stantie onzer organisatie naar dit nieuw ge vormde college van den Ledenraad overgebracht. Wij allen zijn er, thans meer dan ooit, van door drongen, dat de zegen der democratie niet alleen rechten, doch vooral ook plichten met zich mede brengt. Met de aanvaarding van het lidmaatschap van dezen Ledenraad hebben de leden wel een zeer groote verantwoording op zich genomen: zoo groot als zelden eenige organisatie in Nederland zal kunnen aanwijzen. En ik meen te mogen zeg gen, dat de leden-filmverhuurders zich van deze verantwoordelijkheid ten volle bewust zijn. Omgekeerd hopen en vertrouwen wij, dat dan ook de andere organen van den Nederlandschen Bioscoop-Bond zich op hun beurt bewust mogen zijn van de essentieele belangrijkheid van dezen Ledenraad en hem in zijn verantwoordelijke taak zooveel mogelijk zullen bijstaan, teneinde deze te verlichten. Mijnheer Hamburger, wij meenen, dat dit bovendien het moment is om er onze oprechte vreugde over uit te drukken, dat gij ook het voor zitterschap van dezen Raad, uit hooide van Uw functie als Voorzitter van den Nederlandschen Bioscoop-Bond op U hebt willen nemen. In deze nieuwe functie wacht U evenmin een gemak kelijke taak. Onze Bond is geen kiesvereeniging, geen sportbond. De leiding daarvan is allerminst een sinecure. Wij zijn en willen zijn een belangen organisatie. De besluiten, die genomen zullen worden, raken rechtstreeks de zakelijke belangen der leden, derhalve ook het bestaan zelf van deze leden. Wij bezitten in den Nederlandschen Bio scoop-Bond nu eenmaal die in de wereld unieke, alomvattende organisatie, waarin leveranciers en afnemers zich rondom één tafel ter beraadslaging hunner belangen kunnen scharen. En mocht de Algemeene Ledenvergadering van den Neder landschen Bioscoop-Bond vroeger uit den aard der zaak misschien wel eens plaats gelaten heb ben voor min of meer gevoelsargumenten het college van den Ledenraad zal uitsluitend naar strikt zakelijke normen zijn beslissingen dienen te nemen. Onnoodig te zeggen, dat wij het tot een voor recht van dit college rekenen, dat de Voorzitter der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders, tevens Vice-Voorzitter van den Bond, in dezelfde func tie zitting zal nemen in onzen Raad. Den Heer Voorzitter en den Heer Vice-Voor zitter wenschen wij, leden-filmverhuurders van den Raad, de plechtige verzekering aan te bieden, dat wij onzerzijds alles zullen doen om hun moei lijke functies te helpen verlichten en dat ook al mochten de meeningen misschien wel eens tegenover elkaar komen te staan onze mede leden-exploitanten in dezen Raad de overtuiging moeten hebben, dat persoonlijke motieven bij al onze beslissingen en discussies achterwege zullen en moeten blijven. Wij wenschen allen, die hier bijeen zijn, ten slotte de plechtige verzekering te geven, dat onze handelingen alleen en uitsluitend ten doel hebben den bloei en het welzijn van onzen Nederland schen Bioscoop-Bond, tot heil van ons bedrijf. Dat Gods zegen op ons werk moge rusten, is onze innige wensch! De heer R. Uges Jr. besloot de rij der sprekers met de volgende korte rede: Na hetgeen de voorzitter van den Nederland schen Bioscoop-Bond, de heer Barnstijn, en de heer Strengholt hebben uiteengezet, zal ik slechts kort zijn. Aan veler wensch, een milieu te vinden, waarin op minder omslachtige, en misschien daardoor doeltreffender wijze oplossing kan worden gevonden voor de vele moeilijkheden inzake be- cirijfsreglementeering in onzen Bond, is nu einde lijk voldaan. Ook aan veler wensch om voor deze bedrijfs regeling een betere stemverhouding te verkrijgen is door goedkeuring der nieuwe statuten voldaan. Namens de exploitanten spreek ik dan ook de hoop uit, dat de hier aanwezige leden filmver huurders en bioscoop-exploitanten zich zelve op een meest breede basis zullen plaatsen om geza menlijk de handen inéén te slaan en met open oog voor beider belangen de toekomstige punten der agenda's te beoordeelen en te behandelen. Reeds vooruit kan ik U mededeelen, dat U van onze zijde op onze volle medewerking kunt rekenen om in de eerste plaats de op onze schou ders gelegde taak naar behooren te vervullen en dit nieuwe instituut te doen beantwoorden aan zijn bestemming om te functionneeren tot welzijn van den Nederlandschen Bioscoop-Bond en tot welzijn van het Nederlandsche film- en bioscoop bedrijf in het bijzonder! Ik dank U. Nadat eenige ververschingen waren geser veerd, sloot de Voorzitter de vergadering met een woord van dank. WIJZIGINGEN LEDENLIJST Pag. 22 Eysden. Theater Modern; Correspon dentie-adres is thans: Mariënwaard 15 te Limmel (Maastricht). Van de ledenlijst afvoeren, daar exploitaties zijn stopgezet: Pag. 17 Nova Theater te Baarle-Nassau. Pag. 18 Luxor Theater te Borne.

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 7