kwaliteit van het beeld gelooven, dan moet men aannemen, dat deze nog veel te wenschen over liet. De toeschouwers zouden namelijk niet heb ben kunnen onderscheiden, wat zich op den ach tergrond afspeelde, terwijl de beelden zeer onre gelmatig waren. Het vertrek, waarin de demon stratie gegeven werd, moest geheel donker zijn, ten einde de noodige duidelijkheid te kunnen ver krijgen. Eveneens is van de zijde der Engelsche Baird Television Company een demonstratie gegeven in de kantoren van Gaumont British in New York, welke vrij goed geslaagd schijnt te zijn. Bij deze demonstratie waren 200 personen aanwezig. Het televisiebeeld had een grootte van 26 X 26 cm. Naar thans bekend wordt heeft de Baird Com pany tevens apparaten in New York geïntrodu ceerd voor ontvangst op groot doek en wel van een formaat van 5 X 4 m. In verband hiermede moge worden opgemerkt, dat het verschil in beeldlijnen in de systemen, welke in Engeland en Amerika v/orden toegepast, zich nu reeds wreekt. In Amerika heeft men namelijk een standaard van 441 en in Engeland van 405, tengevolge waar van Baird haar apparaten heeft moeten aanpas sen aan den Amerikaanschen standaard. Had de televisie in Londen en Parijs geruimen tijd noodig om den weg te vinden naar de bio scoop, in New York wordt deze afstand, blijk baar mede als gevolg van de ervaringen elders opgedaan, heel wat sneller afgelegd. Reeds in de eerste weken zijn een viertal bio scopen m New-York met televisie-apparaten voor ontvangst op groot-doek geïnstalleerd. De verwachting is algemeen, dat vele exploi tanten spoedig tot aanschaffing van installaties voor ontvangst op groot doek zullen overgaan. De Amerikaansche filmindustrie is financieel geïnteresseerd in de jonge televisie-ondernemin gen en men is reeds geruimen tijd bezig een on derzoek in te stellen naar de mogelijkeid, of de bioscoop-televisie privatief kan worden gemaakt en dus uitsluitend tot de bioscopen kan worden beperkt, zulks door technische, zoowei als wette lijke middelen. In bedrijfskringen is men van opvatting, dat de kwaliteit van de televisie de laatste maanden zoo snel vooruitgaat, dat de vóór Maart 1939 ver toonde televisiebeelden reeds primitief moeten worden genoemd. Dit werd ten duidelijkste ge demonstreerd door de ontvangst op groot doek van de Derby te Epsom in een aantal Londensche bioscopen. De beelden waren helder en bepaalde opnamen waren zelfs zeer scherp te noemen, zoo dat zij een vergelijking met die van het filmbeeld konden doorstaan. Ook nu weer was er van de zijde van het publiek enorme belangstelling en werden de wedstrijden met spanning en enthou siasme gevolgd. WIJZIGINGEN LEDENLIJST Pag. 7 Als lid van den Afdeelingsraad staat abusievelijk vermeld P. van Twisk, Den Helder; dit moet zijn J. van Bentum, Aals meer. Pag. 28 Heerenveen (Schouwburg Bioscoop) Corr.-adres: Mij. voor Handel, Industrie en Expl, „Index" N.V., is thans: Dracht 84 te Heerenveen, tel. 81. Royal Bioscoop) Schouwburg Bio- Sacrum Bioscoop) Schouwburg Bio- Pag. 33 Noordwijk-Binnen i zelfde wijziging als scoop/Heerenveen. Pag. 41 Waalwijk (Musis zelfde wijziging ak scoop/Heerenveen. Pag. 49 's-Gravenhage (Melior Films); adres dezer firma is thans Mariastraat 40 te 's-Gravenhage, tel. 722058. 58 Rotterdam, Van Dam Co., (Adverten tie- en Uitgeversbureau), tel. na. 26 uur 36019, dus niet 38091. Pag. INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 10 Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na deze publicatie schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raadplege men art. 6 van het betreffend Regle ment. Datum Titels waaronder de films Naam van den wadiup lii- in Nederland worden uit houder der ex scn njving ver- socht is gebracht ploitatie-rechten 17 Mei 1939 Een gedwongen 'huwelijk Habé 17 Zijn vader gewroken 19 Zes van de marine Filmex 26 Het eeuwige lied 26 De zwart spion 26 Vrouw aan boord 26 De Lambeth-walk Nova 26 Moto op het eiland des doods Fox 27 Zonsopgang Tobis 27 t' t> Neen, m'n dochter, neen1) Warner 30 Storm over Azië Succes- Toonfilm 30 Kinine Filmex 31 tt Engel der duisternis Warner 31 ti 't Blondie L.C.B. Stand. 31 Blondie knapt het op In plaats van den titel ,,De geschaakte bruid"

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 12