in iedere vergelijking van eigen waren met andere iets verwerpelijks voor de andere waren, maar bo vendien ontbreekt hier iedere bepaaldheid van cri- tiek. Zelfs aanbevelingen als die van koffie Hag, waarbij allerlei gruwelijke gevolgen van het ge bruik van caffeine houdende koffie den lezer ge schetst worden, geven m.i. geen grond voor een vordering uit onrechtmatige daad, omdat hier de critiek zich tegen een waar, niet tegen een onder nemer richt. Men zie echter het vonnis der Rb. Rotterdam van 25 Januari 1929 N. 1077, waar bij de reclame: Spiran beter dan asperin, als een onrechtmatige daad is aangemerkt. Asperin is nochtans steeds niet alleen een soortnaam maar ook een beschermd merk." DAAR ZIJN WE WEER! Daar zijn we weer! Wij, dat is het Bestuur van de Stichting Bio- Vacantieoord. Achter het Bestuur rijzen op de con touren van het monumentale kinderkasteel te Ber gen aan Zee en daarbinnen en erom heen dartelen de kleintjes, voor een wijle uit alle richtingen en van alle gezindten bijeen gebracht. Zij zijn te klein nog om te beseffen, wat voor hen gedaan wordt (en gelukkig maar!), doch ze zijn te klein ook om physiek weerstand te kunnen bie den aan ondervoeding, gebrek aan frissche lucht, huiselijke zorgen en wat dies meer zij. Houdt U deze trilogie even goed vast: Bestuur, tehuis en kinderen. Daarover straalt de zon van naastenliefde en barmhartigheid, die in het volle licht zet, waar het om gaat, n.1. niet om het Be stuur, niet om het tehuis, maar om het geluk, het welzijn, de gezondheid van de zwakste en armste kinderen in ons land. Zullen met dit beeld voor oogen onze leden, ge- durende de a.s. feestdagen niet alles in 'het werk stellen om de Paasch-collecte te doen slagen? En U weet het! Evenals'met Kerstmis wordt het ook dit keer een collecte met verrassingen! Voor allen, die aan de collecte meedoen, e n dat zijn natuurlijk alle bioscoop exploitanten in Nederland, heeft het Bestuur van de Stichting Bio-Vacantieoord een aardige attentie bedacht, een idee, ingegeven door de opmerkingen van vele kleine exploitanten, die meenden nimmer in aanmerking te kunnen komen voor het winnen van den Wisselbeker. Het Bestuur heeft namelijk aan een Nederland- schen artist van erkende bekwaamheid opdracht gegeven een ets te vervaardigen van het zoo idyl lisch gelegen en ook architectonisch zoo mooie va- cantieoord .Russenduin" te Bergen aan Zee. Van deze ets zal een reproductie worden ge schonken 'aan lederen bioscoopexploitant, die bij de a.s. Paaschcollecte, evenals bij de laatstelijk gehou den Kerstcollecte 10 meer heeft ingezameld dan hij de resp. collecten in 1936 en in 1937. Kierbij is slechts de restrictie gemaakt, dat de opbrengst van de collecte meer dan 50.moet bedragen ,een bedrag, dat blijkens de ervaring ook de allerkleinste bioscoop op zijn minst genomen kan inzamelen. Ongetwijfeld zal ieder een dergelijk artistiek be zit op hoogen prijs stellen en het als een waardevol eereteeken en als een sieraad tevens een plaats ge ven in hall of gang. Dankbaar releveeren we het groote succes van de Kerstcollecte. Bijna honderd exploitanten haalden toen de be- noodigde 10% meer, en maken dus met Paschen een goede kans. En de anderen? Kijk, dat is nu de tweede verassing. Ook zij, die met deze Paaschcollecte voor 't eerst 10% meer halen zullen, mits zij bij de eerst volgende Kerstcollecte eveneens voor 10% meei zorgen, alsnog aanspraak kunnen maken op de belooning". Ieder heeft dus nog een kans. Moge Paschen het alvast van Kerstmis winnen1 Daarvoor zal er een doelmatige organisatie van de collecte moeten zijn, zullen er veel helpers gere- cruteerd moeten worden, zal er toezicht moeten zijn op het collecteeren, opdat geen enkelen keer en niemand worden overgeslagen en zal een populaire propaganda moeten worden gevoerd. Afgesproken! Na Paschen zien we elkaar weer! Aan dezen kant dezelfde trilogie: Bestuur, tehuis, kinderen! Dan zult U de vlag in top zien om het succes. Dan zal er een rondedans van vreugde zijn. Dan zal U een kinderlied van dankbaarheid in de ooren klinken! En tenslotte: een goede Paasch zij U toege- wenscht! Omdat wij het U gaarne gunnen natuurlijk, maar óók, omdat wij er niet weinig belang bij heb ben!

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 7