OFFICIEEL ORGAAN DE JAARVERGADERING VAN DEN NEDERLANDSCHEN BIO SCOO P - BON D Het feit in aanmerking genomen, dat de Jaarlijksche Ledenvergadering twintig jaar stee vast in de voor ondernemers in het film en bioscoopbedrijf vertrouwd geworden om geving van de hoofdstad was gehouden, maakte het verleggen van deze vergadering naar elders, en wel naar Rotterdam voor den eersten keer, ongetwijfeld tot een experiment. Een experiment, dat voor wat het werkprogram be treft, misschien niet heelemaal, maar dan toch vol doende geslaagd mag worden genoemd om er bij een volgende gelegenheid, indien daaraan behoefte mocht bestaan, wederom uit te trekken. Van de ervaring, in de Maasstad opgedaan, zal dan bij de samenstelling van het program ruim schoots profijt getrokken kunnen worden, hetzij door een dergelijken dag niet met den beursdag te doen samenvallen, hetzij door de agenda tot een enkel voornaam punt te beperken. Hetgeen in de toekomst wellicht beter mogelijk zal zijn, doordat de Ledenraad alsdan naar alle waarschijnlijkheid reeds zal functionneeren. Haasten wij ons echter te zeggen, dat deze kleine tekortkoming geen afbreuk heeft vermogen te doen aan het succes van den dag in zijn geheel. De Rotterdamsche Afdeeling van den Bond heeft eer gehad van haar initiatief, en het werk, dat zij daarmede op haar schouders heeft genomen, bekroond mogen zien met een volledig welslagen, tot genoegen van Hoofdbestuur en leden. Dezerzijds niets dan lof voor de charmante en zorgvuldige wijze, waarop zij, en dan wel in het bijzonder de commissie, die zich met de regeling had belast, het verblijf te Rotterdam hoogst aan genaam heeft weten te maken. Zij hierbij gereleveerd, dat de provisorische beurs in „Pschorr" 's ochtends uitstekend was ge organiseerd en voorzieningen waren getroffen, dat dezelfde ruimte in no time als vergaderzaal dienst kon doen. Men had het Hoofdbestuur bovendien een pret tige ontvangst bereid in Hotel Atlanta, terwijl aan de Ledenvergadering een begroeting van de zijde der Rotterdamsche Afdeeling voorafging. Veel voldoening heeft het ook geschonken, dat uit het geheele verloop bleek, welk een goede ver standhouding er bestaat tusschen de Afdeeling en de Gemeentelijke Overheid, alsmede de actieve Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer ter plaatse. Het groote belang, dat laatstgenoemde Vereeni ging aan het bezoek van de leden van den Bond aan Rotterdam bleek te hechten, was voor ons een verrassing. Er was een delegatie van deze Vereeniging in Pschorr" aanwezig om ons op hartelijke wijze te 1

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 3