INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 11 voorzien is van een in de emulsie-laag gedrukten tekst, be schermd is, doch dat hiermede niet anders bedoeld kan zijn dan de positieve film, die volgens de geoctrooieerde werk wijze is verkregen, hetgeen trouwens onomstcotelijk blijkt uit den aanhef van het octrooischrift, luidende: „Werkwijze voor het aanbrengen van teksten op posi tieve films in het bijzonder geluidfilms en de volgens die werkwijze verkregen film": dat uit het vorenstaande volgt, dat niet iedere film, waarop teksten zijn aangebracht, beschermd is, maar alleen de film, die met de werkwijze van het Nederlandsch octrooi No. 30101 is verkregen en dat dus de film, die volgens het sy steem van gedaagde is bewerkt, geen inbreuk kan maken op dat Nederlandsch octrooi; dat ten aanzien van de tusschenbeschikking van den Oc- trooiraad, Afdeeling Van Beroep, gedaan op 20 Januari 1938, waarop eischeres zich beroepen heeft, in aanmerking moet worden genomen, dat er een fundamenteel verschil be staat tusschen de werkwijze van gedaagde en die, waarop de heer O. Turcsanyi octrooi heeft gevraagd, hierop neer komende, dat laatstgenoemde de verhitte clichés zonder eenig hulpmiddel met de film in aanraking brengt en gedaagde op de clichés eerst een laagje dammarhars brengt; dat de Aanvraagafdeeling van den Octrcoiraad in eerste instantie het octrooi van den heer Turcsanyi geweigerd heeft, omdat diens werkwijze reeds bekend zou zijn uit het Britsch octrooischrift 254.295, maar dat in dezelfde beslis sing ook is overwogen: ,,Dat de Afdeeling daaruit (d.z. door den heer Turcsanyi verstrekte inlichtingen) de gevolg trekking meent te mogen maken, dat aanvrager in den regel zonder bevochtiging alleen met smelting te werk gaat, het geen aan Nederlandsch octrooischrift 30101 niet te ontleenen is"; dat de Commissie zich daardoor gesterkt gevoelt in haar overtuiging, dat de werkwijze van gedaagde, die op smelting der gelatine berust, niet indruischt tegen het octrooi van eischeres; dat eischeres nog heeft aangevoerd, dat in de vorenbe doelde tusschenbeschikking van de Afdeeling van Beroep van den Octrooiraad o.m. is overwogen: „dat ook, afgezien van hetgeen uit de proeven van opposante (eischeres) zcu zijn komen vast te staan, het door aanvrager (Turcsanyi) van de door hem voor gestelde werkwijze verwachte effect, n.1. dat tengevolge van de hooge temperatuur, waarop het cliché is verhit, ook bij een kortstondige en vrijwel zonder druk te weeg gebrachte aanraking een zoodanige snelle samentrekking van de gelatine van de film zou plaats vinden, dat een goed projecteerbare tekst in de gevoelige laag van de film is gebracht, aan de Afdeeling van Beroep voors hands niet aannemelijk voorkomt, daar toch gelatine, die hard is, op hooge temperatuur kan worden verhit, zonder dat zij smelt"; maar dat de daarop volgende overweging luidt: „dat de Afdeeling van Beroep dan ook van oordeel is. dat, waar opposante het gestelde effect behoorlijk gemotiveerd heeft ontkend en dit effect niet door het geen aanvrager heef aangevoerd of om andere redenen ondanks deze ontkenning aannemelijk is te achten, het aanvrager staat de aanwezigheid van het gestelde effect aan te toonen"; dat gedaagde ten overstaan van de Commissie en de door haar aangewezen deskundigen heeft aangetoond, dat met de door hem toegepaste werkwijze het effect wordt verkregen, dat goed projecteerbare teksten in de fotografische laag van een beeldgeluidsfilm kunnen worden aangebracht, en dat daardoor hetgeen aan de Afdeeling van Beroep van den Octrooiraad ten aanzien van de werkwijze van den heer Turcsanyi voorshands niet aannemelijk voorkwam, voor de Commissie van Geschillen ten aanzien van de werkwijze van gedaagde afdoende is bewezen; dat de Commissie niet wenscht te treden in een beoor deeling van de vraag, of wellicht de door gedaagde toege paste werkwijze als een inbreuk op het Britsche octrooi schrift 254.295 zou moeten worden beschouwd, daar zulks niet door eischeres als grondslag voor haar vordering is aan gevoerd daargelaten, dat aangenomen kan worden, dat de Afdeeling van Beroep van den Octrooiraad den heer Turcsanyi niet zou hebben opgedragen de aanwezigheid van het door hem gestelde effect met de noodige proeven te sta ven, indien die Afdeeling de aan het Britsche octrooischrift ontleende bezwaren van doorslaggevende beteekenis zou heb ben geacht; dat derhalve de door gedaagde toegepaste en door eische res aangevallen werkwijze voor het aanbrengen van teksten (titels) op positieve films niet geacht kan worden inbreuk te maken op het Nederlandsch octrooi No. 30101, waarbij de Commissie zich op het standpunt stelt, dat de werkwijze van gedaagde onafhankelijk van het Belgisch Octrooischrift van den heer Siron moet worden beoordeeld; dat uit het vorenstaande volgt, dat de door eischeres contra gedaagde ingestelde vorderingen tot betaling eener schadevergoeding a en van een dwangsom van per dag, ongegrond moeten worden geacht en aan eischeres hare vorderingen moeten worden ontzegd; dat eischeres mitsdien moet worden veroordeeld in de ar- bitragekosten. zijnde de kosten van het onderzoek der des kundigen, bedragende aan honorarium en andere kosten ƒ110.15 en de kosten van het geschil, welke de Commissie met het oog op de uitvoerige behandeling, aan de zaak gewijd, heeft bepaald op 100.dus in totaal ƒ210.15. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, welke vóór 11 April e.k. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister. Datum Titels waaronder de films Naam van den waarop in schrijving ver zocht is in Nederland worden uit houder der ex gebracht ploitatie-rechten 25Febr. 1938 Wij zijn niet bang! Express 12 Maart Een dure echtgenoot Warner 15 Het radio moordmysterie 18 Kerels geven geen kamp Metro 19 Quitte of dubbel Paramount 19 Een dame is zij niet 19 Je bent maar éénmaal jong Metro 19 De schrik van Bumstone 19 De macht van het goud Warner 21 Intrige om Binkie Oostra Toonfilm 21 Ultimatum Nova 21 De patriot 21 Jimmy erft één dollar L.C.B. Stand. 22 Een vrouw met sex-appeal Filmex 23 Vervloekte vrouwen R.K.O. Radio 23 Hoe is 't met je baby? i> 24 De gentleman vagebond llniversal Film Ag. 28 Blonde Molly Fox 28 De prinses van Broadway 28 Gevecht in New York 28 Kinderroovers 28 Charlie Chan in den ring 29 Charlie Chan's uitdaging 29 Charlie Chan in Chicago 29 Mr. Moto speelt hoog spel 29 Bei mir bist du schön Warner 30 Millionairs Nova 1 April Een katje... maar een schatje Centrafilm De gestolen tempelschat

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 13