sneden zijn, wanneer de belasting zou worden verhoogd, als in de wijzigingsverordening is op genomen, omdat de vereischte vergunning van den Bioscoop-Bond dan niet zou kunnen worden ver kregen. Tenslotte zal het gewenscht zijn, aldus het schrijven van B, en W., rekening te houden met den inhoud van een arrest van den Hoogen Raad van 9 Maart 1938. Op deze gronden stellen B, en W. den Raad voor de wijzigingsverordening voorshands in te trekken, en zij voegen daaraan toe: te gelegener tijd, wanneer inmiddels omtrent de bestemming van den hierboven bedoelden grond nabij de Geestbrug zekerheid zal zijn verkregen, zou dan een wijziging der eerder vermelde heffingsverorde ning eventueel opnieuw in overweging kunnen worden genomen. De laatste passage van het schrijven van B. en W. stemt ons wel heel sceptisch omtrent de be doelingen van dit College. Wij kunnen er althans niet anders uit lezen, dan dat, wanneer de bio scoop er eenmaal is, het Gemeentebestuur kan han delen alsof het van den prins geen kwaad weet, door het belastingpercentage wederom van 20 in 25 te veranderen. Voor deze rondborstige waarschuwing zijn wij het Gemeentebestuur erkentelijk. Het heeft den strop behoedzaam klaargelegd. als er nu maar iemand komt om zijn hoofd er in te steken. Caveant consules! S. D. ANSEMSf Op 4 Mei is te Dongen na langdurige ziekte in den ouderdom van 47 jaar overleden de heer S. D. Ansems, directeur van de Aurora Bioscoop aldaar. Diep begaan met de droefenis, waarin zijn weduwe en kinderen werden gedompeld, heeft het Hoofdbestuur op hartelijke wijze blijk gegeven van zijn medeleven. Bij den plechtigen uitvaartdienst, welke op 7 Mei heeft plaats gehad, heeft de heer A. H. Boek raad, Secretaris van het Bestuur der Afdeeling Het Zuiden, namens het Hoofdbestuur de laatste eer aan den overledene bewezen. WIJZIGING LEDENLIJST De N.V. Remaco's filmbedrijf deelt mede, dat de naam der Vennootschap thans gewijzigd is in „Sonora Filmbedrijf N.V." AANVRAGE VOOR DONATEURSCHAP. Voor het donateurschap van den Bond heeft zich aangemeld de N.V. Hobimij (N.V. Holland- sche Bioscoopmaatschappij) te 's-Gravenhage. Di rectrice Mevrouw B. Kahn-Henschel. In het vorig nummer stond abusievelijk als directeur vermeld de heer B. Kahn. Eventueele bezwaren tegen toelating dienen als nog vóór 25 Mei a.s. ter kennis van het Hoofd bestuur te worden gebracht. BENOEMING VAN ARBITERS In zijn vergadering van 2 Mei j.1. heeft het Hoofdbestuur ingevolge de artikelen 3 en 5 van het Arbitrage-Reglement de leden der Commissie van Geschillen en van den Raad van Beroep voor de zittingsperiode 1938/39 benoemd. Op 16 Mei heeft op het Bondsbureau ten over staan van het Hoofdbestuur de loting plaats gehad voor de samenstelling van de Kamers der arbi trage-colleges. Hieronder volgt de uitslag van de loting, waar uit tevens blijkt, wie thans deel uitmaken van de Commissie van Geschillen en van den Raad van Beroep. Commissie van Geschillen: Voorzitter: Ed. Cohen Barnstijn, Den Haag. Plaatsvervangend-Voorzitter: J. Wessel, Am sterdam. Eerste Kamer: L. Katz, Amsterdam en C. van Willigen, Rotterdam. Tweede Kamer: A. van Santen, Amsterdam en C. v. d. Wilden, Haarlem. Derde Kamer: P. J. Burbach, Amsterdam en C. H. de Lange, Alkmaar. Raad van Beroept Voorzitter: W. Mullens, Den Haag. Plaatsvervangend Voorzitter: E. de Hoop Azn., Amsterdam. Eerste Kamer: L, Groen en R. Minden te Am sterdam. W. P. Peters, Venlo en M. P. M. Ver- min, Maastricht, Tweede Kamer: I. Cohen Barnstijn, Utrecht, J. S. Croeze en J. L. Paerl, Amsterdam, en S. Zon dervan, Leeuwarden. Zooals bekend vergaderen de verschillende Kamers der Commissie van Geschillen en van den Raad van Beroep onder leiding van de resp. Voor zitters en Plaatsvervangende Voorzitters. Overeenkomstig het bepaalde in art. 11 van het Arbitrage Reglement is de heer H. W. Hagen- berg Jr., assistent van het Bondsbureau, weer tot Secretaris van de Commissie van Geschillen be noemd. Als Secretaris van den Raad van Beroep treedt ingevolge het bepaalde in art. 11 van het Arbi trage Reglement op de heer A. de Hoop, Direc teur van het Bondsbureau.

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 9