zijn raadsman opdracht gaf, opnieuw stappen bij het Departement te ondernemen, ten einde de benoodigde goedkeuring te verkrijgen. Onze verbazing kende echter geen grenzen, toen we tien dagen later van Justitie een schrijven ontvingen, waarin werd medegedeeld, dat ons verzoek nog in onderzoek was, zoodat met betrek king tot een datum van het nemen eener beslissing op het verzoek, nog niets met zekerheid kon wor den gezegd, doch dat zoo mogelijk spoedige afdoe ning zou worden bevorderd. Na dertien maanden te hebben gewacht, zou men bij het lezen van een dergelijk briefje een glimlach waarlijk niet kunnen onderdrukken, ware het niet, dat het feit op zich zelf te ernstig is, dan dat men er vroolijk om zou kunnen zijn. Wij kunnen ons nog voorstellen, dat, gezien de procedure bij dergelijke aangelegenheden, een Koninklijke Goedkeuring niet een, twee, drie kan worden verleend. Wij kunnen ons eveneens voorstellen, dat een amusementsvereeniging, b.v. een voetbalclub, op inwilliging van een dergelijk verzoek wat langer moet wachten dan gewoon, omdat er wellicht be langrijker dingen te doen zijn. Dat men echter in dezen tijd een bedrijfsver- eeniging, die het centrum vormt van een sterk wisselend en de maatschappelijke evolutie op den voet volgend bedrijf, zoodanige behandeling aan doet, komt ons op zijn minst genomen onbegrijpe lijk voor. Onze leden hebben er daarom recht op kennis te nemen van dit staal van zonderlinge departe mentale voortvarendheid, een voortvarendheid, welke zelfs St. Bureaucratius, zoo dit al in zijn vermogen lag, zou doen blozen. R. A. DE BOER f Op zestigjarigen leeftijd is te Groningen geheel onverwacht overleden de heer R. A. de Boer. De heer de Boer was jarenlang de volijverige en bij ons allen zeer geziene directeur van het Luxor Theater en hotel Frigge te Groningen. Weliswaar trad hij den laatsten tijd als gevolg van het feit, dat hij het directeurschap had ver wisseld voor de functie van gedelegeerd commis saris, in het bedrijfsleven weinig meer op den voorgrond, doch de vele verdiensten, welke hij zich voorheen in bestuursfuncties voor Bond en bedrijf verworven heeft, zijn van dien aard, dat zijn sympathieke persoonlijkheid bij ons in dank bare herinnering zal blijven. Het Hoofdbestuur heeft aan de weduwe van den heer de Boer zijn hartelijke deelneming betuigd en zich bij de begrafenis doen vertegenwoordigen, OVERGANGSBESLUIT D.D. 1 FEBRUARI Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming, als bedoeld sub b van het Overgangsbesluit d.d. 1 Februari 1937, te verleenen aan: den heer M. van Oorschot, Café De Gouden Leeuw te St. Oedenrode, voor het gaan exploitee- ren van een permanente bioscoop aldaar; den heer G. J. M. v. d. Boer, Molenstraat A. 345 te Veghel, voor het gaan exploiteeren van een permanente bioscoop aldaar; den heer J. Kasdorp, Mariënwaard 15 te Meers- sen, voor het gaan exploiteeren eener permanente bioscoop in het gebouw, gelegen op het perceel, kadastraal bekend sectie D. Nr. 2823, langs de Wilhelminastraat Nr. 31 te Eysden; de firma P. Melk en N. Mulder, Eschdoornlaan 90 te Zaandam, voor het gaan exploiteeren van het Luxor Theater te Vlaardingen en het Luxor Theater te Maasland. den heer L. Daniels, exploitant van het City Theater te Schiedam en de N.V. Monopole Film, Coolsingel 51 te Rotterdam, voor het gaan exploi teeren van het City Theater te Schiedam, met dien verstande, dat de heer Daniels en de N.V. Mono pole Film beschouwd worden als de twee firman ten van de vennootschap, die deze exploitatie ter hand zal nemen. Aan het verleenen van deze toe stemming is de voorwaarde verbonden, dat alsnog tusschen den heer Daniels en Monopole Film een overeenkomst zal worden aangegaan, waarin be paald wordt, zulks ter aanvulling van de overeen komst van 8 September j.1., dat ook alle filmcon- tracten ten behoeve van het City Theater te Schie dam onderteekend zullen worden zoowel door den heer Daniels, als door de N.V. Monopole Film. Genoemde heeren, resp. M. van Oorschot te St. Oedenrode, G. J. M. v. d. Boer te Veghel, J. Kas dorp te Meerssen, alsook de firma P. Melk en J. Mulder te Zaandam en de vennootschap Daniels/ N.V. Monopole Film, hebben zich ten behoeve van de exploitatie der vorengenoemde ondernemingen aangemeld voor het lidmaatschap van den Bond. Eventueele bezwaren tegen de toelating moeten vóór of uiterlijk op 15 October a.s. schriftelijk bij het Hopfdbestuur zijn ingediend. i

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 6