OFFICIEEL ORGAAN VERHEUGENDE ACTIVITEIT VAK DEK KEDERLAKDSCHEK BIOSCOO P - BOK D Het is verheugend, dat vele leden zich thans aan de bestudeering hebben gezet van de concept-be drij f sreglementen, die eenige weken geleden zijn rondgezonden. De Afdeelingen wijden een speciale vergadering aan de behandeling van deze concepten. Voorzoo ver ze reeds zijn gehouden, hadden deze verga deringen steeds, het zij met genoegen geconsta teerd, een geanimeerd verloop. Onze voorspelling, eenige weken geleden in dit orgaan gedaan, dat onmiddellijk na de Koninklijke goedkeuring van de gewijzigde Statuten een opgewekt organisato risch leven zou beginnen, is hiermede wel op een prettige wijze bewaarheid; de zwartkijkers, die gedacht hadden, dat de instelling van een Leden raad de invloed van de leden op den wetgevenden arbeid van den Bond zou uitschakelen, mogen thans toezien, hoe vierkant zij het destijds mis hebben gehad. Nimmer was er grooter belangstelling voor den organisatorischen arbeid van den Bond en nimmer ook was er beter gelegenheid om den invloed, die men daarop wenschte uit te oefenen, te doen gel; den. Deze gang van zaken beantwoordt volkomen aan den opzet, welke het Hoofdbestuur bij de in stelling van den Ledenraad heeft gehad. Uiteraard vergt een behandeling van al deze concepten in de vergaderingen der Afdeelingen, waar de leden van den Ledenraad zich kunnen vergewissen van de onderscheidene meeningen, veel tijd. Het was daarom te verwachten, dat gelijk thans is geschied, zoowel door de Bedrij f safdeeling Filmverhuurders als door den Afdeelingsraad aan het Hoofdbestuur is verzocht, de vergadering van den Ledenraad, waar een aantal concept-bedrijfs- reglementen aan de orde zijn gesteld, niet, zooals aanvankelijk was bepaald op 15 Maart a.s., doch eenige weken later te houden. Hierdoor zullen de leden van den Ledenraad, die zooals gezegd kennis moeten nemen van de meeningen in de Afdeelings- vergaderingen, ruimer gelegenheid krijgen hun eventueele amendementen te formuleeren en ver volgens in te dienen. Het Hoofdbestuur heeft daarom besloten de ver gadering van den Ledenraad te doen houden niet op 15 Maart, doch op Woensdag, 12 April a.s., zoodat de leden van den Ledenraad tot 12 Maart a.s. gelegenheid zullen hebben amendementen op de voorgestelde concept-bedrijfsreglementen in te dienen. Intusschen heeft ook het Hoofdbestuur een be langrijke aanvulling gegeven in den vorm van een concept-bedrijfs-reglement betreffende het leveren en betrekken van normaal- en smalfilms aan en van niet-leden. (Lijst van Geen Bezwaar). In dit con cept zijn thans eveneens verwerkt de bestaande bedrijfsbesluiten inzake filmlevering aan koop manszaken en in zake het verkoopen van films, terwijl hierin tevens bepalingen zijn opgenomen aangaande de vervaardiging van films, ook van smalfilms, titels en dergelijke ten behoeve van buitenstaanders. Dit nieuwe concept is heden, voorzien van een uitvoerige toelichting, aan alle leden toegezonden en zal eveneens in de eerst volgende vergadering van den Ledenraad aan de orde worden gesteld. 1

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 3