UITSPRAKEN COMMISSIE VAN GESCHILLEN INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 12 een door hem gehuurde film aan wie(n) ook ten (onder) verhuur of ten gebruike af te staan; dat het Hoofdbestuur, in aanmerking nemenden, den ernst dezer overtreding, welke bovendien aan de N.V. Monopole Film geldelijk voordeel heeft opgeleverd, alsmede de om standigheid, dat het Hoofdbestuur nog onlangs uitdrukkelijk heeft gewaarschuwd, dat het tegen overtredingen van het Overgangsbesluit met. gestrengheid zou optreden, het bedrag der boete heeft bepaald op 500. In haar zitting van 6 April heeft de Commissie van Ge schillen (derde kamer) o.m. nog de volgende uitspraak ge wezen: Inzake het door de N.V. Filmfabriek Profilti te 's-Gra- venhage (verder te noemen partij-Profilti) op 14 Februari 1938 aanhangig gemaakt geschil contra de Maatschappij voor Cinegrafie N.V., gevestigd te Amsterdam en exploi- teerende het Theater ,,De Uitkijk" aldaar (verder te noemen partij-Uitkijk), die op haar beurt in vrijwaring heeft doen oproepen den heer P. Klabou, exploitant van de Cinema Parisien te Amsterdam (verder te noemen partij-Klabou), dat de vordering van partij-Profilti moet worden toegewezen, dat de in vrijwaring door partij-Uitkijk gestelde vordering aan haar moet worden ontzegd en dat derhalve partij-Uitkijk meet worden veroordeeld om tegen kwijting aan partij- Profilti te betalen het gevorderd bedrag a alsmede in de kosten van het geschil, bedragende 20.zulks op grond van de overweging: dat partij-Profilti in hoofdzaak heeft gesteld, dat reeds eerder een tusschen partijen gerezen geschil, betrekking heb bende op de moeilijkheden, welke ontstaan waren als gevolg van het pendelen van het door partij-Profilti aan partij- Uitkijk en partij-Klabou verhuurd filmjournaal, ter beslechting aan de Commissie van Geschillen was voorgelegd, waarom trent de Commissie in haar zitting van 6 Juli 1936 uitspraak heeft gedaan, waarbij tevens een door partij-Uitkijk ingestelde vordering tot ontbinding van het filmhuurcontract werd ontzegd; dat sindsdien de afwerking van het contract is voortgezet, maar dat, nu het contract inmiddels is geëxpi- reerd, partij-Uitkijk nog te betalen heeft een bedrag van fhetwelk zij echter weigert te betalen, omdat zij de betreffende journaals wegens de pendel-moelijkheden niet heeft vertoond; dat partij-Profilti zich op het standpunt stelt, dat zij het journaal tijdig aan partij-Uitkijk heeft geleverd en dat deze dan ook alle afleveringen van het journaal heeft te betalen, weshalve partij-Profilti van partij-Uitkijk vordert betaling van een bedrag van dat partij-Uitkijk zich op het standpunt stelt, dat zij eenige der door partij-Profilti geleverde journaals niet heeft kunnen vertoonen, doordat deze journaals haar niet tijdig door partij- Klabou, die voor het pendelen van 'het journaal moest zorg dragen, zijn geleverd; dat zij derhalve van partij-Klabou vordert haar voor de gevolgen van toewijzing van de vordering in de hoofdzaak te vrijwaren; dat uit het door de Commissie ingesteld onderzoek gebleken is, dat de betreffende journaals, die niet door partij-Uitkijk vertoond zijn, den grondslag vormden van de destijds door partij-Uitkijk bij de Commissie van Geschillen ingediende klacht, waarbij ontbinding van de journaalovereenkomst werd gevorderd; dat daarbij deze detailpunten zorgvuldig door de Commissie zijn onderzocht, ten aanzien waarvan de Commissie in haar uitspraak heeft overwogen, dat de moeilijkheden, welke zich eenige malen bij het pendelen van het journaal tusschen partij-Uitkijk en partij-Klabou hebben voorgedaan, voorna melijk geweten moeten worden aan een gebrek aan samen werking tusschen deze partijen en voorts, dat dit niet van zoo ernstigen aard kan worden geacht, dat dit een grond tot ontbinding van de journaalovereenkomst tusschen partij- Profilti en partij-Uitkijk zou kunnen opleveren; dat dan ook met de uitspraak der Commissie van Geschil len, gewezen op 6 Juli 1936 geacht moet worden te zijn uit gemaakt alle voordien tusschen partijen met betrekking tot het pendelen der journaals gerezen geschilpunten; dat het argument, waarop partij-Uitkijk zich beroept, om betaling van het door partij-Profilti gevorderd bedrag te wei geren, ongegrond moet worden geacht, wijl het teruggrijpt naar vroegere kwesties, waaromtrent de Commissie van Ge schillen op 6 Juli 1936 definitief uitspraak heeft gedaan; dat derhalve de vordering van partij-Profilti gegrond en de in vrijwaring door partij-Uitkijk ingestelde vordering con tra partij-Klabou ongegrond moet worden geacht; dat mitsdien partij-Uitkijk moet worden veroordeeld om tegen kwijting aan partij-Profilti te betalen het gevorderd bedrag a alsmede in de geschilkosten, bedragende 20.—. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, welke vóór 25 Mei e.k. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister. Datum Titels waaronder de films Naam van den wdarup ïii- in Nederland worden uit houder der ex sen rijving ver zocht is gebracht ploitatie-rechten 28 April 1938 Éénmaal „yes" éénmaal „no" Filmex 29 ii Drie musketiers Fox 29 Duister Shanghai 29 Ellis Eiland 29 De blonde meid -) 29 Vallende ster 29 Sunny side up 29 De nacht vóór de echt scheiding 29 Het leven van Alexander Graham Bell 29 Mr. Moto's laatste kans 29 De krijgslist van Mr. Moto 29 t> t) Moto, de geheimzinnige 29 't )f Moto's valstrik 29 Mr. Moto op de menschen- jacht 2 Mei Vrouwenclub Filmex 3 Roes Tobis 3 Cabaret Wolga4) 3 ti ii Een bijzondere vrouw 5) 3 ii ii Liefde incognito 3 ii it Legioen van eer 3 Claudine op de kostschool 3 De strijd om den Omar diamant Fox 6 De snelheidsduivels Warner 7 ii Artistenleed Succes-Toonfilm 9 Vadertje Langbeen (naar den roman van Webster) Filmex 10 Verzegelde lippen Ufa 12 it tt Diner bij Ritz Fox 12 Het radiowonder 14 ti ii De geheimen van de Roode Zee Melior 1) Hiervoor vervalt de titel „Een vrouw met sex-appeal". 2) Hiervoor vervalt de titel „Blonde Molly". Hiervoor vervallen de titels „Het vergif" en „Bekoring". 4) Hiervoor vervallen de titels „Na middernacht" en „Ver jaagde menschen". 5) Hiervoor vervalt de titel „Die fromme Luege". Hiervoor vervalt de titel „Kleine en groote liefde".

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 14