RECETTECONTROLE BIJ FILMVER- TOONINGEN OP PERCENTAGEBASIS. Zooals bekend heeft de Bedrijfsafdeeling Film verhuurders op grond van artikel 9 van de Alge- meene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films de controle van de ontvangsten van films, welke op percentage-basis zijn gehuurd, opgedra gen aan een accountantskantoor, dat lid is van het Nederlandsch Instituut van Accountants. Blijkens het bepaalde in voornoemd artikel 9 is de exploitant, die op percentage draait, ver plicht ten behoeve van de controle, alle op de opbrengst van elke voorstelling betrekking heb bende bescheiden, over te leggen. Helaas doen zich den laatsten tijd vele gevallen voor, waarin de recette-administratie van dien aard is, dat het voor den accountant nagenoeg onmogelijk is behoorlijke controle uit te oefenen. Het Hoofdbestuur, dat ter zake herhaaldelijk waarschuwend is opgetreden, heeft zich ten slotte genoopt gezien eenige exploitanten, die in gebreke waren, de straf van boete op te leggen, zij het onder voorwaarde, dat het boetebedrag niet ver schuldigd zal zijn, indien binnen een bepaalden termijn de boekhouding en administratie, speciaal de recette-administratie, zoodanig zijn ingericht en zoodanige entreekaarten voor de verschillende voorstellingen en rangen in gebruik zijn genomen, dat een en ander naar het oordeel van den door de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders in het alge meen met het instellen van recette-controles be lasten accountant voldoet aan redelijk te stellen eischen ingevolge de Algemeene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films van den Bond. Hieruit moge blijken, dat het Hoofdbestuur noode er toe overgaat den leden een straf van boete op te leggen, doch tevens, dat, indien in de toekomst zich wederom gevallen voordoen van een dergelijke nalatigheid, geen enkel excuus meer kan worden aanvaard en de exploitant in kwestie derhalve de kans loopt, dat strenge maatregelen teaen hem worden genomen. Van veel ernstigeren aard acht het Hoofdbe stuur de gevallen, waarbij de benoodigde gege vens opzettelijk aan den accountant worden ont houden ten einde den controleerenden accountant te misleiden en den verhuurder een gedeelte van de recette te onthouden. Tot de exploitanten ,wien zulks betreft, schijnt nog steeds niet het besef te zijn doorgedrongen, dat het draaien op percentage beteekent, dat de verhuurder gedurende de vertooningsweek deeh gerechtigd is in de opbrengst, al naar gelang het overeengekomen percentage en derhalve het recht heeft op controle en op alle mogelijke medewer king bij zulk een controle, gelijk trouwens in de Algemeene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films is bepaald. Ook in deze gevallen heeft het Hoofdbestuur zich genoodzaakt gezien eenige malen achtereen artikel 15 van de Statuten toe te passen en boeten op te leggen. Het lijdt geen twijfel, of het Hoofdbestuur zal, nu ook te dezen aanzien meermalen waarschuwend opgetreden is, in de toekomst den exploitant, die zich aan zulk een overtreding, welke toch wel ten zeerste in strijd moet worden geacht met de goede handelsgebruiken en de waardigheid van het film en bioscoopbedrijf, ernstig in gebreke stellen en strenge maatregelen tegen hem nemen Het Hoofdbestuur dringt er bij de leden-exploi- tanten met klem op aan, dat in de toekomst meer dan voorheen rekening zal worden gehouden met de nakoming van de betreffende bepalingen van de Algemeene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films en de recette-administratie, de recette- controle, zoowel als recette-afrekening geen aanlei ding meer zullen geven tot moeilijkheden en on aangename consequenties, OVERGANGSBESLUIT VAN 1 FEBR. 1937. Het Hoofdbestuur heeft in zijn op Dinsdag. 11 Juli j.1. gehouden vergadering besloten toestem ming als bedoeld sub b van het Overgangsbesluit van 1 Februari 1937 te verleenen aan: den heer A. van Meel. Badhuisweg 14 te Sche- veningen, tot het gaan exploiteeren van een nieuw te bouwen permanente bioscoop aan de Tohan de Witstraat 43, hoek Singel en Oudehovenstraat te Dordrecht; aan den heer Aug. Cattoir-Cortebeek, Koningin Wilhelminaplein te Hulst, voor het gaan exploi teeren van een nieuwe bioscoop in het pand C. 92 aan het Koningin Wilhelminaplein te Hulst; aan den heer P. P, van Zeist. Hotel de Mo riaan, Boven Nieuwstraat 113 te Kampen, voor het gaan exploiteeren van een nieuw te bouwen permanente bioscoop in het pand Boven Nieuw straat 115 te Kampen; aan de N.V. City Theater, Kruisstraat 2 te Eindhoven, tot het verplaatsen van de permanente bioscoopexploitatie van de N.V. City Theater van het pand Kruisstraat 2 naar Kruisstraat 3 te Eindhoven. De heeren A. van Meel, Aug. Cattoir-Corte beek en P. P. van Zeist hebben ingevolge voren- vermelde beslissingen verzocht om toelating tot het lidmaatschap van den Nederlandschen Bio scoop-Bond. In verband hiermede gelieve men eventueele be zwaren uiterlijk binnen acht dagen na het ver schijnen van deze publicatie schriftelijk aan het Hoofdbestuur mede te deelen.

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 9