eu voor voorstellingen, die speciaal voor kinderen min of meer geregeld op bepaalde dagen worden ge geven.' Aan artikel 3 toe te voegen art. 3b, luidende: „Het bepaalde in artikel 2A, 2B en 3A betreffende rangen en progressie, is niet toepasselijk voor ochtend voorstellingen en voor voorstellingen, die speciaal voor kinderen min cf meer geregeld op bepaalde dagen worden gegeven, alsmede voor voorstellingen eener reizende bioscoop in een zaal of ruimte met minder dan 300 zitplaatsen in gemeenten, waar geen per manente bioscoop gevestigd is. 10a. Voorstel tct wijziging van artikel 4 Cc. van het Minimi m-Prijzenreglement, welk artikel reeds in de ledenvergadering van 8 Novem ber 1937 een wijziging heeft ondergaan, wel ke wijziging hetzelfde behelst als de voor gestelde wijziging in het Prijsbescherming- Reglement, en waardoor artikel 4 Cc. als volgt zal komen te luiden: „Vaststelling van het maximum aantal plaatsen, waarvoor de vastgestelde minimumprijzen mogen gelden in elke gewone permanente bioscoop afzonder lijk en voor alle voorstellingen van reizende bioscopen, behoudens de onder C.b. 1 en 4 van dit artikel be doelde voorstellingen van gewone permanente biosco pen (ochtend- en kindervoorstellingen) en voor voor stellingen van reizende bioscopen in een zaal of ruimte met minder dan 300 zitplaatsen; dit aantal kan worden uitgedrukt in procenten van het totaal-aantal plaatsen, maar mag nimmer meer bedragen dan l/a gedeelte van dat totaal-aantal. 11. Rondvraag en sluiting. Namens het Hoofdbestuur, D. HAMBURGER Jr„ Voorzitter. M, P. M. VERMIN, Secretaris. J. HUYSKENSf Nadat een vrij ernstige ongesteldheid hem reeds meerdere weken aan zijn werkzaamheden had ont trokken is op Zondag, 10 April, overleden de heer J. Huyskens, directeur van de Paleis Bioscoop te Breda. Ook de heer Huyskens was een van die leden, die in het organisatieleven weinig op den voor grond treden, maar niettemin door hun onberispe lijke wijze van zakendoen een goeden naam in het bedrijf genieten. Met hem is den Bond een geacht en trouw lid ontvallen. Het Hoofdbestuur heeft aan weduwe en kin deren van den overledene zijn oprechte deelneming betuigd met dit smartelijk verlies. Bij de begrafenis, welke op 12 April heeft plaats gehad, was het Hoofdbestuur vertegenwoordigd door den heer A. H. Boekraad, Secretaris van de Afdeeling „Het Zuiden". WIJZIGING PRIJSBESGIIERMINGS- EN MINIMUMPRIJZEN-REGLEMENT Van de zijde van de reizende bioscopen is eenige malen de klacht vernomen, dat zij als gevolg van de hun door het Prijsbescherming-Reglement op gelegde verplichting om behalve den minimumrang ten minste twee hoogere rangen te hebben, moei lijkheden ondervonden bij het geven van filmvoor stellingen in kleine gemeenten. Terecht mocht worden aangenomen, dat in klei ne gemeenten, waar b.v. geen permanente bioscoop gevestigd is, de reizende bioscopen zich dikwijls met zalen moeten behelpen, waarvan de meubi leering, ook al behoeft zij daarom in het geheel niet slecht te zijn, toch van dien aard is, dat het moeilijk valt een progressie in den entreeprijs te heffen. Het Hoofdbestuur heeft daarom besloten op de jaarvergadering een voorstel in te dienen tot wij ziging van artikel 3 van het Prijsbescherming- Reglement, waardoor de ontheffing van de ver plichting betreffende rangen en progressie ook van toepassing wordt op voorstellingen eener reizende bioscoop in een zaal of ruimte met minder dan 300 zitplaatsen, in gemeenten, waar geen permanente bioscoop gevestigd is. Als gevolg hiervan zal ook artikel 4C.c. van het Minimum-Prijzen-Reglement inzake het maximum aantal plaatsen, waarvoor minimumprijzen mogen gelden, een wijziging moeten ondergaan. OVERGANGSBESLUIT VAN 1 FEBRUARI Het Hoofdbestuur heeft aan de heeren D. Rosenga en F. R. Ehrhardt, Hagelingerweg 221 te Santpoort, toestemming, als bedoeld sub. b. van het Overgangsbesluit dd. 1 Februari 1937, ver leend voor het gaan exploiteeren eener nieuw te bouwen bioscoop in de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude (Halfweg), echter onder bepaal de voorwaarden. Het Hoofdbestuur heeft aan de heeren Gebr. Koper, Exploitanten van de Hollandia Bioscoop, Stationsplein 5 te Zandvoort, toestemming, als be doeld sub. b. van het Overgangsbesluit dd. 1 Fe bruari 1937, verleend, om hun bioscoopexploitatie te Zandvoort van het gebouw van het Hollandia Theater over te brengen naar het gebouw Mono- pole, aldaar. Het Hoofdbestuur heeft aan den heer R. Min den, Haarlemmerdijk 82 te Amsterdam, toestem ming, als bedoeld sub. b van het Overgangsbesluit dd. 1 Februari 1937, verleend voor het gaan ex ploiteeren van het Apollo Theater te Amsterdam.

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 5