HET BIO-VACANTIEOORD REKENT OP U! Kerstmis naderten het Bestuur van de Stichting Bio-Vacantieoord staat dus weer op zijn post, om, zooals ieder jaar, het vertrouwde sein te geven tot de groote inzameling voor de uitzending van arme kinderen. Dezen keer echter is het sein krachtiger dan ooit, U hebt het reeds gemerkt aan de vroegtijdige annonce in het vorige Officieel Orgaan en aan de circulaire, welke U dezer dagen is toegezonden. W at is immers het geval? Eenerzijds vallen de feestdagen dit jaar zóó, dat wij twee extra Zondagen te kort komen, an derzijds heeft het Bio-Vacantieoord groote inkom sten noodig. Langdurige armoede en nood in vele gezinnen zijn immers oorzaak, dat het aantal aanvragen om opneming overstelpend is. Daarbij komt, dat het Bio-Vacantieoord als het ware een stand heeft op te houden. Wij hebben er indertijd een eerste klas inrichting van gemaakt en dat zal het moeten blijven. Daarom zijn nieuwe voorzieningen noodig om de inrichting zoo mogelijk nog te perfectionneeren. Zooals men weet, heeft het Bestuur plannen tot den bouw van een glazen lighal, welke het, zoo het maar eenigszins mogelijk is, in het eerstkomen de jaar hoopt uit te voeren. De Kerstcollecte zal dus een brug moeten slaan tusschen de ongunstige factoren aan den eenen kant en de extra groote behoeften aan den ande ren kant. Dat is zeer goed mogelijk! W anneer wij maar uit de collec te halen, wat er in zit! Was het vroeger dan niet goed? zult U vragen. Wie zou dat durven beweren? Het Bestuur van het Bio-Vacantieoord is de eerste om allen, die door het geven van hun beste krachten en door het offeren hunner geldelijke bijdragen de collecte steeds tot een welgeslaagde onderneming maakten, voor hun offervaardigheid te prijzen en te danken. Maar niemand duidt het dan ook aan ons Be stuur euvel, dat het, wanneer het noodig is, de groote trom roert en met verdubbelde kracht aan spoort tot hulp en medewerking. De grootste bron van inkomen van het Bio-Vacantieoord is de jaarlijksche Kerstcollecte. Ieder jaar is het resultaat bevredigend, ja. zelfs meer dan dat. Maar zou het dit jaar nu eens niet geweldig kunnen zijn....? Hoe? Met eenvoudige middelen, die in ons aller be reik liggen. Aan het Nederlandsche publiek ligt het niet. Iedereen wil immers geven voor het goede doel. zij het, dat de giften door verminderde koopkracht wat kleiner zijn geworden. Maar vele kleinen maken een groot. En om al die kleinen binnen te halen, is niets anders noodig dan een intensiveer ing onzer collecte. Deze is te bereiken door: Ten eerste: Zooveel mogelijk collectebussen te bestellen. (Zouden de enkelingen, die om welke reden dan ook niet aan de collecte meewerken, dit jaar eens mee willen doen? Ieder krijgt dit jaar nieuwe col lecte-bussen!) Ten tweede: Aan het personeel en de overige medewerkers, die de collecte verzorgen, uiteen te zetten het mooie doel van het Bio-Vacantieoord, n.1. het ver schaffen van een gezond en aangenaam verblijf voor eenigen tijd aan kinderen uit de meest be hoeftige families, ongeacht hun gezindte; hen dus op te wekken tot enthousiasme. Ten derde: Hun uiteen te zetten, dat er vooral kans op suc ces is, wanneer er gecollecteerd wordt op het gun stige oogenblik, wanneer dus de collectanten bij de laatste beelden van het propagandafilmpje. dat. zcoals te doen gebruikelijk na het voorprogramma, dus onmiddellijk vóór de hoofdfilm wordt vertoond, met de bussen beginnen te rammelen en de rijen der bezoekers direct daarna stuk voor stuk afwer ken (hierbij is het van het grootste belang, dat men nauwlettend toeziet, dat alle bezoekers worden bereikt). Ten vierde: Reeds op Vrijdag, 23 December met de collecte te beginnen en deze volledig voort te zetten, tot ten minste Maandag, 2 Januari en als het eenigs zins kan, tot en met Donderdag, 5 Januari. Op die manier moet, het kan haast niet anders, de opbrengst dezer collecte alle records slaan. De 10 méér-actie, het vorig jaar Kerstmis met zulk een gelukkig gevolg ingezet, heeft tot resul taat gehad, dat in totaal 23 exploitanten in het bezit konden worden gesteld van de prachtige ets van het Russenduin te Bergen aan Zee, welke het Bestuur speciaal heeft laten vervaardigen. Zooals U weet, hebben alle exploitanten, die het vorige jaar Kerstmis de gevraagde 10 niet heb ben gehaald, tijdens de laatstelijk gehouden Paaschcollecte de gelegenheid gekregen om, indien zij zoowel bij de Paaschcollecte als bij de a.s. Kerstcollecte een opbrengst zouden halen, welke 10% meer bedraagt dan bij de Paaschcollecte en Kerstcollecte 1937, eveneens in het bezit te komen van bovengenoemde ets. 8

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 10