twee feiten, die. ofschoon elk op zichzelf overtre ding opleverende, zijns inziens kennelijk in zoo danig verband staan, dat zij als één voortgezette handeling moeten worden beschouwd. Derhalve concludeerde de Advocaat-Generaal tot vernietiging van het vonnis der Rechtbank, doch alleen voorzoover daarbij is bevestigd de be slissing van den Kantonrechter, dat het bewezen- verklaarde niet strafbaar is, en van het door den Kantonrechter gegeven ontslag van rechtsvervol ging. Voorts concludeerde hij, dat de Hooge Raad: „Ten principale rechtdoende krachtens artikel 105 van de Wet R.O., het door den Kantonrechter gewezen vonnis zal vernietigen op voormelde pun ten, het bewezen verklaarde strafbaar zal verkla ren als opleverende de voortgezette overtreding van: een film doen vertoonen in een andere samen stelling dan waarin zij door de Centrale Commissie ter vertooning is toegelaten, den exploitant des wege strafbaar zal verklaren, en voorts, in aan merking genomen den aard van de feiten en de omstandigheden, waaronder deze zijn gepleegd en gezien artikel 42 van het Bioscoopbesluit. artikel 24 van de Bioscoopwet en de artikelen 24 en 56 van het Wetboek van Strafrecht, den exploitant zal veroordeelen tot een geldboete van 10.bij gebreke van betaling en verhaal te vervangen door hechtenis van vijf dagen. Overeenkomstig deze conclusie van den Advo caat-Generaal heeft de Hooge Raad het voorge dragen cassatiemiddel gegrond geacht en, met ver nietiging van het gewezen vonnis, den bioscoop exploitant veroordeeld tot twee geldboeten, elk van f 5. Door deze beslissing van den Hoogen Raad is aan den bestaanden toestand in ons bedrijf niets veranderd. Wél echter zal het Hoofdbestuur stren ger dan voorheen toezien, dat artikel 42 van het Bioscoopbesluit wordt nageleefd en wel in den thans door den Hoogen Raad geïnterpreteerden zin. Indien een exploitant om practische redenen, ten einde b.v. den vertooningsduur van een film te beperken, verkorting van een film wenschelijk acht, zal hij daarvan, om moeilijkheden te voor komen, tijdig kennis moeten geven aan het be trokken filmverhuurkantoor, opdat dit zich ter zake kan wenden tot den Voorzitter der Centrale Commissie, ter verkrijging van een nieuwe keu- ringskaart. Wij behoeven hier wel niet aan toe te voegen, dat in het bijzonder de verhuurders hebben toe te zien, dat lengte en samenstelling van de door hen te leveren films in overeenstemming zijn met de gegevens van de daarbij behoorende keurings- kaart. TELEVISIE IN DE BIOSCOOP De berichten aangaande de ontwikkeling van de televisie in de Vereenigde Staten geven ons niet den indruk, dat men daar verder gevorderd zou zijn dan in Londen. Veeleer is er reden om te ver moeden, dat de Amerikaansche televisie achter staat zoowel bij de Londensche televisie-organisatie als bij de televisie-kwaliteit aldaar. De omstandig heid trouwens, dat b.v. de Engelsche industrie zich ,nu reeds kans gezien heeft voor 150.000.aan apparaten in de Vereenigde Staten te importeeren, wijst in zekere mate op een Engelschen voorsprong. Ingaande 30 April ƒ.1., dat is dus bij gelegen heid van de opening van de World's Fair, heeft ook New York haar eersten geregelden televisie- dienst gekregen, verzorgd door de N.B.C, en de R.C.A., wier zenders staan opgesteld resp. op het Empire State Building en het Chrysler Building. De eerste uitzendingen waren geheel aan de ope ning van de World's Fair gewijd en duurden 33^ uur. Er waren 200 toestellen beschikbaar voor de ontvangst, die mogelijk was binnen een straal van ca. 50 mijl. Bij de openingsrede van President Roosevelt, welke geheel geteleviseerd werd. deed een verplaatsbare televisie-installatie van de N.B.C, dienst met Iconoscoop-camera, welke beeld en ge luid doorzond naar het N.B.C, doorzendstation op het Empire State Building in New York City, 8 mijl van het tentoonstellingsterrein verwijderd. Tijdens de opnamen stonden de camera's op een afstand van ongeveer 13 meter van het podium verwijderd. Het ligt in de bedoeling de diensten voorloopig te ondernemen met 2 uur per -week amusement en 5 uur per dag proefprogramma s. Eenige dagen tevoren had de R.C.A. bij gele genheid van de opening van haar stand op de World's Fair een besloten televisie-uitzending ge organiseerd voor genoodigden, die zich op 8 mijl van het tentoonstellingsterrein bevonden en wel in de 62ste verdieping van het R.C.A.-gebouw in het Rockefeller Center. Bij deze gelegenheid werden opnamen gemaakt van het tentoonstellingsterrein, van de verschillende sprekers, van den omroeper en van een filmpje, genaamd: „Televisie". De opnamen konden worden gevolgd op 4 R.C.A. televisietoestelmodellen, met een beeld grootte van &y2 X 11 cm., welke toestellen niet zijn ingericht voor radio-ontvangst en 175. kosten, terwijl tevens volledig uitgeruste toestel len stonden opgesteld met een beeld van 18^ X 24^2 cm-> waarvan de prijs 600.bedraagt. Deze toestellen worden op de World's Fair ten verkoop aangeboden; in één week werden er 230 van verkocht. Tijdens de demonstratie bevonden zich voor ieder toestel 20 personen, verdeeld in 5 rijen van 4, waarvan de eerste rij ruim 1 m. van het beeld verwijderd was. Mag men de verslagen over de

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 11