Het is geenszins de bedoeling, dat dé Neder- landsche Bioscoop-Bond, die aan de samenstelling van artikel 42 van het Bioscoopbesluit heeft mede gewerkt en die in de afgeloopen tien jaren met succes gestreefd heeft naar een stipte uitvoering van deze bepaling, zoowel als van de Bioscoopwet. zich op de een of ander wijze aan een verplichting zou willen onttrekken, maar, aldus de heer De Hoop, men moet wel de bedoeling van' de onder havige bepaling in het oog houden; Deze bedpeling, die, zooals achteraf blijkt, in deze bepaling niet gelukkig i's geformuleerd, is uiteengezet in het Öfficieel'Orgaan van den Bond van 16 November 1938 no. 77, en valt eveneens af te leiden uit meergenoemde correspondentie met den Voorzit ter van den Centrale Commissie. In het bewuste artikel van het Officieel Orgaan, dat spreker evenals de correspondentie heeft over gelegd, is tot uitdrukking gebracht, dat artikel 42 van het Bioscoopbesluit overeenkomstig zijn be doeling aldus behoort te luiden, dat strafbaar moet worden gesteld hij, die een film verkort met de kennelijke bedoeling de samenstelling daarvan te wijzigen. Daardoor blijft strafbaar iedere verkor ting van een film, welke geschiedt met de kenne lijke bedoeling de film in andere samenstelling te doen vertoonen. Dit is ook de werkelijke bedoeling geweest bij het ontwerpen van artikel 42. Spreker concludeerde dat, aangezien vaststaat, dat de bekorting thans niet is geschied met de kennelijke bedoeling de samenstelling te wijzigen, doch om prachtische redenen, tot bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. De uitspraak is bepaald op 21 Februari a.s. SPREEKUUR BONDSDIRECTEUR Den laatsten tijd komt het wederom herhaalde lijk voor, dat het werk op het Bondsbureau be lemmerd wordt, doordat de Bondsdirecteur op elk uur van den dag leden en personen, die in lichtingen wenschen, te woord moet staan. Aangezien daardoor ernstige stagnatie in het werk van het Bondsbureau zou kunnen ontstaan, wordt er nogmaals aan herinnerd, dat het Hoofd bestuur heeft bepaald, dat de Bondsdirecteur spreekuur houdt: a. des Maandags van 12 tot 5 uur 's middags op de Filmbeurs; b'.des Dinsdags, met uitzondering van den eer sten Dinsdag der maand, van 's morgens 9 tot 12 uur op het Bondsbureau; c. des Donderdags van 's morgens 9. tot 12 uur. Bovendien dient men, om er. van verzekerd te zijn, dat de Bondsdirecteur op vorenbedoelde tijdstippen te spreken is, vooraf schriftelijk of telefonisch een onderhoud aan te vragen. VERKIEZING HOOFDBESTUURSLEDEN. Ingevolge artikel 12 van het Algemeen Bonds reglement heeft het Hoofdbestuur eenigen tijd ge leden aan de, leden een circulaire doen toekomen met de mededeeling, dat van de Hoofdbestuurs leden, dit jaar periodiek aftreden de heeren L. Groen te Amsterdam, W. K. G. van Royen te Amsterdam en M. P. M. Vermin te Maastricht. Het Hoofdbestuur- meent ej goed aan te doen deze circulaire nog eens in herinnering te bren gen. Zooals medegedeeld zal het dit College aan genaam zijn, indien de namen, voornamen en woonplaatsen der gewenschtexandidaten uiterlijk op 28 Februari e.k. aan het Bondsbureau worden opgegeven. Ingevolge artikel 12b van het Algemeen Bonds- reglement kan ieder lid, voor elke open plaats ten minste één candidaat aanbevelen, doch zulk een aanbeveling móet door ten minste 10 leden on dersteund worden, zoodat de candidatenlijsten ten minste de handteekening van 11 leden moeten dragen. De candidaten moeten ingevolge artikel 12 der Statuten zijn personen, die allen zelf, of wier maat- of vennootschap, vereeniging of stichting lid moe ten zijn van den Bond. Gekozen moet worden één lid van het Hoofdbestuur, dat moet zijn eigenaar, medevennoot of bestuurder van een filmfabriek, filmproductiezaak, filmimpoft-zaak of filmverhuur kantoor, en twee leden, die moeten zijn eigenaar, medevennoot of bestuurder van een permanente of reizende bioscoop en zich niet mogen bezig hou den met filmfabricage, filmproductie, filmimport of filmverhuur, tenzij zij bestuurslid zijn van een Plaatselijke of Provinciale Afdeeling. RECTIFICATIE In het vorig Orgaan (no. 82) is in ons bericht over de laatstelijk gehouden ledenvergadering van de Bedrij fsafdeeling Filmverhuurders, waarin tevens de namen stonden vermeld van hen, die tot lid van den Ledenraad werden gekozen, verzuimd den naam te melden van den heer L. Katz, direc teur van de NV. Nova Film te Amsterdam. Dit verzuim zij hiermede hersteld. REUVER VELAAGT VERMAKELIJKHEIDS- BELASTING In een dezer dagen gehouden vergadering heeft dé' Raad der Gemeente Reuver, waar een bioscoop onderneming gevestigd is; besloten de vermakelijk- heidsbelasting te verlagen van 20 op 15%. Dergelijke besluiten zijn te zeldzaam geworden dan dat wij er in dit orgaan niet met voldoening melding van zouden maken,

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 5