COMMISSIE INZAKE PUBLICITEITSFILMS De Commissie inzake publiciteitsfilms, heeft op verzoek van een der leden filmverhuurders in oogenschouw genomen de in Engeland vervaar digde film „Bridge across the Sky". De Commissie heeft besloten deze film te rang schikken onder de categorie van de reclamefilms, aangezien zij. hetgeen door de Commissie nader gemotiveerd is, kennelijk de bedoeling heeft recla me te maken voor de K.L.M, in het algemeen en vcor de lijn AmsterdamBatavia in het bijzonder. WIJZIGING LEDENLIJST Warner Bros First National Pictures N.V., Keizersgracht 778, tel. 37459. J. Wessels, direc teur (Privé adres: Michel Angelostraat 110 hs, Amsterdam) SPREEKUUR BONDSDIRECTEUR Den laatsten tijd komt het wederom herhaalde lijk voor, dat het werk op het Bondsbureau be lemmerd wordt, doordat de Bondsdirecteur op elk uur van den dag leden en personen, die in lichtingen wenschen, te woord moet staan. Aangezien daardoor ernstige stagnatie in het werk van het Bondsbureau zou kunnen ontstaan, wordt er nogmaals aan herinnerd, dat het Hoofd bestuur heeft bepaald, dat de Bondsdirecteur spreekuur houdt: a. des Maandags van 12 tot 5 uur 's middags op de Filmbeurs; b. des Dinsdags, met uitzondering van den eer sten Dinsdag der maand, van 's morgens 9 tot 12 uur op het Bondsbureau; c. des Donderdags van 's morgens 9 tot 12 uur. Bovendien dient men, om er van verzekerd te zijn, dat de Bondsdirecteur op vorenbedoelde tijdstippen te spreken is, vooraf schriftelijk of telefonisch een onderhoud aan te vragen. OVERGANGSBESLUIT VAN 1 FEBR. 1937 Het Hoofdbestuur heeft in zijn op 4 April j.i. gehouden vergadering besloten toestemming als bedoeld sub. b van het Overgangsbesluit van 1 Februari 1937 te verkenen: aan den heer K. Pen, Texels Bioscooptheater te Den Burg (Texel), voor het gaan exploiteeren van een nieuw te bouwen permanente bioscoop aldaar; aan de N.V. Oosterdam, Heerenstraat 12 te Hilversum, tot het gaan exploiteeren van hst Centraal theater en het Flora theater aldaar. Beschikkende op de aanvrage van de N.V. Eindhovensche Bioscoop Maatschappij, gevestigd te Eindhoven, vervat in haar brief dd. 21 Februari 1939, heeft het Hoofdbestuur van den Nederland- schen Bioscoop-Bond, na de aanvraagster en de exploitanten der Haarlemsche bioscooptheaters te dezer zake te hebben gehoord, in zijn vergadering van 4 April 1939, besloten op deze aanvrage gun stig te beschikken en derhalve aan de N.V. Eind hovensche Bioscoop Maatschappij de gevraagde toestemming, als bedoeld sub. B. van het Over- gangsbesluit dd. 1 Ferbuari 1937, te verkenen tot het gaan exploiteeren van een nieuw te bouwen permanente bioscoop in de gemeente Heemstede ter plaatse als in de aanvrage nader is omschreven. Deze beschikking is gegrond op de volgende overwegingen: dat bij de beoordeeling van de aanvrage der N.V. Eind hovensche Bioscoop Maatschappij in zake den bouw van een nieuwe bioscoop in Heemstede allereerst in aanmerking ge nomen moet worden, dat Heemstede een zelfstandige ge meente is, welke circa 20.000 inwoners telt, doch geen per manente bioscoop bezit, zoodat de inwoners van Heemstede voor bioscoopbezoek zijn aangewezen op de bioscopen te Haarlem: dat de Haarlemsche bioscoop-exploitanten als bezwaren tegen de vestiging van een permanente bioscoop te Heem stede hebben aangevoerd, ten eerste dat vele inwoners van Heemstede, dat in feite één geheel met Haarlm vormt, tot de vaste bezoekers der Haarlemsche bioscopen gerekend mogen worden, ten tweede dat de nieuwe bioscoop slechts een paar K.M. van het centrum van Haarlem verwijderd zou zijn, zoodat daardoor vele bezoekers aan de Haarlem sche bioscopen onttrokken zouden worden, ten derde dat de Haarlemsche bioscopen reeds in hevige mate concurrentie endervinden van de bioscopen te Amsterdam, waarvan het bezoek voor de inwoners van Haarlem, dank zij de goede spoor- en tramverbinding zeer gemakkelijk is; ten vierde dat de stoelencapaciteit der Haarlemsche bioscopen zoo groot is, dat deze bioscopen ruimschoots kunnen voorzien in de behoeften van Haarlem, Heemstede en andere aangrenzende gemeenten gezamenlijk en dat toeneming van die capaciteit, hetgeen het geval zou zijn bij de vestiging van een nieuwe bioscoop te Heemstede, aan de rentabiliteit der Haarlemsche bioscopen zou leiden en derhalve ook tot vermindering van de filmhuurbedragen, welke de Haarlemsche bioscopen kun nen opbrengen; dat uit het door het Hoofdbestuur ingesteld onderzoek gebleken is, dat Haarlem en Heemstede niet alleen twee afzonderlijke gemeenten vormen, maar ook dat Heemstede van het allergrootste deel der stad Haarlem gescheiden is door den zoogenaamden Haarlemmer Hout en door een groot, nog onbebouwd terrein, zoodat de Heemsteders om het centrum van de stad Haarlem te kunnen bereiken een route van 3 tot 7 K.M. hebben af te leggen ten deele door een niet bewoond gebied; dat de afstand van de plaats, waar de nieuwe bioscoop in Heemstede zou komen, tot de dichtstbijliggende Haarlem sche bioscoop ongeveer 4J-2 K.M. bedraagt; dat de gemeente Heemstede in den loop der laatste jaren in aanzienlijke mate is uitgebreid, en nog steeds verder wordt uitgebreid, zoodat zij thans reeds circa 20.000 inwoners telt, voor wie, althans voor een groot deel hunner, het niet aan trekkelijk wordt gemaakt geregeld films te zien, vooral wanneer men in aanmerking neemt hetgeen hiervoor is over wogen, welk een afstand afgelegd moet worden om een bioscoop in Haarlem te kunnen bezoeken; dat dan ook de gezonde ontwikkeling van het Nederland- sche film- en bioscoopbedrijf ermede gediend is, dat in zulk een gemeente met zoovele inwoners, als Heemstede thans telt, een permanente bioscoop wordt gevestigd, waartoe te eerder aanleiding bestaat, nu deze gemeente een over het algemeen zeer welvarende bevolking heeft;

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 9