ren den fiscalen toestand der bioscooponderne mingen zal bestudeeren, tijdens welk onderzoek de nieuwe gemeentelijke belastingverordening niet in werking zal treden. Onder deze omstandigheden dient men de ver dere resultaten rustig af te wachten. Dat de Parijsche belastingverordening inmid dels niet in werking is kunnen treden, is in ieder geval een succes te noemen. En de eenheid en vastbeslotenheid in aanmerking genomen, waar mede de organisaties zijn opgetreden, mogen onze Fransche collega's naar onze meening het verdere verloop met gerustheid tegemoetzien. Wat ons betreft: wij constateeren met genoe gen, hoe het organisatieleven in de Fransche film en bioscoopwereld, dat er eenige jaren geleden nog hopeloos aan toe was, den laatsten tijd vas- teren vorm is gaan aannemen en thans zoodanig gestabiliseerd is, dat het een geduchte macht vormt, een macht overigens tot verdediging en bescherming van rechtmatige belangen. De gebeurtenissen in Parijs hebben wel scherp aangetoond, hoe zeer en hoe plotseling men in het belang van zijn bestaan een dergelijke macht van noode kan hebben. TERUGGAVE WAARBORGSOM De heer M. Werner, voormalig exploitant van een bioscoop-reclamebureau aan het Spui 15 19, Amsterdam, wonende te Heemstede, heeft aan het Bestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten verzocht hem van, het lidmaatschap dezer Vereeniging vervallen te verklaren, aangezien hij zijn bedrijf al sedert geruimen tijd heeft opgeheven. ïn verband met de liquidatie van den door ge noemden heer bij de Vereeniging gedeponeerden waarburg, verzoekt het Bestuur der Vereeniging, in overeenstemming met het bepaalde in artikel 4 van het Algemeen Vereenigings-Reglement, den leden van den Bioscoop-Bond, die eventueel vor deringen op den heer Werner hebben, hiervan met vermelding van het bedrag der vordering, binnen acht dagen na datum dezer publicatie schriftelijk opgave te doen aan het Secretariaat, Achtergracht 19 te Amsterdam, TOELATING LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap van den Bond is toegela ten de heer W. A. de Kuyper, Laan van N. O. Einde 145 te Voorburg, ten behoeve van de ex ploitatie van het Luxor Theater te Haarlem, AFSCHRIJVING LIDMAATSCHAP Voor het lidmaatschap van den Bond heeft be dankt de heer K. Ruiter, exploitant van de Cen traal Bioscoop (reisbioscoop) te Noordschar- woude, SPREEKUUR BONDSDIRECTEUR Den laatsten tijd komt het wederom herhaalde lijk voor, dat het werk op het Bondsbureau be lemmerd wordt, doordat de Bondsdirecteur op elk uur van den dag leden en personen, die in lichtingen wenschen, te woord moet staan. Aangezien daardoor ernstige stagnatie in het werk van het Bondsbureau zou kunnen ontstaan, wordt er nogmaals aan herinnerd, dat het Hoofd bestuur heeft bepaald, dat de Bondsdirecteur spreekuur houdt: a. des Maandags van 12 tot 5 uur 's middags op de Filmbeurs; b. des Dinsdags, met uitzondering van den eer sten Dinsdag der maand, van 's morgens 9 tot 12 uur op het Bondsbureau; c. des Donderdags van 's morgens 9 tot 12 uur. Bovendien dient men, om er van verzekerd te zijn, dat de Bondsdirecteur op vorenbedoelde tijdstippen te spreken is, vooraf schriftelijk of telefonisch een onderhoud aan te vragen. TOEPASSING ART. 15 DER STATUTEN Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van 3 Januari 1939 besloten de straf van waarschuwing, als bedoeld in ar tikel 15 sub a. der Statuten, toe te passen op de N.V. Bio scoop Exploitatie Maatschappij Trianon Theater, gevestigd te Leiden, zulks op grond van de overweging: dat de N.V. Bioscoop Exploitatie Maatschappij Trianon Theater (verder te noemen „Trianon"), die te Leiden ook het Rex Theater exploiteert, in haar advertenties gebruik heeft gemaakt van den reclamezin „Rex, het theater der groote reprises" en andere reclamezinnen, die daarmede in hoofdzaak gelijkluidend zijn, zooals bij voorbeeld „Rex, het theater met de groote reprises"; dat Trianon bovendien in haar advertentities in de Leid- sche bladen van 24 November 1938 heeft laten afdrukken een afbeelding van den Belgischen Kening, welke een copie is van de door een der andere leden van den Bond speciaal voor zijn advertenties vervaardigde afbeelding; dat de vorenbedoelde reclamezin bekend is als dé reclame- zin van het Rex Theater te Den Haag en dat dan ook Tria non door het gebruiken van dezen zin bij het Leidsche pu bliek ten onrechte den indruk heeft kunnen wekken, dat het Leidsche Rex Theater een filiaal zou zijn van het Haagsche Rex Theater, blijkbaar met de bedoeling om op deze wijze inwoners van Leiden van bezoek aan het Haagsche Rex Theater te weerhouden; dat Trianon geen enkel recht heeft om den geciteerden reclamezin te bezigen en evenmin om teekeningen, die aan anderen toebehooren, te copieeren; dat Trianon geen gevolg heeft gegeven aan de sommatie van het Hoofdbestuur om het gebruik van den meerbedcelden reclamezin te staken, weliswaar omdat zij ten onrechte in de meening verkeerde, dat zij daardoor niet in strijd handelde niet eenig bepaling van de Statuten of Reglementen, doch daarbij uit het cog verliezende, dat zij inbreuk maakte op de rechten van derden; dat Trianon daardoor in strijd heeft gehandeld met de algemeene belangen en de waardigheid van het Nederland-

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 11