens alsdan op enthousiaste wijze de beteeke- nis en de verdiensten van den heer Hamburger als Bondsvoorzitter en bioscoop-exploitant, als mensch, als vriend en als voorbeeld. Officier d'Academie Onder grooten bijval deed spr. mededeeling van de benoeming van den heer Hamburger door de Fransche Regeering tot Officier d'Academie en minuten lang hield het applaus aan, toen hem ver volgens de versierselen der onderscheiding op de borst werden gespeld. Nadat staande de Marseillaise en het Wilhel- üSfcfemus gezongen waren, ging de heer Mullens voort

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 9