INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER (f .- 12 ling van de film „Ochtendgloren" beter zijn gefundeerd; dat weliswaar eischeres heeft aangetoond, dat de Commis sie voor de Keuring van Films te Batavia deze film voor volwassenen wilde goedkeuren, indien twee bepaalde coupures in de film zouden worden aangebracht, maar dat vaststaat, dat gedaagde een copie ter lengte van 1687 Meter heeft ontvan gen en dat eischeres hem een copie ter lengte van 2322 Meter heeft berekend, zoodat gedaagde terecht aannemende, dat de hem toegezonden copie reeds op drastische wijze was inge kort, terecht geweigerd heeft te voldoen aan den eisch der Keuringscommissie om ook nog verdere, belangrijke coupures waardoor de film haar exploitatiewaarde geheel zou ver liezen aan te brengen; dat blijkens den brief van de Keuringscommissie dd. 16 Juli 1937 de film „Ochtendgloren" ingevolge de geldende film- ordonnantie als afgekeurd wordt beschouwd en hier derhalve van toepassing is de bepaling van artikel 15 der tusschen partijen aangegane overeenkomst, n.1. dat bij verbod van de film ..Ochtendgloren" de garantie voor deze film ad vervalt, d.w.z. dat het totale "arantiebedrag van met moet worden verminderd; dat gedaagde in het geding heeft gebracht een tot hem ge- richten brief van den heer M. A. Sprecher, directeur van eischeres. dd. 17 November 1936, waarin genoemde heer met betrekking tot het tusschen partijen aangegaan contract beves tigd heeft, dat hij gedaagde, wanneer deze „het door hem voor de bij dit contract en eventueel nog te leveren films gegarandeerd bedrag van niet mocht halen, het tekort komende bedrag zal betalen", welke brief naar de meening van gedaagde ingevolge hetgeen dienaangaande tusschen par tijen is afgesproken, als een aanvulling en deel van het con tract moet worden beschouwd, op grond waarvan gedaagde, zich op het standpunt stellende, dat wegens de film „Moeder schap" en „Ochtendgloren" het totaal garantie-bedrag van tot is verminderd, niets aan eischeres verschul digd meent te zijn, omdat hij reeds aan eischeres heeft betaald en de opbrengst van de film ..Oranje Hein" nauwelijks bedraagt; dat echter het totaal van het gegarandeerd bedrag, gelijk hiervoor is overwogen, slechts met geacht kan worden te zijn verminderd, en dat de opbrengst van de nog niet door gedaagde in exploitatie genomen film „Moederschap" nog niet bekend is, zoodat de vraag, of terugbetaling van het even tueel te veel betaalde, als bedoeld in des heeren Sprechers brief dd. 17 November 1936 (waarvoor eischeres de aan sprakelijkheid op zich genomen heeft), moet geschieden, nog niet kan worden beantwoord, waaruit volgt, dat ook daarin geen grond kan worden gevonden ter vermindering van het door gedaagde aan eischeres verschuldigd bedrag; dat gedaagde nog een tegenvordering contra eischeres heeft ingesteld, doch daarbij niet voldaan heeft aan de ter zake van het aanhangig maken van geschillen in artikel 4 van het Arbitrage-Bondsreglement gestelde voorwaarden, zoodat de Commissie van de tegenvordering geen kennis kon nemen en deze tegenvordering dus buiten beschouwing moet blijven; dat de vordering van eischeres ten deele en wel tot een bedrag van moet worden toegewezen en gedaagde mitsdien moet worden veroordeeld om het toegewezen bedrag ad ftegen kwijting aan eischeres te betalen; dat eischeres ten aanzien van de film „Moederschap", op welker exploitatie binnen de perken van het tusschen partijen aangegane overeenkomst gedaagde alsnog recht heeft, tegen over de Commissie van Geschillen verklaard heeft er mede accoord te gaan, zulks in afwijking van voormelde overeen komst, dat gedaagde deze exploitatie laat uitvoeren door de onderneming Gong Film Syndicaat te Batavia; dat gedaagde moet worden veroordeeld in de kosten van het geschil, welke door de Commissie, in aanmerking genomen den omvang van het geschil, zijn vastgesteld op een bedrag van ƒ50.—. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na deze publicatie schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raadplege men art. 6 van het betreffend Regle ment. Datum Titels waaronder de films Naam van den waarop in schrijving ver zocht is in Nederland worden uit houder der ex gebracht ploitatie-rechten 3 Juli 1939 Een paspoort voor het leven R.K.O. Radio 3 Ivanhoe f. 3 Het meisje uit Mexico 3 Zij maakten haar een spionne 3 Avonturen van Pinokkio M 3 800 dwangarbeiders mar- cheeren cp naar Caraïbo Lumina 3 Parijs middernacht 3 Pierre Leblan's groote liefde 3 Drie rare snuiters 3 De zeeslag Scncra 3 Dat komt ervan! 7 Wij deelen in dit geluk Polygoon 7 Bekentenissen van een nazi spion Warner 7 Entente Cordiale Columbia 7 De dolende troubadour Universal 7 Het geheim der witte kamer Filmbookinq 7 Een helsche nacht 7 Eerlijkheid is ook niet alles M 7 Drie gewiekste schatjes worden groot 7 De schutter uit het westen .1 O 7 De strijd om den goudader 7 Het postkoets-mysterie 7 Staatspolitie 7 Zwarte azen 1. 1. 7 Geluk komt maar ééns 7 De zingende roover O X 7 De vlucht naar Budapest 7 Gevangenen der vrijheid M 7 De reis naar Mars 7 De vermiste gast II 7 De misdaad in het veeland 7 Misdaad in Brcoklyn ,1 tr 7 Geen tijd voor meisjes o tl 7 100 service 7 De storm 7 De zoon van Frankenstein 7 Dansend door het leven 7 De laatste waarschuwing 7 De vliegende bende 7 De schoftjes gaan logeeren 8 De school van eer M 8 Verpleegsters-geheimen ,1 8 De duivelsecho (-1) Fox 10 Abraham Lincoln, de groote bevrijder 10 Een stem klonk van verre... 10 De dcod vaart mee... Metro 10 Tropenkolder 10 Vrouwen 10 Schandaal in Washington 10 1 Satan op den achtergrond 10 Blondje sticht verwarring 10 Tu[fr~uw Edelweiss 12 Dr. Kildare... dringend! Door de mazen van de wet Variété Succes Toonfilm 14 Wereldsche vrouwen Paramount f1) In plaats van den titel: „De terugkeer van Cisko Kid". (-) In plaats van den titel: „De kinderen van rechter Hardy".

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 14