INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER tt 8 hankelijke omstandigheden kunnen voordoen, die het haar onmogelijk maken een gedeelte van haar films in het Rem- brandt Theater te doen vertoonen en dat het later gereed komen van de verbouwing dan aanvankelijk was verwacht als een zoodanige van den wil van gedaagde onafhankelijke omstandigheid zou kunnen worden beschouwd; dat echter het geschil niet betrekking heeft op films, welke in strijd met vermeende toezeggingen, althans met de jaren lang bestaan hebbende usance niet in het Rembrandt Thea ter zijn vertoond, maar op films, welke slechts drie, respec tievelijk vier dagen in genoemd theater zijn vertoond; dat het niet voor betwisting vatbaar moet worden geacht, dat eischeres er belang bij heeft, dat de films, welke zij in haar theater heeft te vertoonen, zoo goed mogelijk in het Rembrandt Theater te Amsterdam in première worden ver toond, daar zij voor haar theater te Haarlem dan van de te Amsterdam gemaakte reclame kan profiteeren, maar dat anderzijds eischeresses belangen geschaad kunnen worden, indien dergelijke films in plaats van zeven dagen slechts drie of vier dagen in Amsterdam worden vertoond, waarbij in aanmerking moet worden genomen, dat Haarlem slechts op betrekkelijk korten afstand van Amsterdam is gelegen, dat vele inwoners van Haarlem min of meer regelmatig in Am sterdam komen en dat vele Haarlemmers Amsterdamsche couranten lezen; dat immers het publiek een dergelijken besnoeiden vertoo- ningsduur in verband zal brengen met de kwaliteit der film en dat een kortere dan normale vertooningsduur de waarde eener film evenzeer kan verminderen als een vertooningsduur langer dan zeven dagen de waarde der film althans in de oogen van het publiek kan verhoogen; dat eischeres, die alsnog vijf films heeft te vertoonen, welke in het Rembrandt Theater te Amsterdam slechts ge durende drie, respectievelijk vier achtereenvolgende dagen zijn vertoond, zich terecht op het standpunt stelt, dat zij door de waardevermindering der films schade lijdt, althans bij de vertooning van die films in haar theater schade zal lijden; dat de waardevermindering der betreffende films als gevolg van den besnoeiden vertooningsduur te Amsterdam waar voor gedaagde, die den te korten vertooningsduur der films heeft toegestaan, aansprakelijk moet worden geacht even wel niet zoo groot kan worden geacht, dat deze films daar door voor eischeres waardeloos zouden zijn geworden en dat eischeres derhalve meer gevorderd heeft dan zij. inder daad aan schade lijdt of zal lijden; dat derhalve de vordering van eischeres om haar te ont slaan van de verplichting tot afname en betaling der betref fende films ongegrond moet worden geacht; dat mitsdien aan eischeres haar vordering moet worden ontzegd, met hare veroordeeling in de geschilkosten. Inzake het door de Ufa Maatschappij voor Film- en bioscoopbedrijf N.V., gevestigd te Amsterdam, op 2 Aug. 1938 aanhangig gemaakt geschil contra den heer N. H. Wolf, directeur van de zoogenaamde Cinemafotografische Volksuniversiteit te Amsterdam, dat de vordering van eische res (Ufa) moet worden toegewezen en gedaagde (Wolf) mitsdien moet worden veroordeeld om aan eischeres te be talen de door deze voorgeschoten geschilkosten, bedragende dus in totaal met dien verstande, dat de betaling van dit bedrag zal geschieden in wekelijksche ter mijnen, zoodanig, dat het geheele bedrag vóór of uiterlijk op 31 December 1938 door gedaagde aan eischeres zal zijn betaald. Deze uitspraak is gegrond op de volgende overwegingen: dat gedaagde erkend heeft het gevorderd bedrag schuldig te zijn, zij het dat hij van meening is, dat eischeres hem heeft toegestaan dit bedrag in termijnen te betalen; dat eischeres zich op het standpunt stelt, dat gedaagde de getroffen betalingsregeling niet is nagekomen, maar dat zij cp verzoek der Commissie van Geschillen ermede accoord is gegaan, dat gedaagde zijn schuld in wekelijksche termijnen zal aflossen, zoodanig, dat het geheele bedrag vóór of uiterlijk op 31 December 1938 zal zijn betaald; dat derhalve de vordering van eischeres, die overigens steunt op het tusschen partijen aangegaan contract, meet worden toegewezen er. gedaagde mitsdien moet worden ver- crdeeld om aan eischeres het gevorderd bedrag te betalen, alsmede in de geschilkosten, bedragende f 20.een en ander met inachtneming van de vorenaangeduide betalings regeling. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, welke vóór 25 Sept. e.k. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister. Datum Titels waaronder de films Naam van den wddiujj in schrijving ver zocht is in Nederland worden uit houder der ex gebracht ploitatie-rechten 1 Sept. 1938 Tucson, de onoverwinlijke Centrafilm 1 Vrijbuiters van het westen t» 1 n Een man werd veroordeeld i» 1 Het rooversnest i» 2 M 11 Discretie verzekerd Lumina 8 1. Vroolijke muzikanten 8 Moordzaak Holm 8 1. 11 Prinses Tarakanova 8 11 En jaren gingen voorbij 8 11 Piraten in de stratosfeer Centrafilm 8 II I. Valsch geld i» 8 II ,1 De dwaze maagd 1) Univ. Film Ag. 8 II Revolverrecht R.K.O. Radio 8 n 100 mannen en een meisje H.A. Univ. Film 8 Het meisje met de vier vaders 8 De vader die zichzelf beschuldigde 8 n Één uit duizend /i 8 n n De afgod der menigte 8 De zwerver der zee ,i »i ,1 8 Sommige blondines zijn gevaarlijk 8 Rare gasten in 't hotel ii ii 8 il ,i Geketende hartstochten 8 ii H De zwarte pop ii ii 8 ii ii De Westland zaak ii ti it 8 ii ii De misstap van den dokter H ii 8 ii ii Kinderen uit het volk ii I, it 8 ii il De dame in de morgue ii ii i, 8 ii ii De wildzang 8 ii De Pariische ondeugd 8 ii 1. Vrouwen onder verdenking ii ii ii 12 il il Tuweelenroof 2) Fox Film 12 ,1 Mr. Moto's waarschuwing it n 12 Als de maan schijnt in Kentucky V 15 ii ii St. Martins Lane (Wij, die van de straat leven) Lumina 15 ii Kerels van de cavalerie Odeon 15 ii ii Bliksemflits 15 ii ii Gevangenisdokter 15 ii ii Het lied van de prairie 15 ii ii Moderne veedieven 15 De strijd om het water Hiermede vervalt de titel „De dolle maagd" 2) Hiermede vervalt de titel „Diner bij Ritz".

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 10