INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 8 dat LI in het jaar 1938 bij herhaling hebt doen verspreiden, in betrekkelijk grooten getale, uitnoodigingen tevens bewij zen van toegang, tot bijwoning van een Llwer Vrijdagavond voorstellingen, waarbij een nieuwe film in z.g. première werd vertoond; dat deze uitnoodigingen, tevens bewijzen van toegang, het karakter dragen van vrijbiljetten, wijl deze uitnoodigingen niet op naam zijn gesteld en geen toegang verleenen tot een bepaalde voorstelling, doch tot een der beide Vrijdagavond voorstellingen; dat weliswaar in Uw schriftelijk verweer wordt beweerd, dat U alleen voor premières uitnoodigingen uitsluitend voor de pers, radio, autoriteiten en menschen uit het bedrijf, welke kaarten voorzien zijn van een stempel der vermakelijkheids- belasting, rondzendt, doch dat de wijze, waarop Gij dit doet, volkomen in strijd is met het bepaalde in artikel 8 van het Prijsbescherming-Reglement, behelzende, dat vrijbiljetten slechts mogen worden gegeven aan personen uit hoofde van hun bedrijf, beroep of functie en voor uitzonderlijke pre mières; dat aan de strekking van voornoemd artikel niet mag worden ontleend het recht, om vrijbiljetten aan autoriteiten en menschen uit het bedrijf in grooten getale rond te zenden, daar dit alleen geoorloofd is bij uitzonderlijke premièères, waarmede bedoeld wordt een als zoodanig aangekondigde gala voorstelling, voor welke speciale galavoorstelling uitnoo digingen aan autoriteiten e.a. mogen worden gezonden; dat echter de door LI verzonden uitnoodigingen nimmer betrekking hebben gehad op uitzonderlijke premières, het geen reeds hieruit blijkt, dat, naar gelijk hiervoren werd overwogen, twee premières op één avond iets is, wat tegen de algemeene usance indruischt; dat dan ook het door U gevolgde systeem, om uitnoodi gingen en tevens bewijzen van toegang, welke inderdaad dooi de Inspectie van de Vermakelijkheidsbelasting zijn vrijge steld van belasting, aan verschillende personen toe te zenden, inbreuk maakt op het bepaalde in artikel 8 van het Prijs bescherming-Reglement; dat het Bestuur, in aanmerking nemende, dat voor de eerste maal, door 'U een overtreding, zij het een ernstige, tegen het Prijsbescherming-Reglement is begaan, heeft willen vol staan met de straf van waarschuwing op U toe te passen, in het vertrouwen, dat LI en ook de andere leden van de Afdee- ling in het vervolg stiptelijk de bepalingen van het Prijs bescherming-Reglement in acht zullen nemen. BERISPING Het Bestuur van de Afdeeling Amsterdam heeft vervol gens aan de N.V. Ambio te Amsterdam, exploiteerende de Corso Cinema aldaar, een brief doen toekomen terzake van de bij dit Bestuur ingekomen klachten over het geven van gratis voorstellingen in de Corso Cinema te Amsterdam. Hier in schrijft het Bestuur aan de Ambio het volgende: Het Bestuur heeft nota genomen van Uw uiteenzetting, waarbij tot uiting werd gebracht een veronderstelling Uwer zijds, dat het wel geoorloofd zou zijn een bijeenkomst samen te roepen, waar gelijk door U werd gedaan een club voor jongelui werd opgericht en tevens in zulk een bijeen komst een film te vertoonen; vervolgens, dat in Uw annon ces op den voorgrond stond de oprichting van een club, ter wijl de aankondiging van de vertooning eener Mickey Roo- ney-film daarin slechts als bijzaak moest worden beschouwd. Het Bestuur van de Afdeeling Amsterdam wil gaarne aan nemen, dat Gij te goeder trouw in de veronderstelling hebt verkeerd, dat de oprichting van de Mickey Rooney-club op den voorgrond moest staan, ofschoon het wel van eenige naïviteit getuigt, dat Uwe directie daarbij niet gedacht heeft aan de reactie van het publiek op deze Uw aankondigingen. Het lijdt immers geen twijfel, dat de groote toeloop op Uw annonces wel hoofdzakelijk te danken is aan het feit, dat U hebt aangekondigd een gratis filmvertocning en dit wel op een wijze, waarbij het publiek, althans de jongelui van een zekeren leeftijd, de generale uitnoodiging ontvingen, d.w.z. een collectief aantal vrijbiljetten om de gratis filmver- tooning te komen bijwonen. Welnu, dit is in strijd mei artikel 8 van het Prijsbesciicr- ïiung-Reglement, -waarin bepaald is, dat vrijbiljetten slechts mogen worden gegeven aan personen uit hoofde van hun bedrijf, beroep, functie of dergelijke en voor uitzonderlijke premières, en waarin verder nog bepaald is, dat de uitgifte van vrijbiljetten in geen geval de grenzen der redelijkheid mag overschriiden. Het Bestuur is van meening, dat als men, gelijk U gedaan hebt, een generale uitnoodiging zendt aan het publiek, om gratis een filmvoorstelling te komen bijwonen, men een zoo groot aantal vrijbiljetten uitreikt, dat de redelijkheid wel in de allersterkste mate wordt overschreden. Het Afdeelingsbestuur, constateerende LIw goede trouw in deze, en tevens aanvaardende Uw excuus, dat U bij het uitvaardigen der betreffende aankondigingen er niet aan ge dacht hebt in strijd met het Prijsbescherming-Reglement te handelen, heeft in dit alles aanleiding gevonden geen straf op U toe te passen, zij het dan, dat het Bestuur U met groo ten nadruk erop wijst in het vervolg bij het maken van reclame er wel rekening mede te willen houden, dat U zich stiptelijk hebt te houden aan het Prijsbescherming-Reglement en andere reglementen van den Bond, daar, indien Li later weer inbreuk op dit of andere reglementen mocht maken, het Bestuur genoodzaakt zal worden artikel 6 van het LIniform Reglement op U toe te passen. Het Bestuur is ervan overtuigd, dat U deze berisping, welke in het Officieel Orgaan van den Bond wordt gepubli ceerd ten einde ook de andere leden van de Afdeeling ervoor te waarschuwen om niet na te volgen, wat LI misdaan hebt ter harte zult nemen. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na deze publicatie schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raadplege men art. 6 van het betreffend Regle ment. Datum Titels waaronder de films Naam van den waarop in schrijving ver zocht is in Nederland worden uit houder der ex gebracht ploitatie-rechten 2Febr. 1939 De terugkeer van Cisco Kid Fox 2 De eeuwige driehoek 2 Het proefkonijn 2 Een spannende avond 2 De heldenbrigade Warner 3 De avonturen van Bill Peck R.K.O. Radio 3 De jonge dokter Kildare Metro 3 Mama's bruidegom 3 Sweethearts 3 Het lentebal 6 De vroolijke hoteliers Muntfilm 10 Kentucky (het einde van een veete) Fox 10 Kom je ook achter de 10 tralies? x) Lokkend verleden Metro 11 Haar vader teruggevonden Succes-Toonfilm 11 Het congres amuseert zich 2) Tobis 14 Boefje3) City Film J) In plaats van den titel „Kom je ook in de gevangenis?" -) In plaats van den titel „Napoleon heeft het gedaan". Hiermede vervalt de inschrijving van dezen titel ten name van L. C. Barnstijn's Standaard.

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 10