SPECIALE BIOSCOOPVOORSTELLINGEN MILITAIREN VOOR Door het Hoofdbestuur is met het Algemeen Hoofdkwartier van den Generalen Staf te 's-Gra- venhage een regeling getroffen, waarbij is over eengekomen, dat, zoolang de huidige buitengewone internationale toestand duurt, en derhalve een groot aantal militairen onder de wapenen wordt gehouden, in verschillende gemeenten, waar mili tairen gelegerd zijn, één of twee maal per maand van Bondswege speciale bioscoopvoorstellingen zul len worden georganiseerd, en wel steeds op tijden, waarop geen gewone voorstellingen worden ge geven. Voor deze voorstellingen mag geen entree ge heven worden, terwijl ook voor het organiseeren daarvan geen vast bedrag als vergoeding zal mogen worden bedongen. Tevens is hierbij afgesproken, dat op geen en kele andere wijze faciliteiten aan militairen zullen worden verleend, hetzij in den vorm van reductie op den entreeprijs, van het verstrekken van vrij kaarten of anderszins. Voor het geval de exploitant, bij wien de spe ciale voorstelling wordt gegeven, in de betreffen de week toevalligerwijze een film op het program ma heeft staan, welke voor een bijzondere voor stelling ten behoeve van militairen minder ge schikt moet worden geacht, zou deze een der film verhuurders kunnen verzoeken hem een andere film te willen afstaan. Het Hoofdbestuur heeft zich ter zake reeds tot de filmverhuurders gewend en er bij hen op aan gedrongen den exploitant in zulk een geval ter wille te zijn en de gevraagde film gratis te leveren. Vele exploitanten hebben zich reeds bereid ver klaard de uitvoering dezer regeling op zich te wil len nemen. Het Hoofdbestuur stelt het Algemeen Hoofdkwartier van den Generalen Staf daarvan geregeld op de hoogte, waarna de Commandant van de troepen, welke in de betrokken gemeente en/of in den omtrek daarvan gelegerd zijn, zich met den exploitant in verbinding zal stellen voor het treffen van de noodige regelingen. In het bijzonder moge worden vermeld, dat de N.V. Algemeene Bioscooponderneming te Deven ter, de N.V. Arfi te Amsterdam en de N.V. Gofilex te Leiden aanstonds bereid zijn gevonden om met haar reizende bioscopen in een groot aantal kleine gemeenten, waar momenteel militairen gelegerd zijn en permanent geen bioscoop gevestigd is, ge durende de maanden Juli en Augustus gratis bio scoopvoorstellingen aan militairen te geven. EEN PRINSES BEATRIX-FILMPJE Het filmpje, dat Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard van de kleine Prinses Beatrix heeft vervaardigd, is bij zijn vertooning in de Ne- derlandsche bioscopen als een blijde verrassing door het publiek begroet. Met deze film is het ons veroorloofd een blik te slaan in het intieme huiselijk geluk van het Prin selijk Paar en de kleine Prinses te volgen op haar eerste wankele schreden en in al de lieftallige ges tes, die nu eenmaal de bekoorlijkheid van den kleu ter uitmaken. Het is de pretentielooze weergave van een een voudig stukje huiselijk geluk, dat dit filmpje als het ware iets geeft van Victor Hugo's „Als het kindje binnenkomt" en waarin ieder de zonnige tafereeltjes terug vindt, welke in den eigen kring soms zooveel liefs en genoegen kunnen schenken. Daardoor is ook het succes van deze ca. tien minutenlange rolprent verklaarbaar. Het bedrijf stelt er een hooge eer in, dat het Prinselijk Paar zijn dochtertje via de film, vervaar digd door den Prinselijken Cineast zelf, in de Ne- derlandsche bioscopen aan het volk heeft willen presenteeren. Dank zij de bemoeiingen van het Hoofdbestuur, heeft Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins immers goedgevonden, dat het filmpje, dat reeds populair weg Prinses Beatrix-film genoemd wordt, in de Nederlandsche bioscopen wordt vertoond op voor waarde, dat de totale opbrengst, welke door het Hoofdbestuur gefixeerd is op een bepaald bedrag, ten goede komt aan ontspannings- en ontwik kelingsdoeleinden ten behoeve van militairen. De groote belangstelling, welke voor de vertoo ning van dit filmpje bij de bioscoop-exploitanten bestond, heeft het Hoofdbestuur doen besluiten deze aangelegenheid centraal te regelen en de ver zorging der distributie, alsmede de vaststelling van de vertooningsrechten, in handen te leggen van een commissie uit het Hoofdbestuur. Er is een zooda nige regeling getroffen, dat ieder lid-exploitant in de gelegenheid is gesteld om het filmpje te ver- toonen, hetzij voor eerste, tweede of volgende week, terwijl het bedrag, dat voor de vertooning zal moe ten worden betaald, is vastgesteld naar verhouding van de interesse, welke er van de zijde der leden bestaat. In de week, aanvangende op 21 Juli e.k., zullen ca. 45 bioscooptheaters het Prinses Beatrix-filmpje in hun programma opnemen en in de daarop vol gende weken zullen ongetwijfeld nog vele bio scopen volgen, die het publiek deze bijzondere at tractie zullen bieden, 6

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 8