10 sche film- en bioscoopbedrijf, met de zorg waarvoor het Hoofdbestuur ingevolge artikel 14 der Statuten speciaal is belast; dat het Hoofdbestuur, in aanmerking nemende, dat thans voor de eerste maal artikel 15 der Statuten op Trianon moet worden toegepast, heeft willen volstaan met het opleggen van de straf van waarschuwing, welke waarschuwing hierop neerkomt, dat, wanneer Trianon zou voortgaan met 't gebrui ken van reclamezinnen en het copieeren van teekeningen, die tot het geestelijk eigendom van anderen behooren, het Hoofd bestuur toepassing van een der straffen, bedoeld sub, b. en c. van art. 15 der Statuten in overweging zou moeten nemen. Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van 3 Januari 1939 ingevolge artikel 15 der Statuten besloten de straf van boete tot een bedrag van 250.op te leggen aan de N.V. Gofilex i.o., gevestigd te Leiden, zulks op grond van de overweging: dat de N.V. Gofilex i.o. meermalen in strijd heeft gehan deld met het Minimum-Prijzen-Reglement, het Prijsbescher- ming-Reglement en het Bedrijfsbesluit inzake Filmlevering aan Koopmanszaken en tevens met gemaakte afspraken en ondanks sommaties van het Hoofdbestuur bij filmvertoo- ningen in de gemeenten Zenderen, Hengelo, Oss en Boxmeer; dat de N.V. Gofilex i.o. in de vergadering van het Hoofd bestuur, gehouden op 17 October 1938, ter verantwoording is geroepen ter zake van een klacht, dat door genoemde N.V. ten behoeve van het Centraal Bureau der Katholieke Film Actie te 's-Hertogenbosch filmvoorstellingen werden gegeven, waarbij gratis toegang werd verleend aan houders van zoogenaamde filmloten, welke loten tevens kans gaven op een der prijzen van de door de K.F.A. georganiseerde loterij; dat het toeganct verkenen op vertoon van deze film loten in strijd werd geacht, zoowel met de van Bondswege vastgestelde prijzenreglementeering, als met het Bedrijfs besluit in zake Filmlevering aan Koopmanszaken; dat de N.V. Gofilex in deze vergadering verklaard heeft, dat buiten haar medeweten door de K.F.A. aan de houders van de film loten het recht van gratis toegang tot den filmavond was verleend; dat door de K.F.A., als vertegenwoordiger waarvan de directeur .van het Centraal Bureau van deze instelling in de vergadering van het Dagelijksch Bestuur aanwezig was, verzocht werd de mogelijkheid te scheppen om de aangele genheid van de filmloten, die voor een belangrijk gedeelte toen reeds waren verkocht, af te wikkelen; dat in afwachting van de door het Hoofdbestuur ter zake van dit verzoek te nemen beslissing dezerzijds geen bezwaar werd gemaakt tegen het laten doorgaan van de reeds aan gekondigde voorstellingen voor houders van filmloten te Gemert, Haaksbergen, Nijverdal, Montfoort en Zundert, welke in de week, voorafgaande aan den dag, waarop het Hoofdbestuur zijn beslissing zou nemen, zouden plaatsvinden; dat een en ander aan de N.V. Gofilex met een brief van 18 October 1938 schriftelijk werd bevestigd; dat in strijd met de door de N.V. Gofilex aan het Dage lijksch Bestuur gedane belofte om in afwachting van de be slissing van het Hoofdbestuur geen andere voorstellingen dan te Gemert, Haaksbergen, Nijverdal, Montfoort en Zun dert, voor houders van K.F.A.-loten te geven, in de Bornsche Courant van 22 October 1938 werd aangekondigd, dat op 25 October in het Vereenigingsgebouw te Zenderen een filmavond zou plaatsvinden, waarbij aan houders van film loten gratis toegang zou worden verleend; dat onmiddellijk na het verschijnen van deze advertentie Gofilex is gewaar schuwd, dat die voorstelling niet mocht doorgaan, aan welke waarschuwing zij gevolg heeft gegeven; dat het Hoofdbstuur met zijn brief van 26 October aan de N.V. Gofilex i.o. heeft medegedeeld, dat de uitgifte van de filmloten, althans het verleenen van gratis toegang aan hou ders van deze loten tot filmvoorstellingen, in strijd moet wor den geacht met artikel 6 van het Minimum-Prijzen-Regle ment en artikel 6 van het Prijsbescherming-Reglement, alsook met het Bedrijfsbesluit in zake Filmlevering aan Koopmans zaken; dat in dezen brief voorts te kennen is gegeven, dat, indien de N.V. Gofilex wil voortgaan met het geven vaii filmvertooningen ten behoeve van de K.F.A.-leden, Gofilex daarbij slechts tegen betaling van de normale toegangsprijzen toegang zou mogen verleenen, tenzij het betreft besloten voorstellingen, dat wil zeggen voorstellingen, waartoe uit sluitend de leden van de K.F.A. gratis toegang hebben; dat ten aanzien van dit laatste het Hoofdbestuur nog heeft opge merkt, dat uiteraard uitsluitend de K.F.A. heeft te beoordee- len, welke voorwaarden zij stelt voor het verkrijgen van het lidmaatschap van haar vereeniging; dat vervolgens de N.V. Gofilex zelf aan het Bondsbureau heeft bericht, dat op 26 October door een van haar opera teurs te Hengelo een voorstelling was gegeven, waarbij in strijd met de instructies aan houders van filmloten gratis toegang werd verleend, en het Hoofdbestuur aan deze overtre ding geen gevolgen heeft verbonden, aangezien Gofilex on middellijk toezegde alle vereischte maatregelen te zullen ne men om herhaling van het gebeurde te voorkomen; dat de N.V. Gofilex voorts aan het Hoofdbestuur heeft doen toekomen een afschrift van een tot haar gerichten brief van het Centraal Bureau der Katholieke Film Actie te 's-Her togenbosch van 17 November 1938, waarin naar aanleiding VE.n de gevoerde correspondentie wordt erkend, dat het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond ten. aanzien van de filmloten formeel in zijn recht staat, en dat de tegemoetkomende houding, welke door dit College werd aangenomen, waardeering verdient; dat in dezen brief boven dien vervat is het besluit van de K.F.A. om de filmvertoo ningen binnen het raam van de door het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond gestelde eischen te doen verrichten en dat er dus voor zal worden zorggedragen, dat deze vertooningen een besloten karakter hebben en dat slechts zij daarbij zullen worden toegelaten, die als contnbuanten bij de K.F.A. zijn ingeschreven; dat bovendien in dezen brief werd medegedeeld, dat last was gegeven de openbare reclame voor den verkoop van filmloten te Amsterdam te staken en voorts, dat de actie voor den verkoop van deze loten in de andere groote steden neg niet was ingezet dan alleen onder de vaste leden van de K.F.A.; 4at desondanks op 1 December 1938 door de Katholieke Film Actie in de Cinema Royal te Oss een filmvoorstelling werd gegeven, waarbij aan de cassa filmloten werden ver kocht, waardoor inbreuk werd gemaakt op de verplichtingen- die de Gofilex en de K.F.A. met betrekking tot de filmloten tegenover het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bio scoop-Bond op zich hadden genomen; dat Gofilex te dezer zake in de vergadering van het Da gelijksch Bestuur, gehouden op 19 December 1938, ter verant woording is geroepen en dat zij daarbij de verzekering heeft ggeven, dat alle maatregelen (w.o. ontslag van een der em ployés) waren genomen om herhaling van het gebeurde te voorkomen; dat niettemin blijkens een advertentie in een plaatselijk dag blad op 1 Januari 1939 door de Gofilex te Boxmeer een film voorstelling voor de K.F.A. werd gegeven, wTaarbij aan hou ders van filmloten gratis toegang werd verleend, zocals in de advertentie nadrukkelijk is vermeld, waaromtrent Gofilex, te dezer zake ter verantwoording geroepen, geen enkel steek houdend excuus heeft kunnen aanvoeren; dat Gofilex dan ook bij herhaling in strijd heeft gehandeld met artikel 6 van het Minimum-Prijzen-Reglement, artikel 6 van het Prijsbescherming-Reglement en met het Bedrijfs besluit in zake Filmlevering aan Koopmanszaken, door hou ders van filmloten zonder betaling van den normalen toe gangsprijs tot filmvoorstellingen toe te laten, terwijl daardoor eveneens in strijd is gehandeld met de door genoemde N.V. aan het Hoofdbestuur gedane toezeggingen om zich bij het geven van filmvoorstellingen voor de K.F.A. te houden aan de door het Hoofdbestuur dienaangaande gestelde eischen; dat, gezien het ernstig karakter van deze overtredingen, welke bij herhaling ondanks waarschuwingen van het Hoofd bestuur zijn begaan, de straf van boete op Gofilex moet wor den toegepast, waarvan het bedrag tot 250,is beperkt op grond van de overweging, dat de vorenbedoelde over tredingen, ook al is de Gofilex daarvoor aansprakelijk, voor

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 12